Yıldızname Nedir

Yıldızname nedir sualine verebileceğimiz cevap: yıldızname falı baktırmak isteyen kişinin belli bilgileri kullanılarak yapılan bir bakım türüdür. Yıldızname falı baktır kişinin anne adı, ismi, doğum tarihi vb. gibi kişiye özel bilgilerin kullanılarak yapılan kaderi ve ilmi bir yorum şeklidir. Kişi için büyük bilgiler barındıran bu bakım türü asla fal ile karıştırılmamalıdır. Her ne kadar yıldızname falı olarak adlandırılmış olsa da fal gibi tahmini ifadeler barındırmayıp, daha keskin bilgiler içerir. Yaşam çizgisini, doğumdan ölüme başa gelebilecek önemli olayların varlığını ebcet hesabı ile ortaya koyan yorumlar içermektedir. Büyük özveri ve disiplin gerektiren bu çalışmanın ancak ilim sahibi kişilerce yapılması gerekmektedir. Faldan tamamen ayrı olmasına rağmen günümüzde bilgi eksikliğinden dolayı fal gibi değerlendirilmiştir. Öncelikle yıldızname bakımı yaptıracak kişinin her şeyden önce bu ilme sahip kişiyi bulması ve gerekli bilgilerin doğru bir şekilde iletilmesi en önemli unsur olarak görülmüştür. Ücretsiz yıldızname bakımı yaptırmak isteyen siz değerli okurlarımız sayfamızı ziyaret edebilirler.

Yıldızname Ne Demek

Yıldızname, geçmişi kadim çağlara kadar uzanan bir bakım türüdür. Bu ilme vakıf kişilerce yapılan ve sadece bu kişilerin bakması sonucu gerçek bilgilerin elde edilebileceği gizli bir ilimdir. Kişiye hayat serüveninde başarıları, kısmet, ve yaşayabileceği hastalık vb. konularda bilgi verme amacı ile gerekli belli ritüellerin yapılması sonucu elde edilir. Bir çok konuya çözüm bulma amacı ile başvurulan bu yöntemin genel amacı kişinin üzerindeki nazar, uhrevi rahatsızlıklar ve kötü etkileri bulup, çözüm getirmeye yöneliktir. Yıldızname bak bu ilme vakıf kişilerce elden ele ulaşan eski kitaplardan yararlanılarak belli hesaplamalar ile(ebcet hesabı, cifir ilmi gibi) yapılır. Başta da belirtmiş olduğumuz gibi fal olmayıp, bakımı yapan kişinin başlarken ağzı dualı başlayıp, aynı şekilde bitirdiği gizli bir ilimdir. Ciddiyet, özveri gerektiren zor ve zahmetli bir bakım çeşididir.

Yıldızname Nasıl Bakılır

Yıldızname öncelikle baktıran kişinin, kesin bilgilerini içeren bir kaç sualin ulaştırılması ile başlanılır. Yıldızname baktır bakacak kişiye ulaştırılan anne, baba ismi, kişinin ismi ve doğum tarihi ile ağzı dualı ve bu ilme vakıf kişilerce yapılır. Kadim bilgiler eşliğinde, eski kitaplara dayanılarak bakılan eğlence amacı içermeyen bakım çeşididir. Kötü giden gelişmelere önlem alabilmek, çözüm bulmak amacı ile aracı görevi gören güvenilir bir tekniktir. Bu konuda uzman olan kişiler vasıtası ile fal gibi eğlence amacı gütmeyip gayet itina gerektirir. Kalp gözü açık olan kişilerce ve ilmi bilgiler ışığında problemlerin çözüme kavuşmasında yardımcı olacak bilgiler aktarır.