Rüyada “ Ağaç ” Görmek

Ağaç
Ağaç ; uzun ve mutlu bir hayat, ağaç görmek; kavga, bilinmeyen ağaçları görmek; endişe, şiddet ve bağırma, rüyada bir ağaç görmek; bir adam öldürmek, ağaç üzerine çıkmak; bir şeyden menedilmek şeklinde yorumlanır.

İç dünyamız ve kişiliğimiz, rüyalarda çoğu kez ağaç simgesiyle karşımıza çıkar. At kestanesi, ceviz gibi büyük ve geniş dalları olan bir ağaç, sıcakkanlı ve duygusal bir kişiliğe sahip olduğumuzu gösterir. Fazla iri ve çok yöne doğru ilerlemiş dallara sahip olan bir ağaç, kişiliğimizin fırtınalı ve karmaşık yapısına dikkati çeker. Bütün bunların dışında ağaç, güç ve istikrarın da simgesidir. Dolayısıyla bir ağaca tırmanmak, geniş gövdeli bir ağaca yaslanarak dinlenmek, bu güce erişmeyi ve güven duygusunu, istikrarı elde etmeyi anlatır. Diğer yandan, ağaç dalları ailenizin bireylerini de simgeler. Kurumuş bir ağaç, geçmişte kalan eski yaşam biçiminin simgesidir ve belki de, şu anki yaşam biçiminizin tarihe karışmak üzere olduğunu ifade ediyordur. Çiçek açmış ağaçlar, verimli ve güzel bir dönemin habercisi olarak düşünülür. Bazı ağaçların simgesel anlamları vardır: Söz gelimi meşe güç ve dayanıklılığı, söğüt de bilgeliği simgeler. Çınar ağacıysa, zamana direnen köklü ve kalıcı kurumlan, aynı zamanda da geçmişimize ve ailemize olan bağlılığımızı ifade eder. Çam ağacı, bir yanıyla “her dem taze” kalmayı, bir yanıyla da yeni dönemlerin başlangıcını simgeler.

Rüyada yaşlı bir meşe ağacı görmek ; uzun ve mutlu bir hayat, ağaç görmek; kavga, bilinmeyen ağaçları görmek; endişe, şiddet ve bağırma, rüyada bir ağaç görmek; bir adam öldürmek, ağaç üzerine çıkmak; bir şeyden menedilmek şeklinde yorumlanır.

Ağaç ekmek ; şeref kazanmaktır.

Elma ağacı ; Mesud bir evliliğe delalettir.

Hurma ağacı görmek, meyvesini yetiştirmek ; tarla ve çiftlik gibi mal sahibi olmaktır.

Mersin ağacı görmek; hastalıktan kurtulmaya delalet eder.

Kayısı ağacı görmek veya kayısı toplamak; zengin bir kadınla evlenmek olarak yorumlanır.

AĞAÇ ÇİLEĞİ ;Rüyada ağaç çileği yemek; düzgün bir sağlığa işarettir.

AĞAÇ ÇİÇEĞİ ;Şiddet ve çalışmaya karşı dayanıklı olmayan bir hayata işarettir.

AĞAÇ DALI ;Rüyada ağaç dalı görmek; çoktandır huzursuzluk sebebi olan iş ve meselelerinizin halledileceğine delalet eder.

AĞAÇ KAKAN ;Rüyada ağaçkakan kuşu gören kimsenin güzel, fakat şirret bir kadınla tanışmasına veya onunla evlenip sıkıntı çekmesine işarettir.

AĞAÇ KURDU ;Rüyada ağaç kurdu görmek; yakınlarınızla İlmi bir münakaşaya girişerek yenileceğin ize veya bir ölüm haberine işarettir.

AĞAÇ YAPRAĞI ;Rüyada ağaç yaprağı görmek; işlerinizin planlı bir şekilde yürüyeceğine işarettir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

  1. Aydın tunc dedi ki:

    Hocam sise iki sorum olacak birincisi rüyada ağaç yaprakları görmek neye işarettir.ikinciside rüyamda eşime kazak ördürüyordum

    1. admin dedi ki:

      Rüyanız hayır olsun Aydın bey rüyada ağaç yaprakları görmek, kişinin gördüğü rüya itibariyle, üzücü bir sorunla yüzleşileceği ne, sıkıntıdan sıyrıla mamaya, maddi zorluklardan kurtulamayacağına, insanları üzeceğine, rahatı kaybetmeye, olumsuz anlamda can sıkıcı bir duruma düşmeye, kumar oynayacağına, anlayışsız bir tanıdığa, sırları sebebi ile yalnız kalacağına, birçok sorunla karşıla cağına tabir edilmiştir. Ördür düğünüz kazak sembolü ise iş hayatınızda yeni atılımlara girerek başarılı adımlar atacağınıza işaret eder.