Rüyada “ Asker ” Görmek

Asker
Rüyada asker görmek; Birincil anlamı oldukça doğrudan imgelerle bağlantılıdır ve düşü gören kişinin, savaş ve askerlikle ilgili duygularını sergiler. Diğer yandan, üniformalı bir asker güç ve otoritenin simgesidir.

Rüyada asker görmek

Rüyada asker görmek; birincil anlamı oldukça doğrudan imgelerle bağlantılıdır ve düşü gören kişinin, savaş ve askerlikle ilgili duygularını sergiler. Rüyada asker gören kimse yada askere gittiğini gören kişi rüyasında yaşadığı her an gelişmekte olan durumun işaretidir tabi bu bütün rüyalar için de geçerlidir görülen rüyada yer ve zaman kişinin sıkıntısını yada refahını anlatmaktadır.Rüyada asker görmek Bir grup asker tarafından tutsak alındığını görmek, kurulu düzen ve otoriteyle ilgili kaygı ve tedirginliklerimiz i ifade eder. Zor bir durumdan askerler tarafından kurtarıldığını görmekse, güçlü birilerinin desteğine bağlı bir güven arayışını vurgular. Rüyada asker görmek, müminlerin gör eceleri yardıma işarettir.

Ünlü rüya alimimiz İbn-i Sirin’e göre rüyada asker görmek; güç ve kudret anlamına gelir. Kişinin kısa zaman da şan şöhret sahibi biri olup hayatının değişeceğine aciz kimselere karşı yardımcı görev görürken zalim kimselere karşı da mücadele edeceğine yorumlanır. Görülen asker aynı zaman da bereket, bolluk ve yağmur anlamına gelir.

Diyanet yorumları’na göre rüyada asker görmek; Allah tarafından ödüllen meye seçilmiş kişi olmaya yorumlanır.  Bu rüya Müslümanlar için zafere, yardıma işaret ederken kötü niyetli insanlar için se savaş olarak yorumlanır.

Rüyada Yaralı Asker Görmek

Rüyada yaralı asker görmek; rüyayı gören kimsenin hanesinde sıkıntıların eksik olmayıp maddi ve manevi anlamda her konuda sıkıntı çekeceğine, hastalıkların ve kötülüklerin yanı sıra çok üzüleceği bir haber alıp hayatının daha yaşanmaz hale geleceğine, uzun bir yolculuğa çıkıp kısa süreli evinden ailesinden uzak kalacağına, pişmanlık duyacağı bir işe girip masum insanlara zarar vereceğine işaret eder.

Rüyada Şehit Asker Görmek

Rüyada şehit asker görmek;  hak yolunda inanmayanları, dine döndürmek ve sünnet ettirmek için verilen savaşta hayatlarını kaybeden kişileri görebilmektir. Rüyada şehit gören kişinin hayat yolunda karşısına çıkacak engellere, zorluklara, sıkıntılara ve dertlere karşı güç ve kudret sahibi olacağına rivayet edilir. Aynı zamanda Allah katında makam ve mevkiye kavuşacağı ruhunu huzura temsil edeceği rivayet edilir.

Rüyada Asker Künyesi Görmek

Rüyada asker künyesi görmek; rüya sahibinin ailesinden ve yakın dostlarından gördüğü destek sayesinde kararlı bir işe girip bu işte kısa zaman da yükseleceğine, yaptığı işlerde elde ettiği başarının kişide maddi ve manevi anlamda da bolluğa ermesine sebep vereceğine, yakın zaman da birden fazla müjdeli haber alıp çok sevdiği değer verdiği bir kişiyle hayatını birleştireceğine yorumlanır.

Rüyada Silahlı Asker Görmek

Rüyada silahlı asker görmek; güç ve kudret alamına gelir. Rüyayı gören kişinin düşmanlarını karşı dik durduğu aklı ve mantığı sayesinde birden fazla zorlu görevi başarıyla tamamladığı, insanların güvenlerini kazanarak toplum arasında saygınlığını koruduğuna yorumlanır. Rüyada görülen silahlı asker aynı zaman da iş hayatında terfi almaya, devlet erkanında mevki sahibi olmaya, kaybettiklerini kazanmaya işaret edilir.

