Rüyada “ Gelinlik ” Görmek

Gelinlik
Rüyada temiz beyaz gelinlik görmek hayırlı bir evlilik yapıp eşinizle mutlu mesut muhabbetli yaşayacağınıza işaret eder.

Rüyada Gelinlik Görmek; Rüyada gelinlik görmek İslami rüya yorumlarında Rüyayı gören kişinin cinsiyetine göre farklı anlamlara sahip bir simgedir. Bir kadın, kendini gelin olarak görüyorsa, bu onun, bağımsızlık isteğiyle sorumlulukları arasında bir tercih yapmak durumunda olduğunu gösterir. Bir erkek rüyasında gelin görüyorsa, bu onun duygusal çalkantılarının ve evlilikle ilgili istek ve kaygıları arasında var olan çelişkinin göstergesidir. Rüyada evlenmek ya da bir düğüne katılmak, iç dünyamızdaki istek ve beklentilerle, dış dünyanın gerçekliği arasında bir uyum sağlamamız gerektiğine işaret eder.

Rüyada Gelin Görmek; Rüyada Gelin Görmek Dini rüya tabirlerine göre rüyada görülen gelin, süslü olursa, dünyaca ucuzluk ve bolluğu ifade eder.

Rüyada Damat Görmek; Rüyada damat görmek rüya yorumlarında  rüyasında eşini görmediği, bilmediği kendisine eşinin ismi verilmediği halde kendisine damat denildiğini gören kimse, ölür veya bir insanı öldürür.Rüyasında evleneceği kadını gören, tanıyan veya adı söylenen kimse, birisini evlendirir.Rüyasında bir kadınla evlendiğini gören kimse, o kadının değeri, güzelliği, fazileti ve isminin anlamı nispetinde nimet ve saltanata erişir.

Rüyada Güzel Temiz Gelinlik Görmek ; Rüyada temiz beyaz gelinlik görmek hayırlı bir evlilik yapıp eşinizle mutlu mesut muhabbetli yaşayacağınıza işaret eder.

Rüyada Siyah Gelinlik Görmek; Rüyada siyah gelinlik görmek yada gri kirli gelinlik görmek evliliğinizde sıkıntı ve üzüntü yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada Bekar Bir Kızın Gelinlik Görmesi; Rüyada bekar bir kızın gelinlik giydiğini görmesi eğer evliliğe yakın biri ise hayırlı bir evlilik yapacağı kısmeti açılacağı evliliğe ehli değil ise yeni bir kişiye çok aşık olacağına tabir olunur.

Rüyada Duvak Görmek; Rüyada duvak görmek yakın çevrenizden size gelecek hayırlı bir haberin olduğu ve kısmetlerin izin açılacağına işaret eder.

İslami Rüya Yorumları

Rüyada Erkeğin Gelinlik Giydiğini Görmek; Rüyada erkeğin gelinlik giydiğini görmek hayra yorulmaz. Bu kişinin bu tarz bir rüya görmesi kendi içindeki karakterinde ve huyunda değişiklikler olduğu ve bu yüzden sıkıntı içerisine gireceğine yorumlanır.

Rüyada Gelin Görmek; Rüyada gelin görmek eğer giydiği gelinlik temiz ve güzel ise hayırlı bir haber ile müjdeleneceğine yorumlanır. Rüyada Mutsuz Gelin Görmek rüya sahibinin alacağı kötü bir haberin olduğuna işaret eder. Bazı yorumlarda ise bu rüya hayırsız bir dosta yada böyle bir dost edineceğimize işaret eder.

Rüyada Düğün Görmek; Rüyada düğün görmek bir çok yoruma tabidir, eğer yapılan düğün Rüyada çalgılı çengili düğün görmek; ise rüya sahibinin günaha gireceğine işaret eder.Rüyada gördüğü düğün kalabalık ise hayırlı bir rüya olup kalabalık bir cemaatin içine girip hayırlı işler yapacağına delalet eder.

