Rüyada “ Ayetel Kürsi Duası Fazileti ve Sırrı ” Görmek

Ayetel Kürsi Duası Fazileti ve Sırrı
Ayetel kürsi duası fazileti, ayetel kürsi duası okunuşu, ayetel kürsi duası dinle, ayetel kürsi duası esrarı ve sırları, ayetel kürsi duasının faydaları

Ayetel Kürsi Duası Fazileti ve Sırrı

Ayetel kürsi duası dinimizde ve kuranı kerimde hikmetleri saymakla bitmemektedir. Ayetel kürsi duası genelde koruma duası olarak bilinir fakat her duanın bir esrarı ve sırrı vardır onun için ayetel kürsi duasının da etkili ve tesirli olması için adabına uygun okunması gerekmektedir.

Ayetel Kürsi Duası ve Manası

Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Ayetel Kürsi Duasının Manası

ALLAH ki, Tanri yoktur ancak O vardir, diridir ve kendi kendine kâimdir; ne uyuklamasi ne de uyumasi sözkonusudur; yerde ve göklerde ne varsa O’nun içindir; O’nun katinda kim sefaat edebilir ki izni olmaksizin; bilir önlerinde ve arkalarinda olanlarin hepsini; izni olmadan ilminden bir seyi kapsamak mümkün degildir; kürsüsü semâlari ve yeri içine almistir; korumasi disinda bir sey kalamaz; yüce ve azamet sahibidir.

Ayetel Kürsi Duasının Sırları

Ayetel Kürsi duası okunduğu vakit okuyan kişiyi o gün içinde büyüden sihirden gözden ve nazardan korur fakat bu duayı bir defa okumak bu etkiyi sağlayamaz onun için sizlere bu konumuzda nasıl okunması gerektiğini anlatacağız.Ayetel kürsi duası okunurken 7 defa okunmalı ve insanın 7 yönüne her okumadan sonra üflemesi gerekir..

1-) Ayetel küsi okunacak ve önüne üflenecek.

2-) Ayetel küsi okunacak ve arka tarafınıza üflenecek.

3-) Ayetel küsi okunacak ve sağ tarafınıza üflenecek.

4-) Ayetel küsi okunacak ve sol tarafınıza üflenecek.

5-) Ayetel küsi okunacak ve aşağı tarafınıza üflenecek.

6-) Ayetel küsi okunacak ve yukarı tarafınıza üflenecek.

7 Ayetel küsi okunacak ve bu son okuduğunuz duada nefesinizi içinize çekeceksiniz.

Bu şekilde yapılacak olan okumalarda okuyan kişi kendini kuran ile daireye alarak kendisini büyüden sihirden gözden ve nazardan korumuş olur.Okunan ayetin içinde bulunan hüvel hayyül kayyûm Allahu tealanın isimleri koruyucu isim olarak da bilinir. Allahu tealanın isminin geçtiği hiç bir yerde Allah’ın izni ile hiç bir şeytani musibetler yer edinemez.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.