Rüyada “ Balık ” Görmek

Balık
Rüyada balık görmek neye delalet eder. Rüyada balık görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada balık görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Balık Görmek

Rüyada balık görmek bir çok şekilde yorumlanır ve genel manası ise hayırlı bir kısmet, hayırlı bir haber ve hayırlı bir işe tabir edilir.Bekar bir kimsenin rüyasında balık görmesi hayırlı bir kısmet ile tez bir vakit içerinde evleneceğine yorumlanır.Rüyada evli birinin rüyada balık görmesi hayırlı bir haber alacağı ve erkek bir evladının olacağına tabir edilir. Bazı rüya yorumlarında ise rüyada balık görmek işlerinizde gösterdiğiniz başarının ve uğraşınızın meyvesini toplayacağınıza delalet eder.

Rüyada balık görmek islami rüya yorumu; İmamı nablusi şöyle diyor, rüyada balık görmek halk arasında sevilen sayılan kişi olacağınıza ve rızkınızı artacağına aynı zamanda malınızın ve mülkünüzün artacağına yorumlanır.

Rüyada Balık Tuttuğunu Görmek

Rüyada balık tuttuğunu görmek rüya sahibinin azminden ve çabasından çalıştığı iş yerinde istediği makama geleceğine yorumlanır. Rüyada balık tutmak hayırlı rızkı ile yorumlanır ve maddi ve manevi rızkınızı artacağı işlerinizde başarılı olacağınıza ve hayırlı bir kısmet ile evleneceğinize delalet eder.

Rüyada Büyük Balık Tutmak

Rüyada büyük balık tutmak çok hayırlı bir kısmetin elinize geleceğine yorumlanır. Rüyada balık tutmak azmin ve becerinin eseri olarak aklınızda ve kalbinizde olan muradının tez bir vakitte gerçekleşeceğine delalet eder.

Rüyada Küçük Balık Görmek

Rüyada küçük balık görmek hakkınız olan bir kısmetin size ve ailenize adaletli bir şekilde paylaşacağınız uzak bir yerden gelen kısmete yorumlanır.Rüyada küçük balık görmek maddi kısmetlerin izin az az ve parça parça geleceğine tabir edilir.

Rüyada Ölmüş Balık Görmek

Rüyada ölü balık görmek evlilik yıldızınızın bağlı olduğu ve bekar bir kişi iseniz evlenemeyeceğine evli olan kişi ise rüyasında ölü balık görmesi tüm kısmetlerinin kapanacağına ve işlerinde maddi zararlar yaşayacağına yorumlanır.Rüyada ölü balık görmek kısmetsizlik olarak bilinir ve rüya sahibinin maddi ve manevi zararlar yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Balık Temizlemek

Rüyada balık temizlemek hayırlı ve bol bereketli bir işe gireceğinize yada aklınızda olmasını çok istediğiniz bir işinizin gerçekleşmesi için çalışmalara başlayacağınıza yorumlanır.Rüyada balık temizlemek hayırlı bol bereketli işlere gireceğinize delalet eder.

Rüyada Akvaryumda Balık Görmek

Rüyada akvaryumda balık görmek rüya sahibinin kendisinin ve ailesinin bir ömür zengin muhabbetli ve bereketli ömür yaşayacağına tüm sıkıntılardan kurtulacağına işaret eder.Rüyada akvaryumda balık görmek zenginlik ve ihtişamdan ömür boyu rahatlık ve esenlik ile yaşanacağına tabir edilir.

Rüyada Kızarmış Balık Görmek

Rüyada kızarmış balık görmek  hali hazırda olan bereketli bir işi ele alacağınıza hayırlı ve kısmetli bir haberin geleceğine yorumlanır. Rüyada kızarmış balık görmek bu güne kadar yaptığınız yatırım ve birikimlerinizin artacağına ve geleceğe doğru yatırımlar yapacağınıza da delalet eder.

Rüyada Balık Kızartmak

Rüyada balık kızarmak rüya sahibinin ileriye dönük olan yatırımlarına ve birikimlerine yorumlanır. Rüyada balık kızarmak geleceğe dair yapılan yatırımlar olup rüyayı gören kişinin bereketli bir işte yatırım yapacağına tabir edilir.

Rüyada Balık Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada balık görmek psikolojik yorumu;Balıklar ve su hayvanları: Rüyada görülen balık ve diğer su yaratıkları, çok genel bir yorumla, duygusal yönümüzü ve içgüdüsel eğilimlerimizi, sezgilerimizi simgelerler. Jung’un terimiyle “kolektif bilinçaltı”na açılan yolu da vurgulayan balık arke tipi, bir başka yoruma göre, iç dünyamızın derinliklerinde gizlenen ve henüz farkına varmadığımız bilgeliğimizi de temsil eder. Bir balık tarafından saldırıya uğradığını görmek, akılcı ve bilinçli davranmayarak zor durumlara düşmekten duyduğumuz kaygıya işaret eder. Balık yemek, kendimizi sosyal hissettiğimizi ve çevremizdeki insanlarla uyum içinde olduğumuzu gösterir. Balık tuttuğunuzu gördüyseniz, sezgileriniz güçleniyor ve iç dünyanızın derinliklerine ulaşıyorsunuz demektir. İçinizden gelen sese kulak vermelisiniz, sizi yanıltmayacaktır. Akvaryum içinde balık gördüyseniz, bu, çocuk sahibi olma isteğine işaret ediyor olabilir.

Rüyada taze balık görmek; Rüyada görülen taze ve diri balık, güzel bir kısmettir.Rüyada taze balık görmek bekar bir kimse için evliliğe yorumlanır.

