Rüyada “ Arı Sokması ” Görmek

Arı Sokması
Rüyada arı sokması görmek neye delalet eder. Rüyada arı sokması görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada arı sokması görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Arı Sokması Görmek

Rüyada arı sokması görmek; rüyayı gören kişinin iş hayatında azmi ve kararlı çalışmaları ve dik duruşu ile üst yöneticilerine karşı daima başarılı olarak ileriye dönük sağlam adımlar atacağına, yaptığı her işte başarı sağlayarak ileriye dönük olarak hayatını garanti altına alacağına, kısa süreliğine ailesi ve sevdikleriyle ayrı kalarak  iş amaçlı farklı mekanlarda yer alacağına işaret edilir. Rüyasında arı soktuğunu gören kimse çok sevdiği, değer verdiği bir kimseden zarar görerek hane içinde sorunların yaşanmasına sebep olurlar. Rüyada eşek arısı sokması görmek, kişinin çevresi tarafından tanınan bir kimsedir. Ancak kişinin tanınma sebebi oldukça sert ve katı bir kişilik olmasından kaynaklanmaktadır. Çevresine karşı sinirli ve soğuk bir hava çizen bu kimse aslında kendi içinde daha sakin ve ürkek bir kimsedir.

Rüyada Arı Soktuğunu Görmek

Rüyada arı soktuğunu görmek; rüya sahibine bereket rızk ve zenginlik olarak verilse de malının mülkünün üzerinde çevresindekilerin gözü olduğuna delalet eder. Rüyada arı soktuğunu görmek, rüya sahibin başına hayırlı kısmetli olayların geleceğine işaret eder. Arı sokması bolluğun , bereketin yakın zaman da sizi saracağına işaret eder.  Aynı zaman da rüyada arı sokması görmek, arının renklerine ve şekline  göre de farklı şekiller de yorumlanır. Rüyada siyah arı sokması görmek, kişinin yakın zamanda bir kimseye karşı hatalı bir davranışta bulunduğuna işarettir. Bu rüya kişinin suçluluk duygusu taşımasına yorumlanmaktadır.

Rüyada Eşek Arısı Sokması Görmek

Rüyada eşek arısı soktuğunu görmek; Allah’ın nimetlerine bolca sahip olmaya ve bereket içinde yaşamaya işaret eder. Bu rüyayı gören kimse geçmişte yaşamış olduğu sıkıntılarından kurtulacak maddi yönden bolluğa ve berekete erecektir. Başka bir değişle rüyada eşek arısı sokması görmek,  insanlar tarafından sevilmeyen, kötü ve dedikodu yapmayı seven bir kadından ötürü iş hayatında ve aile hayatında sorun yaşamaya ve insanlar ile tartışıp kötü ve sevimsiz durumlara düşmeye tabir edilir.

Rüyada Bal Arısı Soktuğunu Görmek

Rüyada bal arısı soktuğunu görmek; rüyada bal arısı sokması görmek çok varlıklı para sahibi bir kişiyle hayatınızı birleştireceğiniz anlamına gelir.  Aynı zaman da arı sokması ya da zehirlemesi  tüm dertlerinizden ve sıkıntılarınızdan kurtulacağınızı, sevdiklerinizle bir ömür mutlu mesut yaşayacağınıza işaret eder.

Rüyada Sarı Arı Sokması Görmek

Rüyada sarı arı soktuğunu görmek; rüya sahibinin uzun uğraşlar sonucu üzerine düştüğü işte amacına ulaşarak beklentilerine kavuşacağına, geçmişte yaşadığı maddi sıkıntılarını bir kenara bırakarak hanesini içinde bulunduğu zorluklardan kurtaracağına yorumlanır. Rüyada sarı arı ya da bal arısı sokması gören kimse vefalı bir dostundan yardım görerek en zor anında kol kanat gelecek her yönden destekçisi olacak sağlam arkadaşının sayesinde her türlü imkansızlıkları başaracağına işaret edilir.

Rüyada Arı Saldırısına Uğramak Görmek

Rüyada arı saldırısına uğradığını görmek; çevrenizde size karşı dost görünerek iş hayatınızda başarısız olmanızı ve kariyerinizi kaybetmenize isteyen düşmanlara delalet eder. Bazı rüya alimlerine göre de bu rüya savurganlık olarak bilinir. Rüyada görülen arı saldırısı aynı zaman da  gereksiz yere yapacağınız alışverişleriniz de ilerleyen zamanlarınızda sizi maddi zorluklara ve sıkıntılara sokacağına da tabir edilmiştir.

Rüyada Arı İğnesi Görmek

Rüyada arı iğnesi görmek; ilahi kudrete ermeye, hayatınızı manevi güzelliğe adamaya, sizi sevip değer veren temiz kalpli insanlarla bir ömür hayatınızı sürdürmeye yorumlanırken görülen bu rüya her bakımdan şansınızın ve kısmetinizin dönerek elinize geçecek fırsatları değerlendireceğinize, servet sahibi kimse olarak kazancınızın belli bölümünü hayır amaçlı kullanacağınıza işaret edilir.