Rüyada Silahsız Asker Görmek

Rüyada silahsız asker görmek; savunmasız, zayıf bir kişiye yorumlanır. Bu rüya kişinin gizli bir düşmanının varlığına bu kişiden göreceği zarara hanesini ve sevdiklerini bu kişiden uzak tutması gerektiğine yorumlanır. Rüyada silahsız asker görmek aynı zaman da gelecek olan habere, alınan kararların doğruluğuna, karlı ileriye dönük yapılan yatırımlara işaret eder.

Rüyada Askerle Konuşmak

Rüyada askerle konuştuğunu görmek; hoş sohbete ve güzelliklere yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin yakın dostlarıyla bir araya gelerek eğlence düzenleyeceğine, birden fazla farklı aktüaliteler yaparak hayatını renkli hale getireceğine, maneviyatının yükselerek Allah yolunda secde edip hayatını ibadete adayacağına yorumlanır.

Rüyada Asker Olmak

Rüyada asker olmak; kişinin hayatı boyunca ulaşmak istediği hedeflerine ulaşabileceğini  kişinin şanslı kısmetli ve başarılı olduğunu hem bu dünyada hemde ahirette cennet kapısının o kişiye ihsan edildiğinde bilinir. Rüyasında asker  olan kimse dünyevi hayatta da makam ve mevkiye sahip kişiler olarak da bilinir.

Rüyada Askere Çağrılmak

Rüyada askere çağrılmak; rüyada vatanı görevini yerine getirdiği halde askere çağrıldığını görmek kişinin kendine olan öz güveninin tekrar yerine gelip hayata sıkı sıkıya tutunmasına, yaptığı işlerde bir çok başarıya imza atıp ismini kısa zaman da duyuracağına, geçmişte ki kötü günlerinden eser kalmayıp hayatını her anlamın da şansının açık olup yüzünün güleceğine yorumlanır.

Rüyada Askere Gitmek

Rüyada askere gittiğini görmek; sıkıntıya ve zorluğa işarettir. Rüyayı gören kimsenin kısa süreli maddi ve manevi sıkıntı yaşayıp çaresizliğe kapılacağına fakat bu sıkıntıların kısa sürüp eski normal hayatına döneceğine, ailesi ve sevdikleriyle yaşadığı kırgınların son bularak sevenleriyle beraber güzel hayat yaşayacağına yorumlanır. Ünlü rüya alimimiz Cafer’i Sadık’a göre rüyada askere gitmek; güç ve kudrete ermeye, hayırlı bir işe vesile olmaya, sevdiklerinizle bir araya gelmeye, hayatınızı güzelleştirecek bir kişiyle kaderinizi birleştirmeye delalet eder.

Rüyada Asker Görmekle Alakalı Ayrıntılı Tabirler 

Rüyada Asker Ağlaması Görmek; hayırlı bir rüya olup kişinin iş hayatında karşısına çıkacak olan fırsatları değerlendirerek kısa zaman da kendisini göstereceğine yorumlanır. 

Rüyada Asker Fotoğrafı Görmek; şimdiye kadar ortaya konan çalışmalar sayesinde iş dünyasında büyük bir prestije sahip olunacağına delalet eder.

Rüyada Asker Tüfeği Görmek; başarının ve zaferin nişanesi olarak kabul edilir.  Aynı zamanda tehlikelerden, kötülüklerden, düşmanlardan ve her türlü beladan uzak olmaya işaret eder.

Rüyada Asker Arkadaşı Görmek; rüya sahibinin özlemini duyduğu uzun zamandır üzerinde çalıştığı bir işi faaliyete sokarak kısa zaman da büyük başarılara imza atacağına yorumlanır. 

Rüyada Askerde Vurulmak; düşmanla yorumlanır. Kişinin rüyasında vurulduğunu  gömesi; o kişinin kuvvet ve mal sahibi olacağına ve faydasız bir erkek olacağına işaret eder.

Rüyada Asker Olmak Ve Çatışmak; rüya sahibinin iş hayatında kısa süreli sıkıntı yaşayıp aklı ve mantığı sayesinde bu işten sıyrılacağını, yolunu bulacağına,  

Rüyada Asker Göndermek; eğitim konusunda uzun zamandan beri verilemeyen bir kararın aile bireylerinin desteği ile yakın bir zamanda verileceği ve böylece birçok sorunun ortadan kalkacağı anlamına gelir.

Rüyada Asker Uğurlamak; sevilen bir işi yapıp kısa zaman da yükseleceğine, ailesinden ve sevdiklerinden büyük destek görerek yaptığı projeyi hız katacağına, tüm sıkıntılarını geride bırakarak hayatını güzelleştireceği ne yorumlanır. 

