Rüyada “ Baba ” Görmek

Baba
Rüyada babasını gören kişi içinde ukde olan ve gerçekleştiremediği bir isteğini gerçekleştireceğine yorumlanır. Ölmüş babanın görülmüş olması ise sizden hayır ve dua istediği manasına gelir.

Rüyada babasını gören muradına erer. Rüyada babanız sizi okşar ve severse, bütün bela ve musibetlerden uzak olarak yaşayacağınıza; darlık içinde iseniz, bolluğa erişerek ferahlayacağınıza, delalet eder. Babanız sizi terk ediyorsa; kötü bir habere, büyük acılara işarettir. Rüyada ölmüş babanızı görmek; hatırasına daha çok hürmet etmeniz ve vasiyetlerini yerine getirmeniz gerektiğine işaret sayılır. Babanızı; annenizle kavga ederken görmek, baba ocağım terk ederek gurbete çıkacağınıza işarettir.

Babanın birileri ile kavga ettiğini görmek ise aileden birinin amansız bir hastalığa yakalanacağına delalet etmektedir. Babayı hastalanmış bir biçimde yatakta görmek, kazanılan paraların heba olduğunu ve boş yere harcandığına yorumlanır. Babanın tekrar izdivaç ettiğini görmek ise yeni bir hayatın başlangıcı ve güzel bir kısmet manasına gelmektedir. Rüyada babanız size sevgi gösteriyorsa ve sizi seviyor ise bundan sonraki hayatınızda sıkıntı çekmeyeceğiniz ve rahat bir yaşantı süreceğiniz e delalet etmektedir.

Rüyada Babanın Ağladığını Görmek

Bir çok rüya tabiri var dır ama gerçek rüya yorumcuları rüya alimlerinin yaptıkları rüya tabirlerdir. Rüyada ağlamak genel itibarı ile gerçek hayatta mutlu anların yaşanacağına ve güzelliklere işarettir. Rüyada babasının ağladığını gören kişi sevinçli ve mutlu bir hayata yelken açacak, bekar ise mutlu bir izdivaç gerçekleştirecek, evli ise evlilikteki sorunları bertaraf olacak, çocuğu hasta ise iğleşecek manasına gelmektedir. Rüyada babası ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek ise çok müjdeli bir haberin yaklaştığını haber verir. Maddi durumu zayıf ise biraz daha iyi bir duruma erişeceğine haber verir.

Rüyada baba olduğunu görmek

Rüyada çocuk sahibi olup baba olduğunu görmek bir gücün ve iktidarın göstergesidir. Bu yolla kişi zorlukların üstesinden çok rahat bir biçimde gelecek ve sorunlardan yılmayacaktır. Her ne olursa olsun büyük bir mücadelenin temsilcisi olunacağının göstergesidir. Zor bir durumda olan kişi için rüyada baba olduğunu görmek bu zorluktan kurtularak ferahlığa kavuşmaya delalet etmektedir.

Rüyada Ölen Baba Görmek

Rüyada ölmüş olan babayı görmek, babanızın sizden memnun olduğu ve hakkını size helal ettiği manasına gelmektedir. Geçmiş yaşantılarınızda yaptığınız hareketler ile babanızın sizi takdir ettiği anlamı çıkmaktadır. Aynı zamanda sizin babanızı çok sevdiğinizi ve ömür boyu onu çok özleyerek yad edeceğiniz manasına gelmektedir.

Rüyada Üvey Baba Görmek

Rüyada üvey baba görmek ile ilgili olarak çok değişik ve zıt söylemler olmak ile genel olarak ticaret yaşantısında büyük başarılar kazanılacağı manası ortaya çıkmaktadır. Rüyada üvey baba gören kişi için sürekli bir yükseliş söz konusu olmaktadır. Olumsuz yorum göre ise rüyada üvey baba görmek yakın çevrenizden birilerinin size çok büyük bir ihanet gerçekleştireceğine delalet eder. Aynı zamanda çevrenizdeki kişileri çok ciddi bir biçimde etüt etmeniz gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Babayı Hasta Görmek

Rüyada babayı hasta görmek sıkıntıların azalacağı ve huzurlu bir yaşantının başlayacağı manasına gelir. Aynı zamanda hasta görmek bazı şeylerden feragat edilmesi gerektiği ve bazı kavramlara da çok sıkı bir biçimde sarılması manasına gelir. Rüyada babayı hasta görmek aynı zamanda bir ihanetin de göstergesi olarak görülmektedir. Bu sebeple arkadaş çevrenizden insanlar ile samimi olmadan önce iyice araştırmanız gerektiği manasına gelir.

