escort alanya

Rüyada “ Affedilmek ” Görmek

Affedilmek
Birisi tarafından affedilmekle, yakın dönemdeki herhangi bir davranış ya da eyleminiz den dolayı kendinizi suçladığınızı gösterir.

Rüyada Affedilmek Görmek

Rüyada affedilmek görmek; rüyada bir kimsenin Allah tarafından affedildiği tövbelerinin kabul gördüğünü görmesi hayra güzel habere işaret eder. Rüyada bir kimsenin kendi kusurlarını affettiği görmesi mertebeye erip, maddi ve manevi bolluğa ereceğine, hayatının geri kalan yıllarını huzur ve mutluluk içinde yaşayacağına, birini affettiğinizi görmek işlediğiniz sevaplardan dolay Allah’ın sevgili kullarından birisi olduğunuza, Allah katında en güzel mertebeye ereceğinizi yorumlanır. Rüyada affedilmek başka bir değişle suçluluk durumunuzun bir müddet daha süreceğine, bir suç yüzünden zan altında kalacağınıza sevdiğinizin ihanetine uğrayacağınızı işaret eder.

Rüyada Af Dilemek 

Rüyada af dilemek; iş ortamında suçsuz yere bir haksızlığa uğrayacağınıza bu sebepten dolayı gereksiz yere tadınızın ve huzurunuzun kaçacağına yorumlanır. Rüyada af dilediğini görmek aynı zaman da çevrenizdeki insanlara karşı dikkatli davranmanıza çevreniz de size yakın olan dostlarınıza karşı daha dikkatli ve temkinli yaklaşmanıza yaptığınız işlerde duygulara yer vermeyip mantığınızla hareket etmenize işaret eder. Ünlü rüya alimimiz Nablusi’ye göre rüyada af dilemek; Allah tarafından günahlarınızın bağışlandığına, sizin bir başkasını affettiğinizi görmeniz; affettiğiniz şahıstan bir iyilik geleceğine, bir hatanızdan dolayı anne ve babanızın sizi affettiğini görmeniz; onlara karşı saygınızda bir gevşemenin söz konusu olduğuna işaret eder.

Rüyada Affedildiğini Görmek

Rüyada affedildiğini görmek; günahlardan arınmaya, huzuru ve sükuneti yakalamaya, gerek iş hayatında gerekse özel hayatında yaşadığı maddi ve manevi sorunlardan kurtulmaya, aldığı kararlarda doğruluktan şaşmamaya, kendi çıkarları uğruna hareket etmek yerine yardıma muhtaç insanlara yardım etmeye, vaktinin büyük bölümünü ibadetle geçirmeye yorumlanır. Rüyada birinin affedildiğini görmek ya da affedildiğinizi görmek; mertebeye ve uzun ömre; Gerek affedilmek gerekse affetmek mağfirete, hidayet bulup güzel ameller işlemeye işaret eder.

Rüyada Birini Affetmek

Rüyada birini affetmek; rüyada birini affettiğini görmek, olumsuz bir yönünüzle yüzleşerek onu karakterinizin bir parçası olarak kabul ettiğinizi belirtir. Birisi tarafından affedilmekle, yakın dönemdeki herhangi bir davranış ya da eyleminiz den dolayı kendinizi suçladığınızı gösterir. bu tarz görülen rüyalar kişinin vicdanında rahatsız bir durum yaşadığı ve bu yapmış olduğu hatanın vicdanen rahatsızlığının göstergesi olarak nitelendirilir.

Rüyada Allah’ın Nurunu Görmek

Rüyada Allah’ın nurunu görmek; her yönden hayra yorumlanır. Rüyada Allah’ın nurunu görmek rüya sahibinin dünyada müjdelenmesi ahireti için de dinin selameti ile yorumlanır. Böyle bir rüyanın aksi; rüya sahibinin kötü akıbetine işaret eder. Özellikle rüyasında Allah’ı gördüğü halde, Allah o kimse ile konuşmazsa; böyle bir rüya gören kimsenin eğer hasta ise kuvvetli bir ihtimalle öleceğine işaret olunur. Sapık bir kimsenin böyle bir rüya görmesi; o kimsenin hidayete ermesi ile yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. sezgin yiğit dedi ki:

  Merhaba hocam hayırlı günler hocam rüyamda uzun zamandır küs olduğum ölmus bir yakınımı gordum. Diz çökmüş önümde ağlayarak af dileyip benden helallik istiyor du pişmanlığı yüzüne vurmuştu uyandığım da mezarlığına giderek dua okudum ruyami yorumlar mısınız.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sezgin bey merhaba rüyada ölmüş birini görmek; rüya sahibi için hayırlı kıs metlere, güzel dostluklara, maddi bolluğa işaret eden hayırlı bir rüyadır. Aynı zaman da bu rüya olması imkansız olan bir işin hayırlısıyla gerçekleşeceğine uğraşların sonunu göreceğine, aile ve iş hayatında mutlu güzel günlerin yaşanacağına yorumlanır. Ölmüş bir kimsenin size yalvardığını görmek ise yakın zaman da çok hayırlı bir haber alacağı maddi sıkıntılarının son bulup bolluğa ereceğine, çok mutlu bir haber alıp göz yaşlarına boğulacağına yorumlanır.

 2. hikmet dedi ki:

  selamlar hocam doğum günüm olan dün gece rüyamda peygamber efendimizin camisimi türbesimi bilemedim kapısında allah ve muhammed (sav) yazan bir cami gibi bir yere geliyorum.kapısına gelince kapıyı bir yel (hava) açıyor.kapıdan girerken ben ‘dünya hayatında cennetle müjdelenen güzel insan diyorum ‘ içeri girer girmez secdeye kapanıp ağlayarak cenabı Allahtan af diliyorum bir müddet sonra başımın yanında 2 ayak olduğunu fark ediyorum.başımı yavaşça kaldırınca bakıyorum çok temiz yüzlü 23-23 yaşlarında bir insan.bana seni SIFIRLADIM diyor.ondan sonra oradan çıkıyorum ve bir matara alıp su doldurup içiyorum.sonra ezan okunuyor tekrar o camiye gidip mübarek yüzlü insanla namaz kılmak istiyorum ama yetişemiyorum ve daha yakın olan başka bir camiye giriyorum ve cemaatle saf tutuyorum
  matarmın kayıp olmasından korkuyorum.

  1. Yorumcu dedi ki:

   Aleykümselam değerli kardeşim rüyan hayır olsun. Görmüş olduğun rüya çoğu kişiye nasip olmayacak bir rüya olup, hayır kapılarının açılmasına işaret eder. Yapılan dua ve isteklerin kabulüne, izlenilen yolun doğruluğuna delalet eder. Rüyada abdest almak, namaz kılmak, son derece güzellikler içermek ile beraber dinde takvaya, aile saadetine, bekar için kendisinde huzur bulacağı biri ile tanışmaya ve yapılan hataların kabul ve tövbesine rivayet olunur.