Rüyada Asker Görme’nin Psikolojik Anlamı

Rüyada asker görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren asker rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Asker sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada asker görmek; kısa mana olarak  kişinin maneviyatında ilerleme inancının güçlenmesi ve irade sahibi olacağına  işaret eder. Diğer yandan, üniformalı bir asker güç ve otoritenin simgesi kabul edilebileceği için, bu kurumlar ve kavramlarla ilgili duygu ve düşüncelerimize de gönderme yapar.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Kübra can dedi ki:

  Hocam birde yabancı asker görmek ne manaya gelir

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Kübra hanım rüyada yabancı asker görmek, birincil anlamı oldukça doğrudan imgelerle bağlantılıdır ve düşü gören kişinin, savaş ve askerlikle ilgili duygularını sergiler. Rüyada asker gören kimse yada askere gittiğini gören kişi rüyasında yaşadığı her an gelişmekte olan durumun işaretidir tabi bu bütün rüyalar için de geçerlidir görülen rüyada yer ve zaman kişinin sıkıntısını yada refahını anlatmaktadır.Rüyada asker görmek Bir grup asker tarafından tutsak alındığını görmek, kurulu düzen ve otoriteyle ilgili kaygı ve tedirginliklerimiz i ifade eder. Zor bir durumdan askerler tarafından kurtarıldığını görmekse, güçlü birilerinin desteğine bağlı bir güven arayışını vurgular.

 2. deniz dedi ki:

  rüyamda kendi mahallemde bizim askerlerimiz nöbet tutuyor gibiydi ama fazla değil on on beş kişi. sonra ortaya birden yabancı askerler çıkıyor ben korkuyorum telaşlanıyorum ve kendi akerimizin yanında duruyorum.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlara vesile olsun rüyada asker görmek, birincil anlamı oldukça doğrudan imgelerle bağlantılıdır ve düşü gören kişinin, savaş ve askerlikle ilgili duygularını sergiler. Rüyada asker gören kimse yada askere gittiğini gören kişi rüyasında yaşadığı her an gelişmekte olan durumun işaretidir tabi bu bütün rüyalar için de geçerlidir görülen rüyada yer ve zaman kişinin sıkıntısını yada refahını anlatmaktadır.

 3. nuran dedi ki:

  daha önce görmediğim bir beyfendiyle arabada seyehat ediyordum . sonra bi köye geldik zenci bir kadınla karşılaştık ben araçtan inip kadının yanında olan hasta bir çocuğu hastaneye götürdüm. hastane sanki karargahtı cünkü hastanenin her yerinde engelli askerler vardı ve askerlerin bir çoğu da yaşlıydı. askerlerden korkuyordum rüyamda. çocuğu muayene edip köye dönüyorduk .

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Nuran hanım rüyanız birden farklı şekilde anlam içeriyor. Rüyada yabancı bir kimse görmek, rüya sahibinin hayatının hareketleneceğine ve bazı gelişmelerin olacağına, seyahat ettiğini görmek, mal mülk sahibi olacağınıza, kar getiren işlere gireceğinize, mevki ve makam yönünden yükselip feraha ereceğinizi, bununla birlikte hayatta yeni bir döneme gireceğinize, hasta bir kimseyi görmek, elinden her iş gelen bir kimseye, sevdikleriyle refah içinde geçecek uzun ömre, mala, gelecek maddi servete, maddi zorluklardan uzak durmaya, huzur bulmaya işarettir. Son olarak rüyada engelli askerler görmek ise, rüyayı gören kimsenin hanesinde sıkıntıların eksik olmayıp maddi ve manevi anlamda her konuda sıkıntı çekeceğine, hastalıkların ve kötülüklerin yanı sıra çok üzüleceği bir haber alıp hayatının daha yaşanmaz hale geleceğine, uzun bir yolculuğa çıkıp kısa süreli evinden ailesinden uzak kalacağına tabir edilir.