Rüyada Dantelli Gelinlik Görmek; Rüyada dantelli gelinlik görmek rüya sahibinin ummadığı yerden hayırlı bir mal eline geçeceğine işaret eder.Rüyada görülen dantel Dantel uzun ömür, ele geçecek bol miktarda para, miras veya ganimet bulmadır.Aynı zamanda bu rüya sahibin hayırlı saygın bir kimse ile evleneceğine işaret eder.

Rüyada Gelinlikle Gömüldüğünü Görmek; Rüyada gelinlikle gömüldüğünü görmek rüya sahibinin hem bu dünyada hem diğer dünyada Allah katında lütuflar ile ödüllendireceğinizi ve ruhunuzun şad olacağına huzura kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada Gelinin Arkasında Yürüdüğünü Görmek; Rüyada bir gelinin arkasından yürüdüğünü görmek gördüğün kişi bekar ise evleneceğine evli ise o kişiden yada ailesinden büyük yardım göreceğine işaret eder.

Rüyada Ölmüş Kadının Gelinlik Giydiğini Görmek; Rüyada ölmüş birinin gelinlik giydiğini görmek o kişinin ahirette yeri ve mekanının nurlu ve huzurlu olduğuna işaret eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. damla su dedi ki:

  dün görüçülerim geldi ama ben olanı daha görmedim pazar günü göreçem rüyamda yeşil gelinlik giydiğimi gördüm acaba neye alametir

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlı olsun Damla Hanım. Rüyada yeşil gelinlik kuracağınız yuvanın hayırlı olacağı ve dinine bağlı bir kişi ile evlilik yapacağınıza huzurlu, muhabbetli bir yuvanızın olacağına işaret eder.

   1. serap dedi ki:

    merhaba annem babamdan boşanalı 5 yıl oluyor. rüyasında gelinlik giydiğini görmüş. bu ne anlama gelir cevaplarsanız sevinirim

    1. admin dedi ki:

     Annenizin rüyası hayır olsun Serap Hanım: Rüyada gelinlik görmek annenizin hayırlı haberler alacağına ve hayatında büyük değişiklikler yaşayacağı ve çevresinde çok değer verdiği birinin hayırlı evlilik yapacağına yorumlanır.

 2. damla su dedi ki:

  teşekür ederim admin

 3. damla su dedi ki:

  derdim çok büyük şimdi size anlatayım ben komşumun oğlunu çoooooook seviyorum çoçukluk aşkım şimdi çoçuk bana teklif gönderdi bende kabul etim 13 günlük sevgiliyiz sonra teyzem bekar ablam varken bana görüçü getirdi oğlanı çok övüyorlar annemde kızım aşkı boş ver aşk karın doyurmuyor dedi ben ne yapacağımı bilmiyorum allah için bana dua edin benim için ne hayırlısa o olsun

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı Günler Damla Hanım durumunuz ile ilgili size tavsiyemiz hakkınızda hayırlı olanın ne olduğuna karar vermekte zorlanıyor iseniz. İstihareye yapmanızı ve hayırlı olanı dilemenizi tavsiye ederiz. İstihare adabı için paylaştığımız linke tıklayın ve gerekli adabı okuyun. https://diniruyatabirleri.com.tr/ruyada-istihare-gormek/

  2. sevilen dedi ki:

   Rüyamda siyah gelinlik gördüm düğünüm vardı ama daha nikah felan kıymamışım fakat evleneceğim kişi ile gerdeğe erken girdiğimi ve pişman olduğumu görüyordum.Rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

   1. admin dedi ki:

    Rüyanız hayır olsun Sevilen hanım rüyada siyah gelinlik giymek ve bekaretinizi erken kaybetmeniz sıkıntılı ve üzücü bir dönem yaşayacağınıza.Sizi büyük hüsranlara uğratacak arkadaşınız yada dostlarınızın olacağına yorumlanır.Bu rüyayı görmeniz attığınız adımlara ve söylediğiniz sözlere dikkat etmeniz gerektiğine tabir edilir.

