Rüyada “ Ayakkabı ” Görmek

Ayakkabı
Rüyada ayakkabı görmek hayatta atacağınız adımların, alacağınız yolların işaretidir. Ayrıca bu ilerlemeleri kaydederken etrafınızda oluşturduğunuz imajı da temsil eder.

Rüyada Ayakkabı Görmek; Rüyada ayakkabı görmek hayatta atacağınız adımların, alacağınız yolların işaretidir. Ayrıca bu ilerlemeleri kaydederken etrafınızda oluşturduğunuz imajı da temsil eder. Rüyada görülen ya da giyilen ayakkabı hayattaki duruşumuzu nasıl koruduğumuzu veya yaşamımızı sürdürürken kendimizi nasıl ifade ettiğimizi temsil eder. Bazı Alimlere göre ayakkabı görmek, kişinin güç ve kuvvet kazanmasına, kendisine hizmet edecek kadına, hizmetçiye yorulmak tadır. Bu rüyanın doğru yorumlabilmesi için görülen ayakkabının durumu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Rüyada Ayakkabı Giymek; Rüyada ayakkabı giymek rüya sahibinde farklı şekillerde yorumlanır.Eğer ayakkabı lüksse bu kişinin maddi ve manevi anlamda bolluğa zenginliğe erişeceğine işaret gösterir. Aynı zaman da ayakkabı giymek kişinin yeni bir iş hayatına adım atacağına ve yeni yeni ortamlara katılacağına işarettir

Rüyada Ayakkabı Kaybetmek; Rüyada ayakkabı kaybetmek  mesleki ya da özel hayatınızda atacağınız adımlar için gerekli bir şeyin eksikliğine işaret eder. Ayakkabı kaybeden kişi, mevkisini veya gücünü kaybeder. Elindeki işinden olma, çalışma hayatında bazı başarısızlıklar yaşamaya ve kişinin elinden kaçıracağı fırsatlara da işaret etmektedir. Bu rüya bazen de, ailesi ile tartışma yaşamaya, akrabalarla irtibatı kesmeye ve bazı sıkıntılar yaşamaya da yorumlanmaktadır. İmam ı  Nablusi şöyle buyuruyor rüyada ayakkabı kaybetmek kişinin iş hayatında düzeninin bozulacağına ve yaşantısının sıkıntılarla geçeceğine işarettir. Kişi yaşantısı boyunca hep maddi ve manevi sıkıntıların içinde boğulacaktır.

Rüyada Topuklu Ayakkabı Görmek; Rüyada topuklu ayakkabı görmek Rüyada yüksek topuklu ayakkabılar görmek, birilerini etkileyecek kasıtlı bir hareket yaptığınızı ve bu hareketin sizin ilerlemenizi yavaşlatabileceğini gösterir. Bazı tabircilere göre bu rüyanın anlamı kadındır. Rüyada topuğun kırılması, ahlaksız ve kötü huylu bir kadınla evlenmeye işarettir. Rüyada topuklu ayakkabı görmek, yakında evlenmeye de yorulabilir. Bir erkeğin rüyasında topuklu ayakkabı görmesi, eğer ayakkabı güzelse tez zamanda iyi huylu ve ahlaklı bir kadınla evlenmesine veya böyle bir hanıma aşık olup gönül ilişkisi yaşamasına işaret eder.

Rüyada Ayakkabı Çıkarmak; Rüyada ayakkabı çıkarmak rüya sahibinin iş hayatında sıkıntılara gireceğine ve düzeninden kopup  çalıştığı kuruma son vereceğine işarettir. Ayakkabılarınızı çıkardığınızı görmek, şu an izlediğiniz yolu gözden geçireceğinize ve değiştire bileceğinize işarettir. Bu rüya bazı alimlere göre ise aile hayatında baş gösterecek sıkıntılar ve tartışmalardır. Rüyasında ayakkabı çıkaran kişi işinden ayrılır veya iş hayatındaki sıkıntılardan dolayı bulunduğu yerden başka bir yere geçer.

Rüyada Ayakkabı Psikolojik Yorumu;  Rüyada ayakkabı psikolojik  yorumu bilinçaltınızda hayatınızla ve mesleğinizle ilgili düşündüğünüzü gösterir. Hayatta nasıl ilerlediğinizle ilgili olarak bilinçaltında sürekli düşünceler içerisinde olduğunuzu, görülen sembole bağlı olarak yaşantınızda attığınız adımlar hakkında içinizden neler düşündüğünüzü, neler hissettiğinizi ifade eder. Örneğin kendinizi kirli ayakkabılar giyerken görüyorsanız, yaşam tarzınızdan ve tutumunuzdan çok da memnun değilsiniz demektir. Ayakkabılarınızı değiştirmek istediğinizi ve yeni ayakkabılar aradığınızı görmek hayattaki tutumunuzu değiştirmek istediğinize işarettir. Ayakkabı bazen de kişinin gerçek hayatta yapamasa da bulunduğu yeri terk etmek istediğinin bir göstergesidir. Aslında farklı diyarlara gitmek istediğinizi; fakat bazı sorumluluklarınızdan dolayı bu isteğinizi gerçekleştiremediğinizi gösterir. Ayakkabı gören kimse, daha huzurlu ve güzel bir hayat sürmek istemektedir. Ayakkabı ile iç dünyasında yer alan ama bir türlü ortaya çıkamayan bu isteğini gidermiş olur.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Alper tunga dedi ki:

  Ikinci bir rüyamda ayağımda yırtık eski ayakkabılar vardı karanlık mezarlık içinde dolasiyordum abimin ağacın dibinde pusarak ağladığını gördüm yanına gitmek istedim ama karşıma engeller çıkıyordu

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Alper bey rüyada ayakkabı görmek, kişinin güç ve kuvvet kazanmasına, kendisine hizmet edecek kadına, hizmetçiye yorulmak tadır. Bu rüyanın doğru yorumla bilmesi için görülen ayakkabının durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Diğer taraftan abinizi görmeniz ise sizden medet uman vefat etmiş bir yakınınızın varlığına tabir edilir.

 2. gülden dedi ki:

  Rüyamda siyah ayakabılar görüyorum posetin içinde bitanesini bağı yırtılmış vaziyette bi yer gidiyorum birileriyle konuşuyorum ama kım bilmiyorum

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba rüyanız hayır olsun. Rüyada Ayakkabı Görmek; Rüyada ayakkabı görmek hayatta atacağınız adımların, alacağınız yolların işaretidir. Ayrıca bu ilerlemeleri kaydederken etrafınızda oluşturduğunuz imajı da temsil eder. Rüyada görülen ya da giyilen ayakkabı hayattaki duruşumuzu nasıl koruduğumuzu veya yaşamımızı sürdürürken kendimizi nasıl ifade ettiğimizi temsil eder. Daha geniş bilgi için…https://www.diniruyatabirleri.com.tr/ruyada-ayakkabi-gormek/

 3. tuba can dedi ki:

  merhaba rüyamda bir arkadaşımı istemeden dövdürüp onun kaçmasına neden olup arkasında bıraktığı spor ayakkabıları ne kadar da güzel ayakkabıları varmış diyerek gelince veririm düşüncesiyle yerden alıyordum

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba rüyada birini dövdürmek yada anne baba dışında birini dövmek görülenin aksine bu kişiye destek olmak, bir sıkıntısını çözmeye tabir edilir. Ayakkabı görmek genel olarak hayır kabul edilip, daha geniş bilgi için https://www.diniruyatabirleri.com.tr/ruyada-ayakkabi-gormek/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.