Rüyada “ Ahiret ” Görmek

Ahiret
Rüyada ahiret görmek hayırlara alamet eder. Rüyayı gören kişinin dertlerinin biteceğine, şansının yaver gideceğine, başarılarının artacağına ve hayalinin gerçekleşeceğine rivayet edilir.

Rüyada Ahiret Görmek; Rüyada ahiret görmek hayırlara alamet eder. Rüyayı gören kişinin dertlerinin biteceğine, şansının yaver gideceğine, başarılarının artacağına ve dünya hayatı için gerçekleştirmek istediği her türlü hayalinin de gerçekleşeceğine rivayet edilir. Rüya sahibinin doğru yoldan ayrılmadan, sevap ve hayır yapmaktan da geri durmadan temiz ve onurlu bir yaşam tarzını benimseyeceği böylece dünya üzerinden gerçek huzuru yakama şansına nail olacağı anlamına gelir. Aynı zamanda Rüyada ahiret görmek kişinin  yakın bir zaman içinde sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulacağına, eline geçen fırsatları doğru bir şekilde değerlendirerek çok büyük kazanç elde edeceğine, işlerini çok iyi bir şekilde idare ederek yakında çok daha iyi bir konuma gelmesini sağlayacağına ve hem işi ile hem ailesi ile ilgili olarak hayal ettiği şeyleri ortaya koymak için uğraşacağına delalet eder.

Rüyada Ahiret Hayatı Görmek; Rüyada ahiret hayatı görmek  Rüya sahibinin iş hayatında yapmış olduğu çalışmalar ile göstermiş olduğu başarıları işaret olarak gösterilir. Kişi yapmış olduğu başarılar sayesinde iş hayatında önemli derecede bir yol katetmiş olup mevki ve makam yönünden de yükselişe geçmeyi başarmıştır. Bu başarı kişiyi hem ailesi hemde çevresi bakımından önemli açıda etkilemiş olup herkes tarafından sevilen örnek gösterilen birey olarak gösterilmesini sağlamıştır.Bu başarı kişide mutluluğa sevince iş hayatında ki çalışmalarında daha da gayretli olmasına vesile olmuştur.Aynı zamanda Ahiret hayatı görmek kişinin diğer alemi görerek yapmış olduğu günahlardan dolayı af dileyip tövbeye gelmesi ve bir daha bu günahları tekrarlamaması olarak ta tabir edilir.

Rüyada Ahiret Alemini Görmek; Rüyada ahiret alemini görmek rüya sahibinin çekmiş olduğu sıkıntılarını geride bırakarak kendine yeni bir sayfa açması  kişi geçmişte yaşadığı maddi ve manevi sıkıntılarını sona erdirip üzerinde ki talihsizliği ortadan kaldırmıştır.Aynı zamanda rüya sahibi  girmiş olduğu işlerde başarı sağlar her yönden işleri yaver gider önüne çıkan tüm engeller yok olur hastalıklardan sıkıntı çekmeden, kötü insanların kıskançlıklarından ve kötülüklerinden uzak bir hayat süreceğine, çok büyük bir rahatlık yaşanacağına ve sevinç duyulacağına işaret olarak gösterilir.

Rüyada Ahiret Gününü Görmek; Rüyada ahiret gününü görmek Hayat içinde gerçekleştirilen bütün kötülüklerin ve günahların bir cezası olduğuna,  kişinin, bu gibi hataları varsa eğer hemen tövbe etmesi gerektiğine, kendisini kötü yola sürükleyen kötü arkadaşlardan bir an önce uzaklaşması gerektiğine ve eğer uzaklaşmaz sa kötü şeylerin kendisini bulacağına alamet edilir. Rüyada ahiret gününü görmek kişinin dünya aleminde yapmış olduğu günahlarından ders alıp tövbeye gelmesi için görülen rüyalardır. Bu rüya hırsları uğruna insanların kul haklarını yiyen sadece kendi çıkarları doğrultusunda hareket  eden kendisinden başka kimseyi düşünmeyen ve bu hayatta sadece her şeyin kendisinin olmasını istediği kişilere örnek olarak gösterilir.

Rüyada Ahiret Sorgusu; Rüyada ahiret sorgusu  rüya sahibine bu alemde yaptıkları günahlardan dolayı tövbe etmesine Allah yolunda hareket etmesine insanların kul haklarını yememesine ve bu dünyanın gelip geçici olduğuna inanmasına örnek gösterilen  en güzel rüyadır. Rüyayı gören kişinin kendisini kötülüklerden ve günahlardan uzak tutması, kötü insanlar ile olan arkadaşlığını bitirmesi ve kendisini Allah yoluna adaması gerektiğine, eğer bu şekilde hareket etmezse çok büyük sıkıntılar ve sorunlar yaşayabileceğine, çok zor günler geçirebileceğine ve hayal ettiği şeylerden gün geçtikçe uzaklaşacağına rivayet eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.