 4. esra dedi ki:

  arkadaşımın annesi ve annemin arkadaşı beni rüyalarında çok güzel bir gelinlikle görmüşler şuan üniversite sınavına hazırlanıyorum bununla bir ilgisi var mıdır acaba ?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız Hayır Olsun Öncelikle; Rüyada gelinlik görmek ve değer verdiğiniz bir kişinin gelinlikle görmesi o kişinin yakın bir zamanda hayırlı bir kısmetinin çıkacağı ve hayırlı yuva kuracağına yorumlanır.

 5. feyza dedi ki:

  merhaba admin annem beni rüyasında cok güzel bir gelinlikle görmüş yorumlarmısınız

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Feyza Hanım; Rüyada gelinlik görmek hayırlı bir kısmetinizin çıkacağına yorumlanır.

 6. feyza dedi ki:

  merhaba admin annem beni rüyasında cok güzel bir gelinlikle görmüş ayrıca baska bir rüyasında yanımda bir erkekle araba sürdüğümü tam bir tıra çarpacakken sıyrılıp gittiğimi görmüs yorumlarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Feyza Hanım; Rüyada gelinlik görmek rüya sahibinin evladı yada kendisinin hayırlı bir evlilik yapacağına yorumlanır. Anlattığınız rüyada evlilik görülüyor fakat bu evlilikte bir takım sorunlar yaşayacağınıza fakat ne olursa olsun evleneceğinize yorumlanır.

 7. sevilen dedi ki:

  Rüyamı yorumladığınız için çok teşekkür ederim evet farkındayım aileme karşı çok büyük yanlışlıklar yaptım…Teşekkür ederim saygılar

 8. selin dedi ki:

  sevdiğim kişi rüyasında benimle evlendiğini fakat siyah ve beyaz olmak üzere iki gelinlik gördüğünü söyledi beyaz gelinlik benim içinmiş siyah olansa onun akrabalarından bir hanım içinmiş bu ne anlama gelmektedir

 9. Yasemin dedi ki:

  Mehabalar rüyamda arkadaşlarımın hepsi gelinlik giydilerini gördüm ama ben giymemiştim bu neye yorulur.Bu arada bekarım,tşk.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Yasemin hanım gelinlik görmek ya da gelinlik giymek birden farklı şekillerde yorumlanır. Beyaz gelinlik giydiğini görmek, tertemiz mutlu huzurlu bir hayatın sizi beklediğine. Siyah ya da renkli gelinlik giymek ise sizi bekleyen sıkıntılara işaret eder. Bekar bir kimsenin gelinlik görmesi yakın zaman da hayırlı kısmetli bir işe gireceğine ve doğru dürüst güzel bir insanla hayatını birleştireceğine işaret eder.

 10. nil dedi ki:

  ruyamda düğünüme bir gün kalmıştı ama gelinliğim yoktu bana kayınvalidem arkadaşımın gelinliğini giymemi soyledi bende ısrarla giymicegimi ve evlenmek istemediğimi soyledim ama aglamaktan harap oluyordum damatı ve kayınvalidemi rüyada ilk kez gördüm açıklamasını yapabilirmisiniz?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nil hanım rüyada bir başkasının gelinliğini giydiğini görmek, iç dünyamızdaki istek ve beklentilerle, dış dünyanın gerçekliği arasında bir uyum sağlamamız gerektiğine işaret eder.

 11. Özlem dedi ki:

  Merhaba, annem beni bir bayram sabahi cok güzel bir gelinlikle görmüs, yani o bayram günü benim dugün günümmüs ve ben gelinligimle mezarlik ziyaretine gitmisim. Bunun anlami nedir? yardimci olursaniz sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Özlem hanım Rüyada temiz beyaz gelinlik görmek hayırlı bir evlilik yapıp eşinizle mutlu mesut muhabbetli yaşayacağınıza işaret eder.

