Rüyada “ Altın ” Görmek

Altın
Rüyada altın görmek neye delalet eder. Rüyada altın görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada altın görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın görmek çok farklı yorumlarda tabir edilmiştir.Rüyayı gören kişi kadın ise sevince, erkek ise sıkıntı ve üzüntüye yorumlanmıştır.Rüyada altın görmek islami rüya yorumlarında rüyayı gören kişi kadın ise hayırlı bir kısmeti çıkacağı ve çok sevineceği bir haber alacağına delalet eder.Aynı zamanda rüyada altın görmek aklınızda ve kalbinizde geçirdiğiniz arzu ve dileklerinizin gerçekleşeceğine yorumlanmıştır.Rüyada altın görmek islami rüya yorumlarında rüyayı gören kişi erkek ise kısa bir süre içerisinde maddi ve manevi sıkıntılar yaşayacağına elinde olan malını kaybedeceğine delalet eder.

İmamı Nablusi (r.a) yorumu: Rüyada altın görmek islam alimlerinin yorumlarında uğursuzluk sıkıntı üzüntü ve hastalıkların başlayacağına yorumlanır.Çünkü rüya alimleri rüyada altın görmek hakkında yaptıkları yorumlarda imal edilmiş ev eşyasına sahip olduğunu gören kimse, derde düşer diyerek yorumlamışlardır.

Rüyada Altın Bulmak

Rüyada altın bulmak iki farklı yorumda tabir edilmiştir.Rüyada bir adet altın bulursanız size emanet edilen bir eşyaya şahitlik edeceğinize yorumlanır.Eğer rüyada bir den çok altın bulursanız rüya sahibinin yakın bir zaman içerisinde hidayete erip namaz kılmaya başlayacağına yorumlanmıştır.Rüyada altın bulmak bazı rivayetlere göre de altını bulduğu ve gördüğü yerde rüya sahibinin kısmetinin beklediğine tabir edilmiştir.

Rüyada Topraktan Altın Çıkartmak

Rüyada topraktan altın çıkartmak rüya sahibini bekleyen bir emanet yani kısmetin olduğunu yorumlanır.Rüyada topraktan altın çıkartmak içinde bulunduğunuz sıkıntı ve kayıplardan az bir uğraş vererek kurtulacağınızı ve tekrardan bereketli günlerin başlayacağına yorumlanır.

Rüyada Altın Yüzük Görmek

Rüyada altın yüzük görmek elinize geçecek olan bir emanete yada mirasa yorumlanır.Rüyada altın yüzük görmek ve rüyada altın yüzük takmak ailenizden gelen bir mirasın olacağı ve bu miras ile sıkıntılarınızdan kurtulacağınızı ve rahata kavuşacağına  yorumlanır.

Rüyada Altın Bilezik Görmek

Rüyada altın bilezik görmek hayırsız ve sıkıntı verici bir rüya olarak bilinir.Rüyada altın bilezik taktığını görmek rüya sahibinin annesinin kısa süren bir rahatsızlığı olacağı yada rüya sahibinin annesi vefat etmiş ise aile içinden birinin hastalık geçireceğine delalet eder.

Rüyada Altın Para Görmek

Rüyada altın para görmek hayırlı bir rüya olup rüya sahibinin dini vecibelerini yerine getireceği ve ibadetlerini layığı ile yapacağına yorumlanır.Rüyada altın para bulmak hayatınızda ibadete daha fazla zaman ayıracağınıza da delalet eder.

Rüyada Altın Sikke Görmek

Rüyada altın sikke görmek parayı anımsatsa da farklı yorumlarda yer alır.Rüyada altın sikke görmek eski döneme ait bir eşya olduğu için geçmişten gelen bir emanete yada mirasa yorumlanır.

Rüyada Altın Hediye Almak

Rüyada altın hediye almak çevrenizdeki bir dostunuz dan yada ailenizden alacağınız maddi yardımlar ile içerisinde bulunduğunuz maddi sıkıntılardan kurtulup huzura ereceğinizi ve zamanınızın bir çoğunu artık ibadete ayıracağınıza yorumlanır.

Rüyada Altın Hediye Etmek

Rüyada altın hediye etmek yukarıda yazan konumuz ile tersi bir yorumda dır ve bu rüyada rüya sahibinin çevresinde yada ailesinde maddi sıkıntılı olan birine maddi ve manevi yardımda bulunacağına delalet eder.

Rüyada Altın Aramak

Rüyada altın aramak rüya sahibinin kendisine çıkış kapısı aradığına yorumlanır.Rüyada altın aradığını görmek içinde bulunduğunuz maddi zorluklardan kurtulmak için arayış içerisinde olduğunu ve bu sıkıntılardan kısa süre içerisinde kurtulacağınızı ve feraha kavuşacağınıza tabir edilmiştir.

