Rüyada “ At ” Görmek

At
Rüyada at görmek neye delalet eder. Rüyada at görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada at görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada At Görmek

Rüyada at görmek; hem erkek hem kadın için hayırlı murat olarak yorumlanır ve bu rüyayı gören kişinin yakın bir zaman için de hayırlı bir kısmet ile hayırlı bir evlilik yapacağına yorumlanır. Rüyada at görmek, yolculuğa ve büyük başarılara elde etmeye, talihinin ve şansının açılmasına, güç ve kudrete işaret eder. Rüyada siyah ya da kahverengi at görmek, dindarlığa işaret ederken büyük ve güzel at görmek güzel hayırlı bir eve işarettir.  Rüyada beyaz at görmek, düşmana galip gelmeye, siyah at saltanat, ululuk, devlet ve dünyalığa delalet eder. Rüyada bekar adamın kısrağa binmesi asil ve zengin bir kadınla evlenmesine işaret eder. Rüyada hamile bir kadının ata binmesi erkek çocuğunun olacağına, rüyada melez ata binmek, şan ve şerefe yükselmeye, rütbeye, asil evlada işarettir.

Ünlü Rüya Alimlerimize Göre Rüyada At Görmek; zengin varlık sahibi bir kimse tarafından göreceğiniz yardıma, şerefli, kıymetli ve yüce bir kimseden maddi destek alacağınıza, geçmişte yaşamış olduğunuz tüm sıkıntıları geride bırakacağınıza işaret eder. Rüyada at görmek ya da ata binmek, kişinin hastalığından, mutsuzluğundan, karamsarlığından, borçlarından, korkularından ve endişelerinden kurtulacağına ve güllük gülistanlık bir yaşamı olacağına tabir edilir.

Rüyada Beyaz At Görmek

Rüyada beyaz at görmek; kısmetinin geleceğine yorumlanır. eğer rüya sahibi rüyasında ata bindiğini görürse tez vakitte evleneceğine işaret eder. Bu rüya aynı zaman da maddi ve manevi kısmetlerin izin artacağına bir ömür mutlu mesut ve maddi sıkıntı yaşamadan bir ömür geçireceğinize işaret eder.

Rüyada Siyah At Görmek

Rüyada siyah at görmek; rüya sahibinin ilim yönünde ilerleyeceği ve halk arasında yani çevresinde sevilen sayılan hürmet gören kişi olacağı ve makamının yükseleceğine yorumlanır.

Rüyada Kızıl At Görmek

Rüyada kızıl at görmek; hikmet sahibi bir olduğuna ve yüce duygulara sahip olduğuna delalet eder. Rüya sahibi, kadri yüce, geniş gönüllü, yardımsever, çevresi için faydalı, büyük ve önemli kişidir.

Rüyada Tek Boynuzlu At Görmek

Rüyada tek boynuzlu at görmek; rüya sahibinin girdiği bir işte gereksiz sebeplerden dolayı başarısız olarak sükunete uğrayacağına, örneğin hayırlı kısmet ve evlilik gibi işlerde başarısızlığa uğrayarak sıkıntı yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada At Nalı Görmek

Rüyada at nalı görmek;  şans, uğur, gelecek olan kısmet anlamına gelir. Rüyada yolda giderken at nalı görmek ya da at nalına basmak başınıza gelecek olan hayırlı bir kısmete, yakın zaman da duyulacak olan müjdeli bir habere, hane içinize bolluk ve bereketin geleceğine yorumlanır.

Rüyada Ata Bindiğini Görmek

Rüyada ata bindiğini görmek; nasibinin geldiğine yorumlanır. Rüyayı gören kişi bayan ise evliliğinin geldiğine erkek ise kız istemeye gidileceğine ya da yeni bir kişi ile tanışılacağını rızkınızın artıp  hayallerinizin gerçekleşeceğine yorumlanır. Rüyada ata bindiğini görmek, size gelecek olan bir mal dan yani mülk den haberci olduğuna da tabir edilir.