 12. ayşe dedi ki:

  rüyamda gelinlik giymişim düğün yerindeyim ama eveleneceğim kişi yanımda yok daha sonra gelecek deniliyor elimde de siyah bir çanta var gelinliğim kapalı türbanımda çok boncuk var bir arkDAŞIM geliyor uzun zamandan beri görmediğim hayırlı olsun diyor sarılıyor bende çok sarılma türbanım bozuluyor diyorum ama çok güzel bir gelinlik

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ayşe hanım rüyada gelinlik görmek yaptığınız işlerde bağımsız olarak kararlar alacağınıza ikilemlere girip bir olay karşısında karar almanız gerektiğine aynı zaman da gelinlik görmek iç dünyamızdaki istek ve beklentilerle, dış dünyanın gerçekliği arasında bir uyum sağlamamız gerektiğine işaret eder.

 13. asi dedi ki:

  rüyamda sanki evleniyordum ve bana kırmızı bir gelinlik getirilmiş ama damat yoktu sadece bir kaçinsan ve bendim bende kuaför arıyordumki gelinliği giyeyim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Asi hanım kırmızı gelinlik genellikle aşk ve karşı cinsle olan ilişkilere yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişi büyük bir aşk yaşar ve aşık olduğu kimse ile de evlenir. Kırmızı gelinlik bazen de aile hayatında yaşanacak sorunlara delalet eder.

 14. ayçin dedi ki:

  rüyamda kendi düğünümü gördüm gelinlik giymiştim ama damat yoktu bu ne anlama gelir yorumlayabilirseniz mutlu olurum.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ayçin hanım İslami rüya yorumlarında rüyayı gören kişinin cinsiyetine göre farklı anlamlara sahip bir simgedir. Bir kadın, kendini gelin olarak görüyorsa, bu onun, bağımsızlık isteğiyle sorumlulukları arasında bir tercih yapmak durumunda olduğunu gösterir.

   1. ayçin dedi ki:

    yorumunuz için teşekkürler peki düğünde damat olmaması ne demektir?

    1. admin dedi ki:

     Rüyanız hayır olsun Ayçin hanım rüyada düğünde damat olmadığını görmek; sıkıntı çekmeden kazanılan mala, duygusal külfeti olan tanımadığı birinden kendini kurtarmaya, mağlubiyetten sonra kazandığı sevince aynı zaman da yakın zaman da alınacak olan müjdeli habere yorumlanır.

 15. sude dedi ki:

  merhaba;
  ben rüyamda liseden tanıdığım birisiyle evleniyordum fakat çocukla hiç görüşmüyoruz ve çocuk normalde kısa rüyamda uzun boyluydu çok şaşırmıştım ama heyecanlıydım da. Dans ederken bir anda yere çöküp bağırarak beni sevdiğini söylüyor ve benden de yüksek sesle cevap vermemi istiyor bende söylüyorum. Çok kalabalık ve aydınlık bir yerde düğün yapıyorduk. Beyaz bir gelinlik vardı üstümde. rüyamı yorumlarsanız sevinirim teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sude hanım rüyada evlenmek Evlilik kurumuyla ilgili duygu ve düşüncelerinizi yansıttığı gibi, kişiliğinizde akıl ve duygular arasında yaşanan çelişkinin uyumlu biçimde çözüldüğünü de ifade ediyor olabilir. Bekar birisi evlendiğini görüyorsa, evlilikle ilgili merak ettiği ayrıntıları öğrenme isteği duyduğunu ve belki de kendini evlilik fikrine hazırlamaya çalıştığını gösterir.

 16. demet dedi ki:

  iyi günler rüyamda bembeyaz etek uçları altın işlemeli bir gelinlik giydiğimi görüyordum. ayrıca damadın düğüne kadar beni gelinlikli görmemesi içinde baya bi çaba sarfediyodum.acaba neye işaret eder

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Demet hanım rüyada beyaz gelinlik giydiğini görmek; bekar bir kimse için hayırlı kısmete, evli kimseler için se güzel hayırlı bir evlada yorumlanır. Rüyada beyaz gelinlik giymek aynı zaman da kişinin şans kapılarının açılacağına, iş hayatında sıfırdan başladığı çalışmalarına azmi ve kararları sayesinde yükselerek büyük başarılara imza atacağına yorumlanır.

