Yıldızname Falı

Yıldızname falı kişi hakkında bir nevi kaderi ve ilmi bilgiler barındıran kişiye özel bir bakım türüdür. Her ne kadar adı fal olarak bilinse dahi fal ile alakası bulunmayıp, yaşam çizgisi içinde gerçekçi ve kişi ile alakalı derin bilgiler barındırmaktadır. Bakımı yapılan kişi hakkında giriştiği işin sonucu yahut başına gelebilecek, hastalık, ikili ilişkilerde ki durumu ve benzeri yorumlar içerir. Geçmişi kadim çağlara ulaşmak ile beraber, arap kültürü ile günümüze kadar ulaşmış ve Osmanlı sultanları da dahil olmak üzere islam alimlerinin başvurmuş olduğu ilim olarak da kabul edilmiştir. Örnek verilmek gerekir ise, baktıran kişinin karakteristik özellikleri, başına gelebilecek hastalıkları, hastalıkların tedavisinde hangi yolun tercih edilmesi gerektiği, evlilik yaşantısına dair bilgiler, kişinin fiziki ve uhrevi yaşantısına iyi gelecek sayı, taş, gün gibi özel bilgiler barındırmaktadır. Aynı şekilde kişiye vekil kılınmış hüddamların isimleri, kişinin her daim yanında olan koruyucu meleklerinin vasıflarını gösterir. Yıldızname ancak bu alanda ilmi bilgileri olan ve belli kurallar çerçevesinde yapıldığı süreçte doğru bilgiler veren ilim olarak kabul edilir. Yıldızname falı baktır sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Yıldızname Falı Ne Demek

Yıldızname falı, kişinin yaşam çizgisi hakkında olumlu yada olumsuz bilgiler veren, gerçekleşebilecek olumsuzluklara karşı önlem almayı kolaylaştıracak bakım tekniğidir. Size yapılan sihir, büyü, ve musallat edilen unsurlar karşısında alınacak önlemleri ve tedavi yollarını göstermektedir. Sırlı ilimlerden olmak ile beraber, kişiye ait isim, anne, baba adı, doğum tarihi vb. hesaplamalar eşiliğinde yalnızca ağzı dualı ve bu ilme vakıf kişilerce yapılır.

Yıldızname Ebced Hesabı

Yıldızname ebced hesabı, küçük ebced ve büyük ebced olmak üzere kişinin isminin karşılığına denk gelen matematiksel ve ilmi bir bakım yöntemidir. Bakımı yapılan kişinin kendi, anne, baba ve doğum tarihinin yıl, ay ve gün olarak karşılığına gelen ve çıkan rakamların ebced ve cifir ilmine göre, kişi hakkında verdiği bilgiler olarak tabir edilir. Cümle hesaplaması olarak da bilinen bu yöntem, yaşantınız içinde size sıkıntı veren konular hakkında almanız gereken önlem ve yapmanız gerekenleri bildirmektedir. Kadim çağ ve arap geleneklerinde kullanılan bu yöntem Osmanlı dönemi ve günümüzde de bu ilme vakıf kişilerce belli bilgilerin ışığında yapılmaktadır. Ebced hesabı nedir sayfamızı da ziyaret ederek konu ile alakalı geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.