Rüyada Babayı Öpmek

Rüyada babayı öperken görmek giriştiğiniz bir işte yaşadığınız zorluklar sebebi ile birinden yardım alacağınız manasına gelir. Eğer ölmüş olan babanız sizi öpüyor ise evlat ile baba arasında bazı konuların hasrete dönüştüğü ve geçmişte kırgınlıkların yaşandığı manasına gelmektedir. Aynı zamanda rüyada babasını öpen kişi mutlu bir zaman dilimi geçirecektir.

Rüyada Babasının Boşandığını Görmek

Rüyada babasının boşandığını gören kişi aile ilişkilerinin g-daha sıkı olmasına ve bazı konularda yaşanan sıkıntıların aşılacağına delalet eder. Evli bir erkek rüyada babasının boşandığını görmüş ise ticarette bol kazancının olacağına delalet etmektedir. Evli bir kadın rüyada babasının boşandığını görmüş ise evlilikte sorunların başlangıcı olarak yorumlanmaktadır. Bekar bir kişi babasının boşandığını görmüş ise bulunduğu durumun yanlış olduğuna kendisinin düzeltilmesi gereken bir özelliğinin olduğuna delalet eder.

Rüyada Babanın Cenazesini Görmek

Rüyada babasının cenazesini gören kişi için hayatında çok büyük bir değişiklik yakındır. Hayatını baştan sona değiştirecek olan bir yeniliğe delalet eder. Aynı zamanda rüyada babasının cenazesini görmek içerisindeki ölüm korkusunun dışa vurumudur. Bu anlamda sürekli bir ölüm korkusu içerisinde olduğunuzu ve bu korkuyu yenemediğinize delalet eder. Rüyada cenaze görmek kişinin geçmişteki bir defteri kapatacağına ve yepyeni bir sayfa açacağı manasına gelir.

Rüyada Babanın Bağırması

Rüyada babasının bağırdığını görmek geçmişte yapılan bir tanıklığa ve bu tanıklığın ortaya çıkması gerektiğine delalet eder. Siz geçmişte olumsuz bir duruma tanıklık etmiş ve bunu görmezden gelmiş olabilirsiniz ama bu durumun ortaya çıkması haksız bir durumun bertaraf edilmesine neden olur. Bu sebeple rüyada babasının bağırdığını gören kişi vicdanının sesini dinleyerek doğruları gün yüzüne çıkarmalıdır.

Rüyada Babanın Yandığını Görmek

Rüyada babanın yanmış olduğunu görmek acı bir haberin yaklaştığını ve kötülüklerin olacağı şeklinde yorumlanır. Eğer babanız haykırışlar içerisinde yanıyor ise sizde onu izliyor iseniz geçmişte yaptığınız kötü bir olaydan dolayı vicdanınızın rahat olmadığı ve sürekli bir vicdan azabı ile baş başa olacağınız manasına gelir. Babanız yanıyor ise ve siz onun üzerine su döküyorsanız sıkıntılarınızın hafifleyeceği ve rahata edeceğiniz manası çıkmaktadır.

Rüyada Babanın Para Vermesi

Rüyada babasını gören ve ondan para alan kişi rahata ve huzura erişecektir. Eğer başına büyük bir olay var ise bu yolla bertaraf olması yakındır. Babanın mutlu bir biçimde para verdiğini görmek refaha yorumlanır. Bu sebeple kişi bu para ile derdine derman bulacaktır.