 17. nurcan bayır dedi ki:

  Merhaba hocam rüyalar hakkında bize yaptığınız yorumlar için teşekkürler gerçekten çok faydalı bir sayfa hocam kızımı bembeyaz gelinlik içinde gordüm mutluluktan uçuyordu elini tutmak istediğim de avucun da kan olduğunu gordüm korkarak kızıma baktığım da korkma anne bu benim kaderim dedi çok endişe ediyorum rüyam hakkın da lütfen yardım ci olur musunuz

  1. admin dedi ki:

   Yorumlarınız için teşekkürler Nurcan hanım rüyanız hayır olsun rüyada beyaz gelinlik görmek, şans, kısmet, bereket ve uğur anlamına gelir. Rüyayı gören kimsenin hayatının her noktasında şansının yaver gideceğine, talihinin ve kısmetinin her zaman açık olacağına, aldığı kararlar ve yaptığı tüm işlerde büyük başarılara imza atacağına aynı zaman da bayan için bu rüya hayırlı bir kısmetiyle dünya evine girmeye yuvasında bolluk ve bereket içinde yaşamaya yorumlanır.

 18. Frezya dedi ki:

  Rüyamda Sevdiğim görüştüğüm insan bana gelinlik getirmişti anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Öznur hanım rüyada gelinlik görmek; İslami rüya yorumlarında Rüyayı gören kişinin cinsiyetine göre farklı anlamlara sahip bir simgedir. Bir kadın, kendini gelin olarak görüyorsa, bu onun, bağımsızlık isteğiyle sorumlulukları arasında bir tercih yapmak durumunda olduğunu gösterir. Bir erkek rüyasında gelin görüyorsa, bu onun duygusal çalkantılarının ve evlilikle ilgili istek ve kaygıları arasında var olan çelişkinin göstergesidir.

 19. gözde dedi ki:

  merhaba rüyamda gelinlik giydiğimi gördüm gelinlik dantelli kabarıktı ama eteğinin önünde iki tane yuvarlak şeklinde yanık vardı ve bende çok üzgün bi şekilde nişanlıma sarılıp ağlıyodum acaba ne anlama geliyor cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Gözde hanım merhaba rüyada gelinlik görmek, İslami rüya yorumlarında Rüyayı gören kişinin cinsiyetine göre farklı anlamlara sahip bir simgedir. Bir kadın, kendini gelin olarak görüyorsa, bu onun, bağımsızlık isteğiyle sorumlulukları arasında bir tercih yapmak durumunda olduğunu gösterir.Rüyada dantelli gelinlik görmek rüya sahibinin ummadığı yerden hayırlı bir mal eline geçeceğine işaret eder. Rüyada görülen dantel Dantel uzun ömür, ele geçecek bol miktarda para, miras veya ganimet bulmadır. Aynı zamanda bu rüya sahibin hayırlı saygın bir kimse ile evleneceğine işaret eder.

   1. gözde dedi ki:

    peki gelinlikteki yanık ve üzgün olmam ne anlama geliyor yanık olduğunu görünce üzülüp ağlamaya başlıyordum

 20. ASLI dedi ki:

  MERHABA,
  BEN YAKLAŞIK 2 AYLIK EVLİYİM. RÜYAMDA KENDİMİ GELİNLİĞİMİ GİYMİŞ OLARAK GÖRDÜM . AMA AYNAYA BAKINCA GELİNLİĞİMİN BÜTÜN DANTELLERİNİN KESİLDİĞİNİ , O DANTELLERLE ANNEMİN BANA PİKE YAPTIĞINI GÖRDÜM. VE ÇOK SİNİRLİYDİM. BU RÜYA NEYE ALAMETTİR ?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Aslı hanım merhaba rüyada gelinlik görmek ya da gelinlik giymek; rüyada dantelli gelinlik görmek rüya sahibinin ummadığı yerden hayırlı bir mal eline geçeceğine işaret eder. Rüyada görülen dantel uzun ömür, ele geçecek bol miktarda para, miras veya ganimet bulmadır. Aynı zamanda bu rüya sahibin hayırlı saygın bir kimse ile evleneceğine işaret eder. Rüyada dantelli gelinlik giymek aynı zaman da kişinin şans kapılarının açılacağına, iş hayatında sıfırdan başladığı çalışmalarına azmi ve kararları sayesinde yükselerek büyük başarılara imza atacağına yorumlanır.

