Rüyada “ Ay ” Görmek

Ay
Karanlık görülen ay, devlet hizmetindeki bir kimseden gelecek kötülüğe işarettir. Ayı bulut kaplamışsa, vezirin bir hastalığa yakalanıp, sonra iyileşeceğine işarettir.

Hemen her zaman duyguları, kadınsı nitelikleri ve anneyi simgeler. Bazen de Ay, yoğun ilgi duyduğumuz ancak karanlıkta kalmış, gizemli bir konu ya da olguyla ilgili duygularımızı ifade ediyor olabilir. Eski pagan toplumlarda, Ay’ ın erkeklerin duygularını, kadınlarınsa sezgilerini yönettiği düşünülüyordu. Şaşırtıcı biçimde hala varlığını sürdüren bu inanış, Ay ile ilgili rüyalarda paralel yorumlar yapmamızı gerektirebilir. Yani kadınların rüyalarında sezgi gücünün, erkeklerin rüyaların daysa yoğun duyguların simgesi olduğu söylenebilir. Diğer yandan, Ay ’ın farklı fazları olması ve bunların düzenli olarak birbirini izlemesi, rüyalarımızda, yaşamdaki döngülerin ve akışın farkında olduğumuzu vurgulayan bir işleve sahip olduğunu gösteriyor olabilir.

Bazı Alimlere Göre de; 

Karanlık görülen ay, devlet hizmetindeki bir kimseden gelecek kötülüğe işarettir. Ayı bulut kaplamışsa, vezirin bir hastalığa yakalanıp, sonra iyileşeceğine işarettir. Bulut içinde görülecek ay, azledilmelidir. Bulutun ayı örttüğünü gören zenginse, serveti gidecek demektir.Rüyada aya bakan ve yüzünün şeklini ayda gören ölür.Bu kimsenin hamile eşi varsa, erkek çocuğu olur. Rüyada dalgınken aya bakan, düşmanlarına hükmeder.

İslami tabirlerde; ay, güneşin önünde ve güneşten daha iyi diyorsa, vezir melike isyan ederek, melikin fevkine çıkar.

 

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.