Rüyada “ Asılmak ” Görmek

Asılmak
Rüyada asılmak, görülenin aksine tüm rüya tabircileri tarafından, kazanılacak üne, şerefe, şan ve şöhrete nail olmaya delalet eder.
Etiketler:

Rüyada asılmak, görülenin aksine tüm rüya tabircileri tarafından, kazanılacak üne, şerefe, şan ve şöhrete nail olmaya delalet eder. Yapılan hizmetlerin karşılığını almaya, makam ve mevki sahibi olmaya, idareci kısmına işaret eder. Mertebe olarak da yorumlanan bu rüya, ilim ehli kimseye, insanlara faydalı olmaya, önder yahut yol göstericiye rivayet edilmiştir. İslam alimlerinden Ebu Said El Vaiz‘e göre rüyada asılmak görmek, üç farklı şekilde tabir edilmiştir. Rüyada diri olarak asılmak, toplum içindeki izzet ve şerefe, ölerek asıldığını görmek, makam ve mevkiye, öldürülerek asılmak ise, içi boş, aslı olmayan ün olarak tabir etmiştir. Zengin için rüyada görülen asılmak, fakirlik ve düşkünlüğe, fakir için mal edinmeye yorumlanmıştır. Rüyada asıldığını gören kişi, devlet başkanından edineceği tebrik ve ihsan göreceğini bildirir. Yolcu için hayırlı başlangıç, tüccar için istediği kazanca ulaşmaya vesiledir. Rüyada asılmak ile ilgili farklı yorumlar için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Asılmak Görmek Diyanet Yorumu

Rüyada asılmak görmek diyanet yorumuna göre, memuriyete, rahata, tanınmaya ve izzet sahibi olmaya delalet eder. Halk arasında asıldığını gören kişi, o topluma önder olur. Rüyada kendini asmak, aile ve yakın akraba çevresi tarafından itibar ve saygınlık görmeye rivayet edilir. Kişi asıldığı ipin koptuğunu görür ise, zarara, gözden düşmeye, itibar kaybına, tüccar için iflasa tabir edilir. Kırmani‘ye göre ise asılmak, haklı olarak elde edilen başarı, güç ve güzel bir isimle anılmaya yorumlanmıştır.

Rüyada Asılan Birini Görmek

Rüyada asılan birini görmek, imrenilen bir yaşama, büyük başarılara, parmakla gösterilen biri olmaya işaret eder. Gelecek ve geçim kaygısı taşınmayacağına, hayırlı kazanca ve bulunduğunuzun konumun daim olacağına rivayet edilmiştir.

Rüyada İdam Edilmek

Rüyada idam edilmek, gören kişi için yardımda bulunduğu, sevip saydığı kişilerden sıkıntı göreceğini bildirir. Kendinin idam edildiğini görmek, yapılan hayır, iyi niyetin karşılığı olarak, yaptığınız kişilerden sorun görmeye, pişmanlık yaşamaya delalet eder.

Rüyada Ceza Almak

Rüyada ceza almak, beklenmedik mutluluklara, kişinin yaşamında hayır kapıları açılmasına işaret eder. Rüyada cezaya çarptırıldığını gören kişi, istediği hayallerin bir bir gerçekleşeceğine şahit olur. Aynı zamanda sorunların ve endişelerin çözüme ulaşacağı olarak da yorumlanmıştır.

Rüyada Dar Ağacı Görmek

Rüyada dar ağacı görmek, üzücü olaylara, çaresiz kalmaya, belaya bulaşmaya tabir edilir. Gören kişi için zor bir sürecin başlaması olarak da rivayet edilir. Rüyada asılmaktan kurtulmak, her türlü tasa ve gamı geride bırakmaya, kaza ve musibetlerin son bulmasına yorulur. Asılmaktan kaçmak, gizlenen işlerin ortaya çıkmasına, sırların ifşa olacağını gösterir. Ağaca asılmış adam görmek, halk içindeki bozguncuya, yardım görmeye ve taşıdığınız korkulara rivayet olunur. İdama hazırlanmak, ihanet ve bozgunculuğa, kötü söze ve dedikoduya uğramak olarak tabir edilmiştir. İdam edilen birini görmek, bu kişi hakkında söylenen iftira ve dedikoduya, gözden düşmesine, saygınlığını yitirmesine delalet eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.