Rüyada Arı Saldırması Görmek

Rüyada arı saldırması görmek; rüyada arı saldırması görmeniz harcamalarınızda dikkat etmeniz gerektiğine, fuzuli masraflardan kaçınmanız, elinize geçen parayı dikkatli harcama yapmanıza, size ve ailenize zarar verebilecek kötülük yağmaya çalışan çevrenizdeki insanlara karşı duyarlı olmanıza yorumlanır. Rüyada bir yakınınıza arı soktuğunu görmeniz, sizle birlikte onunda her anlamda zarar görür canının sıkılacağına, arı saldırmasını engellemek sizi yönlendirecek zarar görmenize engel olacak bir kimseyle birlikte olup yaşayacağınız sıkıntıyı zararlar görmeden atlatacağınıza yorumlanır.

Rüyada Arı Kovalaması Görmek

Rüyada arı kovalaması görmek; kişinin iş hayatında başarısız olmasına sebep olan, yaptığı işlerde onu zarara sürükleyen, üst yöneticilerine karşı sürekli zayıf konuma düşmesine sebep olan kötü niyetli bir kimsenin varlığına işaret eden bu rüya kişiyi mutsuzluğa sürükleyerek iş hayatına karşı çalışma azmi ve isteğinin yok olmasına sebep olacaktır. Dini rüya alimlerimize göre rüyada arı saldırısı ya da arı kovalaması görmek, beklenmedik sürprizlerle karşılaşarak hayatınızı renkli hale getireceğinize, elinize geçen her fırsatı değerlendirerek kısa zaman da maddi ve manevi yönde rahatlığa bolluğa ereceğinize işaret edilir.

Rüyada Arı Öldürmek Görmek

Rüyada arı öldürdüğünü görmek; eliniz de olan kısmetleri kaçırıp size yönelen teklifleri değerlendiremiyeceğinize, maddi ve manevi anlamda sıkıntılarınızın çoğalacağına, beklenmedik ani kararlar alıp düşüncesizce hareket edeceğinize, yakın zaman da önemli bir haber alacağınıza işaret eder.

Rüyada Arı Görmek

Rüyada arı görmek; çalışkanlığın, üretkenliğin ve disiplinin simgesi olan arı, oluşturduğu mükemmele yakın biçimli bal petekleriyle de dikkatimizi çeker. Dolayısıyla rüyalarımızda karşımıza çıkan arılar, emek verilmesi ve sabırla çalışılması durumunda elde edilebilecek kazançları simgeler. Aynı zamanda arı, içimizdeki kurallara uymaya hazır, çalışkan ve fedakar yönü vurgular. Rüyada arıyı bir çiçeğe konmuş olarak görmek, davetsiz ama sevilen bir konuğun gelmesi anlamına gelir.

Rüyada Arı Sokması Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada arı sokması görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren arı  sokması rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Arı sokması sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada arı sokması görmek, rüya sahibinin herkes tarafından sevilen bir kişi olmasından ötürü kendisini çekemeyen insanlar olduğuna ve sürekli olarak rüya sahibi hakkında kötülük düşündüklerine tabir edilir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Elif can ünaldı dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin kız kardeşim in gördüğü rüyayı anlatıcam kardeşim arı kovanına elini uzatmış bal toplarken arıların saldırısına uğruyor kaçma çalışırken yabancı bir kimsenin evine giriyor orada arılar tarafından yuva yapılmış yer görüyor

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elif hanım rüyada arı kovanı görmek, rüyada arı kovanı görmeniz yakın zaman da hayırlı bir eş sahibi olacağınıza işarettir. Kovanda ki arılar neslinizin çoğalacağına, bal ise eşinizin üretkenliğine yorumlanır. Aynı zaman da arı kovanı görmek, üzüntü ve kederden kurtulacağınızı, çalışma konusunda ise boş vakte sahip olacağınıza ve verimli işler ortaya çıka bileceğinize delalet eder. Hane içinde birden çok arı görmek, getirisi yüksek uğraşlar gerçekleştireceğine, iyi sağlığını muhafaza etmeye, önemli güce ulaşmaya, rızkın temiz olacağına, şana ulaşmaya, yüksek makama çıkılacağına, getirili girişim yapacağına, eşiyle iyi geçinmeye, ettiği yeminine bağlı olunacağına, huzur bulmaya, sorunlardan uzak yaşayacağına delalettir.

 2. duru dedi ki:

  merhaba kolay gelsin rüyamda evimin mutfagında eşek arsı sanki kelebek kozasındaki gibi bir halde oluyor bende bunların ne olduğunu anlamadan süpürge ile atmaya çalışıyoprum elime alıyorum ve içinden arı yavruları çıkıyor onları görünce bırakıp mutfaktan kaçmak için hamle yaptığım sırada başımdan sokuyor arı …yorumlarınız için teşekkür ederim yüreğinize sağlık