Rüyada “ Ayet ” Görmek

Ayet
Ayet "Fatiha" okuyan da ölü ise, o kişi Allah'ın rahmetindendir. Ayet ikab ( azab ) ayeti ise, o kimse Allah'ın azabın dadır.

Rüyada Ayetleri Görmek ; Rüyada herhangi bir ayeti okuduğunuzu görmenin dini rüya tabirlerin deki yorumları. Ayet “Fatiha” okuyan da ölü ise, o kişi Allah’ın rahmetindendir. Ayet ikab ( azab ) ayeti ise, o kimse Allah’ın azabın dadır. Eğer ayet korkutucu, rüyayı gören de hayatta ise, onu kötü şeylerden kaçıncıdır. Müjdeleyici ayet, rüyayı göreni hayırla müjdeler. İslami rüya tabirlerinde dua nın her zaman hikmet sahibi olduğunu bilerek rüya yorumları yapmaktayız.

Rüyada İhlas Süresini Okumak ; Rüyanızda ihlas süresini okuduğunuzu görmeniz Rahibimiz den şefaat dilediğimiz ve ona kulluk ettiğimizi ifade eder. Rüyada okunan her dua kişinin hikmet sahibi olduğu ve maneviyatının geniş olduğu ve Rabbım in nuru ile ödüllendirildiğini gösterir çünkü dini rüya tabirleri nde mana ve anlamı büyük olan rüyalarda dua nın her zaman koruyucu bir gücü olduğuna inanmaktayız.

ihlas suresi

ihlas suresi

Kul hüvallâhü ehad.Allâhüssamed.Lem yelid ve lem yûled.Ve lem yeküllehû küfüven ehad.

Sonsuz kerem ve rahmet eden Allah ‘ın adıyla (okumaya başlıyorum.)

1. (Biz her çağın Müslümanına şöyle diyoruz) De ki: Mutlak varlık olan Allah tektir.

2. Kendisine her şeyin muhtaç olduğu Allah, (hiçbir şeye ihtiyacı olmayan mutlak bir varlıktır).

3. O, ne doğurdu, ne de doğuruldu.

4. (Vasıflarına) hiçbir ortağı da yoktur.

Rüyada Fatiha Suresini Okumak ; Rüyada fatiha suresini okuduğunuzu görmeniz kişinin rüya alemin de rahatsız edildiğin de Rabbım den Ümmet dilediği yardım istediği anlamına gelir. Bu duayı rüyada Allah’ın isimlerini zikrederek okuyor iseniz bir musibete maruz kalmanız ve kalbinizin temizliğinden dolayıda Rabbım tarafından korunduğumuza işaret eder.

 

fatiha-suresi

fatiha-suresi

Bismillahirrahmanirrahim.

“Elhamdü lillâhi rabbil’alemin. Errahmânir’rahim. Mâliki yevmiddin. İyyâke na’budü ve iyyâke neste’în, İhdinessırâtel müstâkim. Sırâtellezîne en’amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn.

Anlamı ; “Hamd, âlemlerin Rabbi, merhametli olan, merhamet eden ve Din Günü’nün sahibi olan Allah’a mahsustur. (Allahım!) Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin, gazaba uğramayanların, sapmayanların yoluna eriştir.

Rüyada Okunan Yada Görülen Dualar ; Dini inançlarla bağlantılı olarak değerlendirilmesi gereken dua kavramı, inançlı ve dindar insanlarda Tanrıya sığınma ve korunma isteğini vurgularken; dini inançları olmayan insanların rüyalarında da, bir dış yardıma ve desteğe duyulan ihtiyacı vurgular.

Rüyada Allah’ın İsimlerini Zikretmek ; Rüyanızda Allahu Tealanın isimlerini zikrettiğinizi görmenizin çok geniş bir manası vardır. Çünkü Yaradın her ismin de bir şifa vardır. Örnek vericek olursak rüyanızda ya şafi ve ya kafi isimlerini zikrettiğinizi görmeniz hastalık için şifada Rabbimden ümmet dilemenizdir. Yada rüyanızda ya hayyum ya kayyum demeniz ise Rüyada bulunmuş olduğunuz sıkıntılardan korunmak istediğinizi gösterir. Onun için rüyada zikrettiğimiz her isme dikkat etmeli ve manasını ve anlamını ona göre yorum yapmalıyız.

Rüyada Ayetel Kursiyi Okumak ; Rüyanızda ayetel kursiyi okuduğunuzu görmeniz şeytanın şerrin den ve vesveselerinden korunma ihtiyacı duyduğunuza işaret eder. Okunan bu dua her türlü musibeti başınızdan def ederek bir daha size yaklaşmamasını da sağlayacaktır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.