 4. Gokce dedi ki:

  Merhaba ruyamda eski nisanlimi askere giderken gordum
  Ne anlama gelir

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Gökçe hanım rüyada eski nişanlıyı görmek, rüyayı gören kimsenin hayatının değiştirecek bir takım olaylara şahit olacağına, eski dostlarıyla bir araya gelerek geçmişteki hatıraları tazeleyeceğine, ailesiyle yaşadığı kırgınlıklardan dolayı evinden taşınarak farklı bir mekanda ikametgah edeceğine, beklenmedik bir yerden gelecek olan müjdeli haberle hayatını bir anda değiştirerek kazançlı bir çok işe yatırım yapacağına yorumlanır. Eski nişanlısını askere giderken görmek ise maddi ve manevi anlamda risk doğuran hatalı bir işe girilerek bu işte zarar görmeye, hırsları yüzünden elindeki olan mal varlığını kaybederek sıfırı tüketmeye, güvendiğiniz dostlarınızın size karşı yaptığı davranışlar ile hayal kırıklığına uğrayarak çevrenizdeki insanların birer kukla olup sadece kendi çıkarları doğrultusunda hareket ettikleri bilincini anlamaya yorumlanır.

 5. salih dedi ki:

  selmalar dünsabaha karşı güya gördüm üzerimde bi acayip ne uçak nede helikopter benzetemedim hem uçuyor hemde istediği anda istediği yerde druyordu ama etrafına ateş açıyordu amaçsız ve rastgele karakolmuydu alaymıydı neydi tam hatırlamıyorum bende caddede durmuş ona bakıyordum birden biri indi elinde silah bu sefer o başladı rastgele etrafına ateş etmeye oturmuş bi vaziyetteydim o an bana yaklaştı ve etrafıma sıkıyordu nerdeyse elime koluma bana deyecekdiye ürperdim bi an şakamı yapıyor yoksa benimle dalgamı geçiyor bu dedim ve kaltım uzaklaşmaya çalıştım buseferde bana ateş etmeye başladı deyiyodu mermiler bana ama sadece deydiğini hissediyordum sanki üstümde çelik yelek vardı bi an tebessüm ettim napıyor bu böyle dedim baktım ona oda bana bakıyor gülümsüyordu bende güldü ve köşeyi dönünce uzaklaştım ondan bi türlü bi anlam veremedim bu neyin nesiydi diye… cevaplarsanız inanın çok memnun olurum saygılar

 6. Karanfil dedi ki:

  Merhabalar. Rüyamda bayan arkadaşlarımla bir odada oturup sohbet ediyorduk. Kapının önünde de çocuklarımız oynuyorlardı. Birden bir gürültü koptu; ağlamalar, bağrışlar, feryat, figan… Kapıyı açıp dışarı baktığımda silahlarıyla çocukları döven, öldüren bir çok asker gördüm. Oğlumun “anne” diye feryat ederek ağladığını, çığlığını duydum ve uyandım. Hayır olur inşallah

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba karanfil hanım rüyanız hayır olsun. Rüyanızın yorumu: insanların görmüş oldukları rüyalar her daim görüldüğü gibi yorumlanmamış olup bazı rüyalar islam alimleri tarafından tam zıt anlamı ile tabir edilmiştir. Görmüş olduğunuz bu rüyada görülenin aksine hayır içermek ile beraber kişinin meşakkatli bir yoldan geçeceğine fakat bu durumun uzun sürmeyip, eskisinden dahada rahata ermeye tabir edilmiştir. Çünkü rüyada görülen eli silahlı asker çoğu rüya alimleri tarafından olaylar karşısında güçlü ve dirayetli olmaya, sorunların üzerine giderek onları çözen bir kişiye yorumlanır. Değerli karanfil hanım yinede sizi endişelendiren bir rüya gördüğünüzde yapmanız gereken; Korkulu, rüya gören kimse ise, gördüğü bu hoşlanılmayan ve hoşlanmadığı rüyanın hayra dönmesi için Cenab-ı Allah’a sığınmalı ve O’na dua edip yalvar malıdır.
   Gördüğü bu kötü rüyanın şerrinden (zararından) ve şeytanın şerrinden Allah’a sığınmak ve üç defa “Euzü billahimineşşey- tanirracîm” duâsını okumalıdır. Yani:
   “Allah’ım! gördüğüm bu korkunç rüyanın şerrinden ve senin ilahı rahmetinden kovulmuş şeytanın şerrinden sana sığınırım” demektir.
   Bu kimse, gördüğü karışık rüyanın etkisiyle korku içinde titreyerek uyandığı zaman, “üç defa sol tarafına” hafif bir sesle tükürür gibi “tuh tuh” demelidir. Ve rüyâyı gördüğü zaman­ki yatıyor olduğu yanından diğer yanına dönmelidir. Böyle yaptığı zaman sakinleşecektir.