Rüyada “ Alim ” Görmek

Alim
Rüyada Alim Görmek; Kişinin makan ve mevki sahibi halk arasında sözünün dinleneceği itibar göreceğine işaret eder.Rüyada alim görmek rüya türlerinde rahmani rüyalardan biridir.

Rüyada Alim Görmek; Kişinin makan ve mevki sahibi halk arasında sözünün dinleneceği itibar göreceğine işaret eder.Rüyada alim görmek rüya türlerinde rahmani rüyalardan biridir.maneviyatı ve inancı yüksek kişilerin bu zatları görmesi ilme yönelik bir ilerleme olduğu Allah’u tealanın bu kişiye bir  lütufu  olduğunu bilmelidir. Çünkü her kişi rüyasında Alim göremez rüyada görülen bir alimin yada mübarek bir zatın elini öpmek onun hikmetini al mayada işarettir. Rüyada görülen alim kişinin hanesine bolluk bereket ve huzurda ihsan eder onun için bir çok rüyadan görülen bu rüya üstünlüktür. Rüyada alim görmek ile ilgili farklı tabirler için makalemizin devamını okuyabilirsiniz. Konu ile alakalı rüyalarınızın yorumlanması için bizlere yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Caferi Sadik (RA) a göre : rüyada alim görmek dört şekilde tabir olunur : Kadir ve kıymet, halk arasında itibar, makam, adalet. Rüyada bir alimin elini öptüğünü görmek, ilminden faydalanmaya; alimin kendisine bir şey verdiğini görmek, dünya ve ahiret de yükseleceğine, kendini alim ve halkı elini öper görmek, halkın ondan hayır ve menfaat görmelerine; alimin öğrencilerine ders vermekle meşgul olduğunu görmek, ilim isteyenlerin çoğalacağına, bir alimden ders görmek, ulemanın ilminden faydalanmaya delalet eder. Bir alimin kendisini öptüğünü gören isinde yükselir.

İbn-i Kesir hazretleri demiştir ki:
Rüyada kendisinin alim olduğunu görmek, şerefinin artmasına işarettir.

Cafer-i Sadık hazretleri buyururlar ki: Rüyada alim görmek, dört veçhe ile tabir olunur:
a) Kadir ve kıymet,
b) Halk arasında itibar,
c) Makam,
d) Adalet.

Rüyada bir alimin elini öptüğünü görmek, ilminden faydalanmaya; alimin kendisine bir şey verdiğini görmek, dünya ve ahirette yüksek dereceye işarettir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. fırat dedi ki:

  Rüyamda konyaevi hazretlerini gördüm ve cemaatle onunla namaz kılmaya gidiyorduk çok güzel bir duygu.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlara vesile olsun Fırat bey rüyada konyaevi hazretlerini görmek, rüya sahibinin yaşadığı çaresizliklerin son bulacağına ve kişinin sonunda ihtiyacı olan tüm çarelere ve çözümlere kavuşacağına alamet eder. Gözyaşların kurumasına, yaşamın güzelleşmesine işarettir. Namaz kıldığını görmek ise, hayırlı ameller ve bereket ile kısmetinizin maddi ve manevi artacağı iş hayatınızda yükseleceğinize çevrenizdeki sıkıntılı kişilere maddi ve manevi yardımlarda bulunacağınıza yorumlanır.

   1. fırat dedi ki:

    yorumunuz için çok teşekkür ederim allah rağzı olsun bizim ALLH’dan başka kimimiz var çok şükür.

 2. zuhal dedi ki:

  rüyamda bir alim öldügünü düymak ne anlama gelir

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Zuhal Hanım rüyanız hayır olsun. Rüyanızın yorumu, kişi rüyasında bir alimin öldüğünü görür yahut duyar ise, yaşadığı çevre yada iş ortamında islam hukukuna uzak bir yaşamın sürüldüğüne yorulur. Gören kişi için uyarı niteliğinde olup, varsa kendi hataları bir an önce tövbeye başvurmalı yahut kendisi deyil de yakın çevresinden birinin bu durumda olması halinde ikaz etmesi gerektiğine işaret eder.

 3. ibrahim dedi ki:

  mahmut efendi hazretlerini gördüm bana diyordu ki derdin nedir söyle bana ben söylemiyodum oda arkasına dönüyudu ve sonra yine bna dönüyudu ve hep bna bakıyudu

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba İbrahim bey rüyanız hayır olsun. Rüyada Alim Görmek; Kişinin makan ve mevki sahibi halk arasında sözünün dinleneceği itibar göreceğine işaret eder.Rüyada alim görmek rüya türlerinde rahmani rüyalardan biridir. Maneviyatı ve inancı yüksek kişilerin bu zatları görmesi ilme yönelik bir ilerleme olduğu Allah’u tealanın bu kişiye bir  lütufu  olduğunu bilmelidir. Gördüğünüz rüyada içinizde bulundurduğunuz sıkıntıyı dile getirmeyişiniz, istekleriniz için biraz zaman geçmesi gerektiğine ve sabırlı olmanız gerektiğini bildirir.

 4. ibrahim dedi ki:

  mahmut efendi hz görüyudum bana diyordu derdin nedir ben söylemiyudum ve arkasına dönüyudu sonra yine bana dönüyudu ve hep bana bakıyudu bu ruyada ne demk istiyu anlamadım yorumlarmısınız.