Rüyada “ Afet ” Görmek

Afet
Rüyalarımızda gördüğümüz deprem, sel ve kasırga gibi doğal afetler, içinde bulunduğumuz koşullar tarafından yıpratıldığı mızı ve bu nedenle, güvensizlik hissi duyduğumuzu vurgular.

Rüyalarımızda Gördüğümüz Afet ; deprem, sel ve kasırga gibi doğal afetler, içinde bulunduğumuz koşullar tarafından yıpratıldığı mızı ve bu nedenle, güvensizlik hissi duyduğumuzu vurgular. Bu tür rüyalar ayrıca, yaşamdaki sürpriz ve radikal değişimlere de işaret edebilir. Bir kimse rüyada bulunduğu şehrin sel, heyelan ve dolu afetine maruz kaldığını görürse; dini vazifelerini ihmal ederek Hak yolundan ayrılıp büyük günahlar işleyeceğine veya iş hayatında yapacağı hatalar yüzünden maddi zararlara uğrayacağına işarettir.

Rüyada Deprem Görmek; iki türlü yorumlanabilen ve rüyalarda çok sık rastlanan deprem sahneleri, her şeyden önce bir tür güvensizlik duygusu ve kendini risk altında, tehlikede görme haliyle ilişkilidir. Diğer yandan deprem, yaşamda eski değer ve alışkanlıkların yıkılıp tarihe karıştığını ve yeni bir dönemle karşı karşıya olduğumuzu da gösterir. Ancak burada, depremlerin sık yaşandığı fay hatlarına yakın yerleşim birimlerinde oturanlar için depremin simgelerden uzak, net bir endişe ve korkuyu vurguladığını da belirtmek gerekir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.