Rüyada “ Ata Binmek ” Görmek

Ata Binmek
Rüyada ata binmek, yükselmektir. Bekar bir kimse kısrağa binmişse, zengin ve asil bir kadınla evlenecek demektir. Rüyada at, güzel yapılmış eve işarettir.

Rüyada ata binmek, yükselmektir. Bekar bir kimse kısrağa binmişse, zengin ve asil bir kadınla evlenecek demektir. Rüyada at, güzel yapılmış eve işarettir. Rüyada yanında at görenin, rızkı geniş olacak demektir.Ata binmenin eşi hamile ise; bir oğlu olur. At uzaktan gören için; müjde ve hayra işarettir.Kısrak at, şerefli bir kadındır. Binicisi durdurmak istediğinde durmayan hırçın at, deli bir kimsedir. Yürütülmek istendiği zaman duran at, tembel insana işarettir.Kuyruğunun kılları çok olan at, rüya sahibinin evlat ve akrabasının çokluğunu ifade eder.Rüyada kendi atından inip başkasının atına bindiğini gören kimsenin, durumunun değişeceğine işarettir. Bindiği attan inen, işinden çıkarılır ve o işe başkası alınacak ­demektir. Bir at veya bir eşek satın alan ve parasını saydığını elindeki paralan çevirdiğini gören, söylediği bir sözden dolayı hayır görür.At üzerine binmiş biri ya da atını süren bir süvari, hemen bü­tün kültürlerde cesaret, güç ve soyluluğu simgeler. Çoğunlukla bütün folk hikâyelerindeki “kahraman” figürleri, atlılardır. Bu an­lamda, düşünüzde kendinizi at sırtında görmek, çoğunlukla yürek­liliğinizi, ataklığınızı ve olayları denetim altında tutma isteğinizi vurgular. Bu aynı zamanda, kendinize “kahraman” rolünü yakış­tırdığınızı da gösteriyor olabilir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Hasan dal dedi ki:

  İyi günler rüyamda syn cumhurbaşkanı mızın attan düştüğünü gördüm koşarak yanına gidip ellerinden tuttuğum da başımı okşayarak korkma yavrum dedi

  1. admin dedi ki:

   İyi günler Hasan bey rüyada devlet büyüğünü zor durumda görmek, çok az kişiye nasip olabilecek derecede büyük bir geleceğe sahip olur. Bu rüya devlet işine girmeye, varlıklı insanlarla oturup kalkmaya, yaptığı her girişimden başarı elde etmeye, dünyada şan, şöhret sahibi büyük bir adam olmaya işarettir. Rüyada cumhurbaşkanı ile sohbet eden, terfi eder ve topluluğun başına amir olur. Cumhurbaşkanının arkasından giden lider vasıflı ve akıllı bir adamın tıynetine uyar, onun gibi bir hayat sürer. Cumhurbaşkanın elini sıkmak devlet işine, onunla kucaklaşmak çok parlak bir hayatın olmasına, cumhurbaşkanı ile toplantı yapmak, çok yüksek mevkili insanların arasında bulunmaya veya onlardan yardım görmeye işarettir.

 2. Bülent dedi ki:

  İyi günler.
  Rüyada yanyana iki at gördüm. Biri semerli, kahverengi iri bir at diğeri semersiz, nisbeten küçük, siyah yeleli ve o da kahverengi renkli. Ben ikincisine bindim. Sol elimde geminin ipi ve kılıç, sağ elimde süvari çubuğundan vardı. Hızla karşıdan gelen süvariye yöneldim ve sağ elimdeki çubukla onu düşürdüm.