Rüyada Attan İnmek Görmek

Rüyada attan indiğini görmek; rüyada attan indiğini gören kimsenin rızk kapıları kapanır, yaptığı her işte başarısız olur, at rüyasının tam tersine hayatı şansızlıklarla geçip gider. Rüyada attan düştüğünü gören kimse büyük sermaye dökerek kurduğu işte başarısız olarak servetinin büyük bölümünden olarak yardıma muhtaç hale gelir.

Rüyada At Kesmek Görmek

Rüyada at kestiğini görmek; bu rüya adil olmaya veya dünyanın dengesinin bozulacağına delalet eder. Bazen de düşmanlara üstün gelmeye, başarılı işlere imza atmaya, şeytanın vesveselerine boyun eğmemeye yorumlanır.

Rüyada At Eti Yemek Görmek

Rüyada at eti yediğini görmek; rüyada at eti yediğini görmek farklı şekiller de yorumlanır. Rüyada at eti yemek, hayırlı işlere, yüksek mertebeye ermeye, kısmete yorumlanırken, rüyada  et yemek ise kız çocuğunuzun olmasına mallarınızın artacağına yorumlanır.

Rüyada At Sürüsü Görmek

Rüyada at sürüsü görmek; rüya sahibinin gönül kapısının aralanarak hayırlı bir çok işe nail olacağına, yaptığı her işte başarı sağlayarak kısa zaman da mevki olarak yükseleceğine, yaptığı seyahatlerde farklı mekanlarda yer alarak farklı insanlar la bir araya geleceğine yorumlanır.

Rüyada Koşan At Görmek

Rüyada koşan at görmek; rüya sahibinin rızk, kısmet, şans kapılarının açılarak hayır getirecek bir çok işe nail olacağına, kariyer basamaklarını bir bir çıkacağına, yaptığı her işte ileriye dönük hareket ederek geleceğini güvence altına alacağına yorumlanır.

Rüyada At Tepmesi Görmek

Rüyada at tepmesi görmek; rüyayı gören kişinin iş hayatında gereksiz suçlamalara maruz kalarak canının sıkılacağına, üç kuruşluk insanlardan istenmeyen sözler işiterek düzenli giden hayatının alt üst olacağına, hanesinde sevdiği bir kimsenin kısa süreli geçireceği hastalıktan dolayı üzüntü yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada At dan Düştüğünü Görmek

Rüyada at dan düştüğünü görmek; rüya sahibinin nasibini kaybettiği ve evliliğinin geç olacağına evlilik yıldızının düşük olduğuna nasiplerini ve kısmetlerini maddi ve manevi kaybedeceğine yorumlanır. Rüyada ata binmek, nasibinin aynı zamanda zengin ve merhametli olacağına tabir edilir.

Rüyada Ölmüş At Görmek

Rüyada ölmüş at görmek; rüya sahibinin evlenemeyeceğine ve maneviyatta evliliğinin bağlı olduğuna yorumlanır. Rüyada ölmüş at görmek, aynı zaman da kısmet kapalılığına, başarısızlıklara, hane içinde ayrılıklara, kırgınlıklara, sevdiklerinizden maddi ve manevi anlamda zarar göreceğinize işaret eder.

Rüyada At Isırması Görmek

Rüyada at ısırması görmek; bir kimse rüyasında kendisini bir atın ısırdığını  görmesi  o kimsenin bir rahatsızlık geçireceğine delalet eder.  Isıran dişi ise, rüyayı gören kişinin daha mutlu ve huzurlu bir sene yaşayacağına delalet eder.

Rüyada At Arabası Görmek

Rüyada at arabası görmek; rüyayı gören kişinin yakın bir zaman için de yolculuğa çıkacağı yada yakın bir yerden haber alacağına işaret etmektedir. Rüyasında at arabasına bindiğini gören kişinin ise bir mal sahibi olacağına yorumlanır.

Rüyada At Arabasına Binmek

Rüyada ata arabasına bindiğini görmek; rüyayı gören kimsenin iş hayatı ve sosyal hayatında her zaman başarılı olup hayatı dilediği gibi yaşayacağına, yaptığı her işte ailesini gururlandırarak, sevdiklerinin başını dik tutacağına, kazançlarının belli bölümünü hayır işine yatırarak yardıma muhtaç kimselerin hayır duasını kazanacağına yorumlanır.

