Rüyada “ Adet Olmak ” Görmek

Adet Olmak
Rüyada adet olmak, rüya sahibinin dine olan uzaklığına işaret eder. Gören kişilerin islam fıtratından uzak bir yaşam sürdürdüğüne tabir edilir.

Rüyada adet olmak, rüya sahibinin dine olan uzaklığına işaret eder. Gören kişilerin islam fıtratından uzak bir yaşam sürdürdüğüne tabir edilir. Bu rüyayı görenlerin dünyevi zevk ve yalanlarına aldanmasına, ahiret yaşamını unutması olarak yorulur. Gördüğünüz rüya farklı anlamlar içermek ile beraber, gören kişi kadın ise, işlediği bir hataya delalet eder. Erkeğin bu rüyayı görmesi, hanımının dini vecibelerini yerine getirmediğine rivayet edilir. Gören kişinin hanımı iyi ahlak sahibi ve dini konulara hakim biri ise, yorum tam zıttı ile ifade edilir. Kişinin hanımının örnek gösterilen bir kadın olduğuna yorulur. Genç bir kızın bu rüyayı görmesi, kısa zaman içinde kısmetinin çıkmasına ve evliliğe yorumlanır. İslam alimlerinden Ebu Said El Vaiz e göre, rüyada adet olduğunu görmek, kısır bir kadının Allah’ın izni ile evlat sahibi olmasına yorumlanmıştır.  Aynı zamanda yalan zanda bulunmak olarak da tabir etmiştir.

Rüyada Adet Olmak Ne Demek

Rüyada adet olmak, dinde yanılgı ve fesatlık içinde olmaya işaret eder. Görülen bu rüya yalan yada kötü bir işte bulunmaya delalet eder. Gören bir kadın ise, pişmanlık yaşayacağı bir günaha yorulur. Dinde takva sahibi olan bir hanımın bu rüyayı görmesi, salih amellere ve sıkıntı yaşanılan bir durumdan feraha ermeye delalet eder. Rüyada hayız olduğunu görmek, erkeğin hanımını bu halde görmesi, işte durgunluk ve maddi zorluğa yorulur. Kadının bu rüyayı görmesi, istenmeden yapılan bir günaha ortak olmaya yorumlanmıştır.

Rüyada Kadının Adet Olduğunu Görmesi

Rüyada kadının adet olduğunu görmesi, rüyada hayız yada ay başı olmak, hanımlar için kısa süreli sıkıntılardan sonra rahata ermeye işaret eder. Çekilen sağlık sorunlarının son bulmasına, istemeden işlenilen bir günahtan tövbe etmeye delalet eder. Ayrıca gören kişinin yeni bir yaşam adım atmasına, geçmişin sıkıntılarını arkada bırakmaya yorulur. Evli bir kişinin bu rüyayı görmesi, hayırlı bir evlada sahip olmaya yorumlanır.

Rüyada Erkeğin Adet Olduğunu Görmesi

Rüyada erkeğin adet olduğunu görmesi, hoş tabir edilmemiştir. Harama meyil etmeye, kişinin helalinden uzaklaşmasına işaret eder. Zinaya, yanlışta ısrarcı olmaya delalet eder. Yaradılışa ters olan bu rüyayı görmek, kişinin günah içinde bir yaşam sürdüğüne yorulur.

Rüyada Adet Olmak Ve Yıkanmak

Rüyada adet olmak ve yıkanmak, hayırlara tabir edilmiştir. Haramdan uzaklaşmaya, işlenen bir günahtan içten gelerek tövbe etmeye işaret eder. Rüyada adet olup gusletmek, yaşanılan üzüntü ve dertlerden arınmaya yorulur. Aynı zamanda kişinin hatalarından ders alıp, geleceğe umutla bakmasına vesiledir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.