Rüyada Altın Almak

Rüyada altın almak ileriye yönelik yapacağınız yatırımlarınızın olacağı ve kendinizin maddi ve manevi rahata kavuştuktan sonra dini vecibelerimize bağlı yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada Altın Dağıtmak

Rüyada altın dağıtmak elinizdeki altınlar size ait ise yani helal malınız ise rüyanızda, rüya sahibinin tez bir vakit içerisinde tüm borçlarını ödeyeceğine yorumlanır.Rüyada altın dağıtmak hayırlı bir rüyadır ve maddi manevi tüm sıkıntılardan kurtulup huzura kavuşacağınıza delalet eder.

Rüyada Altın Saklamak

Rüyada altın saklamak istemediğiniz bir olaya şahitlik yapacağınıza yada rüya sahibini çok şaşırtacak olan bir sırra vakıf olacağına yorumlanır.

Rüyada Altın Kolye Görmek

Rüyada altın kolye görmek farklı yorumlara sahip olan rüyalardan dır.Rüyayı gören kişi iş yeri sahibi ise yeni bir işe girişeceği ve yeni iş yeri kuracağına yorumlanır.Diğer bir tabirde ise rüya sahibi bekar biri ise rüyada altın kolye görmesi gizli olan bir aşka ve ilişkiye başlayacağına delalet eder.

Rüyada Altın Görmek İslami Rüya Yorumu

Rüyada altın görmek islami rüya yorumlarında birden fazla hayırlı manada yorumlanmıştır.Rüyada altın görmek şansınızın bahtınızın açılacağı ve tüm dilek ve arzularınızın gerçekleşeceğine aynı zamanda hidayete erip namaza başlayacağınıza delalet eder.

Rüyada altın görmek psikolojik Yorumu; ferahlığına, kısmete, iyi işlere, üzüntü ve kederin gitmesine, iyi eşe ve evlada, ilme, hidayete, altından yapılan süs eşyalarına yahut ziynete işaret eder.

Rüyada altın bilezik takmak; mirastır. Altından bir şey giyen kimse, dengi olmayan birisi ile evlenecek demektir.Saf altın ve gümüşten yapılan ziynet eşyası; ihlasa, saf niyete ve anlaşmaya ve sağlam söze işaret eder. Altın veya gümüş, ömrün kısalığına, işlerin altüst olmasına ve unutmaya işarettir. Altın ve gümüşten kaplamalar devamlı rızk dır.

Rüyada altın görmek imamı nablusi yorumu;Rüyalarda görülen altın, en çok değer verdiğimiz şeyleri; zamana bağlı olarak eksilip yok olmayan ve sürekli varlığını hissettiren değerleri simgeler. Çoğunlukla sevgi, aşk, sabır ve koruyuculuk gibi niteliklerle bağlantılıdır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Selçuklu kılıç dedi ki:

  Merhaba hocam yaptığınız için teşekkürler. Sizi bilmem sorumlu olacak rüyada altın görmek neyi ifade eder. Rüyamda eski bir mezarlığı kazıyoruz kazdığımız mezarlıkta küp altın buluyoruz küpü çıkarmaya çalıştığımız da toprağın içeri ye çekildiğini gördüm korkumuzdan küpü alamamıştık bile süre sonra küp kayboldu

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun selçuk bey; rüyada gömü bulmak yada rüyada mezarlıkta gömü aramak ve bu gömüyü anlattığınız şekilde alamamanız aile boyundan size gelecek olan bir kısmetin olduğu fakat bu kısmetin şuan sahibi olduğu yani alma zamanınızın olmadığına işaret. Rüyada gördüğünüz gömünün toprağa çekilmesi şuan onu almaya hakkınızın olmadığı kısmetinizde olmadığına işarettir.

 2. mahmut dedi ki:

  merhaba hocam rüyamda beton zeminde elimi yıkarken beton içinde tuğla parçası zannederek elimle yokladığımda onun tuğla parçası olmadığı sonrasında betonun açılarak parçalanan kırmızı toprak çanaktan yapılmış bir küp olduğu küpün içinde altın paraların olduğu (muhtemelen selçuklu ya da rum) bu küpü ve paraları alarak içinden sadece içinden iki tanesini aldığımı diğer paraları abim ve anneme verdiğimi gördüm yorumlayabilirmisiniz

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Mahmut Bey rüyanz hayır olsun. Rüyanızın yorum:Rüyada altın bulmak iki farklı yorumda tabir edilmiştir.Rüyada bir adet altın bulursanız size emanet edilen bir eşyaya şahitlik edeceğinize yorumlanır.Eğer rüyada bir den çok altın bulursanız rüya sahibinin yakın bir zaman içerisinde hidayete erip namaz kılmaya başlayacağına yorumlanmıştır.Rüyada altın bulmak bazı rivayetlere göre de altını bulduğu ve gördüğü yerde rüya sahibinin kısmetinin beklediğine tabir edilmiştir. Sizin için hayırlı bir rüa olup, yöneleceğiniz yolda abiniz annenizide teşvik edeceğinize tabir olunur.