 21. kezban dedi ki:

  rüyamda gelinlik giydiğimi saçlarımın yapılı olduğunu fakat ağladığımı çok mutsuz olduğumu gördüm ne anlama gelir

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Kezban hanım rüyada gelinlik giydiğini görmek, rüya alimlerine göre rüyada gelinlik giymek bekar bir kimse için hayırlı kısmete, evli kimseler için se güzel hayırlı bir evlada yorumlanır. Rüyada gelinlik giymek aynı zaman da kişinin şans kapılarının açılacağına, iş hayatında sıfırdan başladığı çalışmalarına azmi ve kararları sayesinde yükselerek büyük başarılara imza atacağına yorumlanır. Rüyada giyilen gelinlikten sonra mutsuz olup ağlamak ise, yakın zaman da sevdiğiniz değer verdiğiniz bir yakınınızı kaybedip sıkıntı yaşayacağınıza, hayatınızda var olan tüm güzelliklerin bir anda yok olarak elinizdeki tüm maddi ve manevi değerleri kaybedeceğinize yorumlanır.

 22. büşra dedi ki:

  Merhaba, Rüyamda düğünüm vardı üzerimde çok şık bir gelinlik vardı fakat gerçekte hayalimde olan daha kabarık bir gelinlik rüyamda da ben daha kabarık olanı giymek istiyorum diyorum annem başta tamam diyor istediğim gelinliği görüyorum oda çok güzel fakat annem olmaz diyor alamayız ben böyle içten hıçkıra hıçkıra ağlamaya başlıyorum istediğim gelinliği giymezsem bende evlenmem ozman diyorum. Bu rüyadan çok etkilendim yorumunu merak ediyorum inşaAllah hayırlısı olsun 🙂

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Büşra hanım rüyada düğün görmek,Evlilik kurumuyla ilgili duygu ve düşüncelerinizi yansıttığı gibi, kişiliğinizde akıl ve duygular arasında yaşanan çelişkinin uyumlu biçimde çözüldüğünü de ifade ediyor olabilir. Bekar birisi evlendiğini görüyorsa, evlilikle ilgili merak ettiği ayrıntıları öğrenme isteği duyduğunu ve belki de kendini evlilik fikrine hazırlamaya çalıştığını gösterir. Rüyada gelinlik görmek, hayırlı bir evlilik yapıp eşinizle mutlu mesut muhabbetli yaşayacağınıza işaret eder.

 23. fatma s dedi ki:

  Merhaba

  Riyamda incecik zarif bır kızın üzerinde gelinlik görüyorum. Fakat arkasından görüyorum. Gelinliğin onarılacak bir yeri varmış elimde yorgan iğnesinden biraz küçük iplik deliği hafiften paslanmış ve siyah iplik geçirilmiş bir iğne var. Onunla bu işi yapamayacağımı düşünüp iğne kutusundan ufak bir iğneye beyaz iplik geçirip onarma işlemini yapıyordum . Yorumlarsanız çok memnun olurum. Ben evliyim fakat o sıralar kız kardeşimle ilgili görücü konuları vardı. Şimdiden Teşekkürederim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Fatma hanım rüyada görülen gelinlik İslami rüya yorumlarında Rüyayı gören kişinin cinsiyetine göre farklı anlamlara sahip bir simgedir. Bir kadın, kendini gelin olarak görüyorsa, bu onun, bağımsızlık isteğiyle sorumlulukları arasında bir tercih yapmak durumunda olduğunu gösterir. Bir erkek rüyasında gelin görüyorsa, bu onun duygusal çalkantılarının ve evlilikle ilgili istek ve kaygıları arasında var olan çelişkinin göstergesidir. Rüyada evlenmek ya da bir düğüne katılmak, iç dünyamızdaki istek ve beklentilerle, dış dünyanın gerçekliği arasında bir uyum sağlamamız gerektiğine işaret eder.