Rüyada Baba Görmek Psikolojik Analiz

Rüyada baba görmek ile ilgili genel anlamlara baktığımız zaman iyilikleri, güzelliklerin ve huzurun habercisi olduğunu görüyoruz. Baba kısmet, bereket, mutluluk, güç ve iktidarın habercisidir. Rüyada babanın mutlu bir biçimde görülmesi, baba ile geçirilmiş olan zamanın kaliteli ve mutlu olduğuna yorumlanır. Babanın rüyada zor durumda olduğunun görülmesi ticaret yaşantısında veya aile yaşantısında baştan geçen olumsuzlukları ifade eder. Babanın ölümü veya ölüm haberi ise kötü günlerin başlangıcı olarak yorumlanmaktadır. Babanın rüyada sizle iletişime geçemeye çalışması baba ile evlat arasında bazı duyguların hasret olduğu manasını ortaya çıkmaktadır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Emine Kul dedi ki:

  Hocam kolay gelsin rüyamda ölmüş babamın kabrini ziyaret ediyorduk gittiğimizde yabancı bir kişinin mezarın çevresindeki otları temizleyerek suladığını gördüm. Yanına gidip kim olduğunu sorduğum da gülümseyerek yanımdan ayrıldı

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Emine hanım rüyada mezar görmek ve mezar temizleyen kimseyi görmek, kişinin karıştığı suçlara, işlediği günahlara ve hatalarına işaret eder. Bir kişi rüyasında kendini bir mezarın üzerine çıkmış olarak görürse eğer bu onun yaptığı hatalara delalet eder.Aynı zamanda rüyada mezarlık görmek ya da mezarlık içinde yattığını görmek o kişinin ev sahibi olacağına da işarettir.

 2. ayşe dedi ki:

  kolay gelsin rüyamda babamı yeni eşiyle bir de kızı varmış bir yolculuktan dönüyorlarmış ben onları beklerken babamı görünce birbirimize sarıldk agladık ikimizde bayıldık gördüm aglayarak uyandım

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlara vesile olur inşallah Ayşe hanım rüyada ölmüş yakınınızı görmeniz, yaşayacağınız sağlık sorunları yüzünden uzun süre iş hayatınızdan ayrı kalarak bir çok gereksinimlerinizi geride bırakacağınıza, bilinçsizce davranışlarınız yüzünden elinizdeki mal varlığınızı kısa zaman da kaybederek sıfırı tüketeceğinize, çok güvendiğiniz, değer verdiğiniz kimselerden gördüğünüz zararlar yüzünden insanlara karşı güvenlerin izin yok olacağına yorumlanır. Ölmüş babanızı ağlarken görmeniz ise yakınınızın sizden medet umduğuna onun için hayır işleyip dua ederek onu huzura erdirmenize işaret edilir.

 3. ayşe dedi ki:

  babam 6 sene önce öldü

 4. sakine dedi ki:

  merhaba hocam kolay gelsin ,ben sakine ,ruyamda kızımın (bekar) ve kendimin yeşil abiye giyidimizi ne anlama gelir ?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Sakine hanım sağolun rüyada yeşil elbise görmek, uzun yolculuğa çıkmaya, sevdiklerinizden kısa süreli ayrı kalmaya, hane içinde yaşanan ikiliklerin son bularak eski huzurunuza kavuşmaya işaret edilir. Rüyasında yeşil elbise giydiğini gören kimse yakın zaman da alacağı müjdeli haber sayesinde hayatını kısmende olsa değiştirerek borçlarının bir kısmını silerek feraha ere.

 5. emrah emrah ben dedi ki:

  rüyamda ölmüş babamı gördüm bir adam telefonla beni aradı babamın zincire vurulduğunu söyledi yalvardım bırakmaları için ikna ettim bırakmışlardı ve babamı görmeye gittim yanına öldüğünden çok daha gençti uzun uzun bakıştık sarıldım öptüm önce yanaklarından sonra alnından sen olmasan ben ne yapardım dedi bana lütfen yorumlayabilirmisiniz bu nedemektir

  1. emrah emrah ben dedi ki:

   slm hocam ben bu rüyayı 23 nisan mirac kandili sabaha karşı gördüm

  2. admin dedi ki:

   Rüyanzız hayır olsun Emrah bey rüyada ölmüş babanızı görmeniz yaşayacağınız sağlık sorunları yüzünden uzun süre iş hayatınızdan ayrı kalarak bir çok gereksinimlerinizi geride bırakacağınıza, bilinçsizce davranışlarınız yüzünden elinizdeki mal varlığınızı kısa zaman da kaybederek sıfırı tüketeceğinize, çok güvendiğiniz, değer verdiğiniz kimselerden gördüğünüz zararlar yüzünden insanlara karşı güvenlerin izin yok olacağına yorumlanır. Rüyada ölmüş yakınınızla konuştuğunuzu görmeniz bir kimsenin rüyasında ölmüş babasıyla hoş, sıcak muhabbet kurarak konuşması ölen kişinin sizden razı gelerek, gözü kapalı, huzurlu bir şekilde mezarında yattığına, rüya sahibinin ailesine düşkün, sevdiklerinin çıkarları uğruna hareket eden, sevdiklerinin kalplerini kırmak yerine onlara daha güzel, mutlu hayat biçen kimselere delalet ederken görülen bu rüya aynı zaman da helal yollarla kazanılmış mala, alın teri dökmeye, sevdikleri kişilerle hoş sohbete yorumlanır.

 6. MURAT dedi ki:

  RÜYAMDA VEFAT EDEN BABAMI GÖRDÜM KOŞARAK BOYNUNA SARILDIM ÖPTÜM DUR YAVAŞ DİYEREK GÜLDÜ ODA BANA SARILDI SONRA UYANDIM ALLAH HAYIRLARA ÇIKARSIN

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Murat Bey Rüyanızın Yorumu
   Rüyada ölmüş olan babayı görmek, babanızın sizden memnun olduğu ve hakkını size helal ettiği manasına gelmektedir. Geçmiş yaşantılarınızda yaptığınız hareketler ile babanızın sizi takdir ettiği anlamı çıkmaktadır. Aynı zamanda sizin babanızı çok sevdiğinizi ve ömür boyu onu çok özleyerek yad edeceğiniz manasına gelmektedir.
   Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun

 7. kaderemrah dedi ki:

  Hayırlı günler,gece 4 rekat hacet namazı kıldım ve konuşmadan yattım,hayır olsun; rüyamda babamı gördüm ve telaşlı olduğunu hatırlıyorum geri kalan kısımları hatırlamıyorum,açıklarsanız sevinirim,

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Kader Hanım Rüyanızın Yorumu
   Rüyada babasını gören muradına erer. Rüyada babanız sizi okşar ve severse, bütün bela ve musibetlerden uzak olarak yaşayacağınıza; darlık içinde iseniz, bolluğa erişerek ferahlayacağınıza, delalet eder. Babanız sizi terk ediyorsa; kötü bir habere, büyük acılara işarettir. Rüyada ölmüş babanızı görmek; hatırasına daha çok hürmet etmeniz ve vasiyetlerini yerine getirmeniz gerektiğine işaret sayılır. Babanızı; annenizle kavga ederken görmek, baba ocağım terk ederek gurbete çıkacağınıza işarettir. Görmüş olduğunuz rüya hayra yorulmak ile beraber gönlünüzü ferah tutmanıza vesiledir.
   Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun…

 8. OKTAY dedi ki:

  hocam rüyamda 33 gün önce vefat eden babamı gördüm nasılsın dedim iyi deyilim dedi bu kafama takıldı anlamı nedir

  1. Yorumcu dedi ki:

   Değerli kardeşim rüyanız hayır olsun. Rüyanızın yorumu, Rüyada ölen babayı görmek, rüya sahibinin ahirete göç eden bir yakınının yada babasının kendisinden hayır ve dua beklentisi içersinde olmasına işaret eder. Bu rüyayı görenlerin babasına karşı beslediği samimi duygulara ve babasına olan bağlılığına delalet eder. Rüyada ölen babayı görmek, kişinin hayattayken babasına olan sevgisine, hürmetine ona karşı takıntığı saygıya tabir edilmiştir. Gördüğünüz rüyada babanızın iyi deyilim demesi, hayattayken varsa birisine olan borcu imkanınız el verirse ödemeniz gerektiğine, arkasından hayır duası ve rahmet beklediğine yorulur. Acınız taze olduğu için bu tarz sizi üzebilecek rüyalar görmeniz normaldir. Yapmanız gereken babanız için bol bol dua edip, imkanınız olur ise, babanız adına hayır içerisinde bulunmanızda fayda görülmüştür. Gönlünüzü ferah tutmanız dileği ile…