Rüyada “ Anı ” Görmek

Anı
Anı geçmişte yaşadığımız iyi yada kötü anılarımızın özlemi yada sıkıntısının tekrardan yaşayacağınızın anlamını taşıyan rüyadır.

Anı geçmişte yaşadığımız iyi yada kötü anılarımızın özlemi yada sıkıntısının tekrardan yaşayacağınızın anlamını taşıyan rüyadır.  Anı ve deneyimleriniz, düşlerinizin başlıca malzemelerini, deyiş yerindeyse “ham maddelerini” oluştururlar. Geçmişte yaşadığınız olayların belli kesitlerini yeniden karşınıza çıkaran düşler, çoğunlukla söz konusu anıyla ilgili bir örselenmeye ve bilinçaltına itilmiş rahatsızlığa dikkat çekerler. Bazen yüzleşmek istemediğimiz, geçmişte kalmış gerçekler, düşlerde karşımıza çıkıp kendilerini yeniden anımsatmaya çalışırlar. Geçmiş güzel günlere ilişkin bir anının düşünüzde yeniden canlanmasıyla, çoğunlukla eskiye duyduğunuz özlemin ifadesidir. Bu tür düşler, görece daha zor ve sıkıntılı dönemler yaşarken ortaya çıkarlar. Kimi zaman düşlerimizde, bu iki durumun hiçbirine uymayan, belki de bizim için pek de önemli sayılmayacak bir anımız ile karşılaşırız. O kadar sıradan gibi görünür ki bize bu anı, belki çoktan unuttuğumuz, belleğimizden sildiğimiz bir olaya aittir. Böyle durumlarda, bilinçaltımızın “bugünle bağlantı” kurduğu söylenebilir. Başka bir deyişle, bu düşü gördüğümüz sıralarda yaşadığımız bir sorunun çözümüne ilişkin ipuçlarını, çoktandır unuttuğumuz bu deneyimimizin ayrıntıları arasında yakalamamız mümkündür.

Rüyada Anı Defteri Görmek ; Görülen bu rüyanın manası aslında çok açıktır. Çünkü kişinin rüyasında geçmişte bulundurduğu anı defterini görmesi geçmişe dair anılarının özlemi içinde olduğu yada yaşadığı bir sıkıntılı olayın aynısını geçmiştede yaşadığı için doğru tercihi yapması için işaret veren rüya anlamına da gelir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.