Rüyada At Arabası Tekerliği Görmek

Rüyada at arabası tekerliği görmek;  rüya sahibinin parasal getirisi fazla olan karlı bir işe gireceğine, sevdiklerinden gördüğü destek sayesinde zorlukların üstesinden bir bir geleceğine, ailesi ve sevdikleriyle sürekli seyahat halinde olup eğlenceli hayatına renk katacağına yorumlanır. Bu rüya aynı zaman da kısmet kapılarınızın açılıp haneniz de bolluğun bereketin hiç eksilmeyeceğini işaret edilir.

Rüyada Uçan At Görmek

Rüyada uçan at görmek; görülen bu rüya zafere, müjdeye, umut kapılarınızın açılmasına yorumlanır. Rüyasında uçan at gören kimse dileklerine kavuşur, hayatı güzelliklerle sürüp gider, fitne fesat kötülük getiren kişilerden uzak dururlar.

Rüyada At Öldürmek

Rüyada at öldürmek ve ölmüş at görmek; başınıza bela olan menfaat düşkünü kişilerden kurtulmak istediğinize ve bu kişilerden yakın bir zaman içerisinde kurtulacağınızı yorumlanır. İslami rüya alimlerine göre rüyada at öldürmek görmek, çevrenizde hakkınızda dedi kodu yaparak size maddi ve manevi sıkıntı veren dost görünen kişilerin olduğuna işaret eder.

Rüyada At Görmenin Psikolojik Anlamı; rüyada at görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren at rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. At sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada at görmek, at sembolü murada ermeye, başarıya, güce, zengin bir kimseye, hayırlı kısmete ve bir çok hayra işaret ederken görülen rüyanın şekli de olumlu ya da olumsuz olarak tabir içerir.  Rüyada siyah ya da kahverengi at görmek, dindarlığa işaret ederken büyük ve güzel at görmek, güzel hayırlı bir eve işarettir. Rüyada beyaz at görmek, düşmana galip gelmeye, siyah at saltanat, ululuk, devlet ve dünyalığa delalet eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Serpil dedi ki:

  Merhaba ruyamda siyah bir atin yarali oldugunu gordum yerdr yatiyirdu bende su verdim… Ruyada yarali siyah at gormek ne manaya gelir

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Serpil hanım merhaba rüyada siyah yaralı at görmek, rüya sahibinin ilim yönünde ilerleyeceği ve halk arasında yani çevresinde sevilen sayılan hürmet gören kişi olacağı ve makamının yükseleceğine yorumlanır. Rüyada yaralı bir hayvana su verdiğini görmeniz aynı zaman da hayır kapılarını aralayıp vicdanen rahat olacağınıza işaret eder.

 2. Tugba sahin dedi ki:

  Rüyamda çiftleşen atlar gördüm. Ama at daha sonra bir erkege saldiriyordu bu rüya ne anlama geliyor

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Tuğba hanım rüyada çiftleşen at görmek, hem erkek hem kadın için hayırlı murat olarak yorumlanır ve bu rüyayı gören kişinin yakın bir zaman için de hayırlı bir kısmet ile hayırlı bir evlilik yapacağına yorumlanır. Rüyada at görmek, yolculuğa ve büyük başarılara elde etmeye, talihinin ve şansının açılmasına, güç ve kudrete işaret ederken at saldırısına uğradığınızı görmeniz size zarar vermek isteyen kötü niyetli kişilere yorumlanır.

 3. Mehmet dedi ki:

  Iyi akşamlar rüyada ölmüş at görmek neye işaret eder

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Mehmet Bey rüyada at görmek, hem erkek hem kadın için hayırlı murat olarak yorumlanır ve bu rüyayı gören kişinin yakın bir zaman için de hayırlı bir kısmet ile hayırlı bir evlilik yapacağına yorumlanır. Rüyada at görmek, yolculuğa ve büyük başarılara elde etmeye, talihinin ve şansının açılmasına, güç ve kudrete işaret eder. Rüyada siyah ya da kahverengi at görmek, dindarlığa işaret ederken büyük ve güzel at görmek güzel hayırlı bir eve işarettir. Rüyada beyaz at görmek, düşmana galip gelmeye, siyah at saltanat, ululuk, devlet ve dünyalığa delalet eder. Rüyada bekar adamın kısrağa binmesi asil ve zengin bir kadınla evlenmesine işaret eder. Rüyada hamile bir kadının ata binmesi erkek çocuğunun olacağına, rüyada melez ata binmek, şan ve şerefe yükselmeye, rütbeye, asil evlada işarettir.