 24. deniz dedi ki:

  arkadsım benım ıcın ıstıhareye yattı. ve beni dugunumde kanlı gelınlıkle gormus yorumlarsnz cok sevınırım

  1. admin dedi ki:

   Merhaba rüyada istihareye yatmak, içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulmanın yolunu aradığınıza yorumlanır.Rüya sahibinin hakkında hayırlı olan bir çok işini maddi ve manevi getireceği kazançta rahata ve huzura erdireceği bu rüya ile ortaya çıkacaktır. Rüyasında eğer açık gördüyse işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder.

 25. betul dedi ki:

  merhaba. Rüyada sevgilimin annesi için dikilmiş bir gelinlik gördüm. Gelinlik çok güzel temiz ve bembeyazdı.Sevgilimin annesi de hemen gelinliğin yanı başında başka bir elbise deniyordu. Duruma biraz şaşırdım ve korktum. Aynı gece sevgilim de rüyasında beni istemeye geldiklerini görmüş. Onlar odada otururken ben mutfakta rahatsızlanıp karın ağrısından hastaneye kaldırılmışım. Duruma pek anlam veremedik. şimdiden teşekkürler.

 26. ayten dedi ki:

  rüyamda arkadaşlarımdan bir kaçının ve tanımadığım bir kaç kişinin gelinlik giydiğini gördüm bir düğün vardı gelinin arkadaşlarıda gelinlik giymiştinikahları kıyıldı ama 1 tanesinin etekleri ve uzun kol lkısımları çok tozlu kirli görünüyordu ben gelinlik giymemiştim sadece ziliyordum

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Ayten hanım rüyanız hayırlı olsun rüyanızın yorumu,rüyada gelinlik ve gelin görmek, farklı şekillerde tabir edilmiş olup kişinin yaşamında hayırlı havadisler almasına bu haber ile beraber neşe ve sevinç yaşamasına işaret eder. Rüyada bekar bir kızın rüyada gelin görmesi yakın bir zaman içersinde hayırlı bir kısmete, evliler için evlat sahibi olmaya yorulur. Rüyanızda tozlu ve kirli bir gelinlik görmeniz yakın çevrenizde bulunan aileden birinin yada arkadaş çevrenizden birinin evlilik yaşamında yaşanacak sorunlara tabir edilmiştir.
   İyi Günler Dileriz…

 27. banu ö. dedi ki:

  Merhaba, rüyamda kendimi gelinlikle görüyorum.Evlenmişim ama istemediğim biriyle ve gelinliği çıkartmıyorum üzerimden 1 ay boyunca . Yıkık bir köpüden geçiyorum altından temiz bi su akıyor ama bi şekilde geçiyorum köprüden. Karmaşık bi rüyaydı ağlıyprdum ben boşanmak istiyoprum kiminle evlendiğimi bile bilmiyorum neden evlendirdiniz diye. Ne anlama geliyor acaba. teşekkürler şimdiden

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Banu hanım rüyanız hayır olsun.. Rüyanızın yorumu,Rüyada Gelinlik Görmek; Rüyada gelinlik görmek İslami rüya yorumlarında Rüyayı gören kişinin cinsiyetine göre farklı anlamlara sahip bir simgedir. Bir kadın, kendini gelin olarak görüyorsa, bu onun, bağımsızlık isteğiyle sorumlulukları arasında bir tercih yapmak durumunda olduğunu gösterir. Görmüş olduğunuz rüyada tanımadığınız biriyle yada istenmeyen biri ile evlenmek, kişinin iş yada sosyal yaşamında bazı istenmeyen suçlamalara maruz kalabileceğine fakat altından su akan bir köprüden geçmeniz kısa zaman içersinde bu sıkıntıları atlatacağınıza tabir edilmiştir. Yaşanan bu olaylardan sonra çevrenizdekilere karşı bir karar aşamasına geleceğinize, size karşı art niyetli davrananları hayatınızdan çıkartacağınıza yorumlanmıştır.