 4. Fatih Aslan dedi ki:

  Merhaba hocam rüyamda siyah at gördüm rüyamın anlamını yazarmısınız.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Fatih bey rüyada siyah at görmek, rüya sahibinin ilim yönünde ilerleyeceği ve halk arasında yani çevresinde sevilen sayılan hürmet gören kişi olacağı ve makamının yükseleceğine yorumlanır.

 5. Fatih Ak dedi ki:

  Hocam rüyamı yazdım ama geçen gün farklı bir rüya daha görmüştüm babam köydeki evimize rengarenk büyük bir at alıyor ata binmeye çalışan kardeşim bi türlü başaramadı ben yaklaştımda at koşmya başladı sanki her adımında ışık saçıyor gibiydi rüyamı aydınlatırmısınız

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Fatih bey rüyada at görmek,hem erkek hem kadın için hayırlı murat olarak yorumlanır ve bu rüyayı gören kişinin yakın bir zaman için de hayırlı bir kısmet ile hayırlı bir evlilik yapacağına yorumlanır. Rüyada at görmek, yolculuğa ve büyük başarılara elde etmeye, talihinin ve şansının açılmasına, güç ve kudrete işaret eder. Rüyada ata binmek kısmetinizin ve rızkınızın peşinde koşmaya delalet eder.

 6. Rumuz genckiz dedi ki:

  Hocam krediler var borc batagındayım ruyamda evimizjn bahcesinde bembeyaz at gördum bana dogru geliyor du at murat anlamina gelir bu ruya bana isaret mi acaba

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun rüyada gördüğünüz beyaz at kısmetinin geleceğine yorumlanır. eğer rüya sahibi rüyasında ata bindiğini görürse tez vakitte evleneceğine işaret eder. Bu rüya aynı zaman da maddi ve manevi kısmetlerin izin artacağına bir ömür mutlu mesut ve maddi sıkıntı yaşamadan bir ömür geçireceğinize işaret eder.

 7. turgut akar dedi ki:

  merhaba kolay gelsin rüyamda yarış atı gordum . bacagi sakat kosmaya calisiyordu

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Turgut bey rüyada at görmek, hem erkek hem kadın için hayırlı murat olarak yorumlanır ve bu rüyayı gören kişinin yakın bir zaman için de hayırlı bir kısmet ile hayırlı bir evlilik yapacağına yorumlanır. Rüyada at görmek, yolculuğa ve büyük başarılara elde etmeye, talihinin ve şansının açılmasına, güç ve kudrete işaret eder.

 8. kaderhilal dedi ki:

  rüyamda birine hediye etmek için at almışım,verdiğimi ve kime verdiğimi görmedim,sadece kayınvalidemle konuşurken ben at hediye edeceğimi aldığımı söylüyorum,yorumlarsanız sevinirim,sürekli kayınvalidemi görüyorum,iyi olarak görüyorum,şimdiden teşekkür ederim

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Kader Hanım Rüyanızın Yorumu
   Ünlü Rüya Alimlerimize Göre Rüyada At Görmek; zengin varlık sahibi bir kimse tarafından göreceğiniz yardıma, şerefli, kıymetli ve yüce bir kimseden maddi destek alacağınıza, geçmişte yaşamış olduğunuz tüm sıkıntıları geride bırakacağınıza işaret eder. Rüyada at görmek ya da ata binmek, kişinin hastalığından, mutsuzluğundan, karamsarlığından, borçlarından, korkularından ve endişelerinden kurtulacağına ve güllük gülistanlık bir yaşamı olacağına tabir edilir.Rüyada at hediye etmek, aile içi ilişkilerin kuvvetlenmesine eşler arasındaki sevgi ve muhabbete tabir edilmiştir.

 9. merve dedi ki:

  merhaba,
  rüyamda iş yerimde rengi parlak kahverengi güzel bir at gördüm, neye çıkar?