Rüyada çok balık görmek;Çok balık çok mal demektir. Rüyada çok balık görmek maddi ve manevi rızkınızı artacağına yorumlanır.

Rüyada büyük balık görmek;Büyük balık, bazen üzüntü ve şiddet, hatta rütbenin gitmesine ve gazabın gelmesine işarettir.

Rüyada yunus balığı görmek; Rüyada yunus balığını görmek, korkaklara güven, fakirler için zenginlik, şiddet halindeki kimse için mülk demektir.Rüyada balıktan bir şey alan hükümdardan veya melikin askerinden devletten bir şeyler alır.

Rüyada büyük balık tuttuğunu görmek; Büyük bir balığın tutulduğunu görmek, isyankar ve zalim bir kimsenin helak olması demektir.

Rüyada canlı balık yediğini görmek; Canlı balık yediğini gören, mülk sahibi olur. Bu kişinin erkek çocuğu olursa mutlu olur. Temiz suda avlanan tuzlu balık, devletten gelecek kederdir.

Rüyada tuzlu balık yemek; Tuzlu balık yediğini gören, zahmet ve şiddette uğrayacak demektir.Rüyada tuzlu balık görmek sıkıntılı ve üzüntülü günler yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada büyük balık avlamak;Rüyada büyük bir balık avlayan fayda ve hayra, küçük balık avladığını gören kimse de zevk ve sefahate gideceğine işarettir. Yatakta balık görmek, şiddete, hastanın ağrılarının artmasına işarettir.Rüyada deniz ve nehirde toplanmış büyük ve taze balıkları görenin, denizden çıkardığı balıkların miktarı kadar ganimete kavuşacağına delalettir.

Rüyada küçük balık görmek; üzüntü ve kederdir. Havuzda veya su birikintisinde ağzını açmış büyük bir balık gören kimseye hapislik görünüyor demektir.

Rüyada ağzından balık çıktığını görmek; Ağzından bir balık çıktığım gören kimse, bir kadın hakkında lüzumsuz ve çirkin sözler söyleyecek demektir.

Rüyada Ahtapot Görmek; Genellikle annemize olan düşkünlüğümüz ve ona karşı bağımlılığımız la açıklanır. Rüyada görülen ahtapot ayrıca, duygusal ilişkilerde sahiplenici bir karakterin de altını çizer.

Rüyada Balina Görmek; Yeniden doğuşun, kendini yenilemenin, direncin ve gücün simgesidir. Rüyada balina görmek içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulacağımıza yorumlanır.

Rüyada Denizanası Görmek; Rüyayı gören kişiyi rahatsız eden, ona acı veren bilinçaltı duyguların varlığına işaret eder.

Rüyada İstiridye, midye Görmek; İncinme korkumuzu simgelediği gibi, gizlilik ihtiyacımızı da ifade ediyor olabilir.

Rüyada  Karides Görmek; Önemsiz gibi görünse de, bazı davranışlarımızın çevremizdekileri incittiğini bildiren bir uyarı niteliği taşır.

Rüyada Köpek Balığı Görmek; Çok genel olarak ölüm korkusunu simgeleyen bu hayvan, aynı zamanda çevremizdeki tehlikeli ve saldırgan birinin (iş yaşamındaki müdürümüz gibi) varlığından duyduğumuz endişeyi de vurguluyor olabilir.

Rüyada Yengeç, ıstakoz Görmek; Kendimizi koruduğumuz, duygusal “kabuğumuzu” simgelediği gibi, incitici davranışlarımıza karşı bir uyarı da olabilir.

Rüyada Yunus Balığı Görmek; Bilincinde olmadığımız güçlü iç enerjileri ve yaşamla olan bağlantılarımızı simgeler. Rüyada yunuz balığı görmek çok sevineceğiniz hayır haberler alacağınıza delalet eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. nalan dedi ki:

  Merhaba rüyamda ailemle birlikte göl kenarında balık tutuyorduk benim olmama büyük balık takıldı zor yakaladık çünkü ailemle yardimci oldu cekmeme.Ruyada balık görmek islami yorumu nedir yorumlarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Merhaba rüyada balık görmek ve olta ile balık tutmak uğraş vererk elde edeceğiniz hayırlı bir malın size geleceğini ve maddi kazanç sağlayacağınıza yorumlanır.

 2. Elif soylu dedi ki:

  Merhaba rüyamda ailemle büyük bir gölde balık tutarken ayağım kayıp suya düştüm suyun dibine girerken büyük parlayan balıkların etrafımda dolaştıklarını gördüm rüyama açıklarmısınız

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elif Hanım; Rüyada balık tutmak ve rüyada balık tuttuğunuz göle düşmeniz size hayırlı fakat meşakkatli bir malın geleceğinin habercisidir.

 3. Leyla Zühal dedi ki:

  Merhaba rüyamda yabancı bir ortamda tanımadığımız kimselerle beraber balık tutuyordum. Tuttuğum balıkları eve götürdüğümde hanemin içind eşimin annesinin balıkları gördüğünde birden fanalaştığını gördüm. Genel olarak kısmeti çağrıştıran balık rüyalarının böyle görülmesi beni şaşırttı sizden ricam rüyamın açıklarmısınız. Aynı zaman da sitede gerek attığınız konular gerekse bize vermiş olduğunuz yorumlarını için teşekkürler iyi günler

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Leyla hanım sitemiz hakkında olumlu yorumlarınız için teşekkür ederiz. Rüyanı hayır olsun rüyanızda da belirtiğiniz gibi balık rüyaları genel de güzel şeylerin olacağını ve kısmetinizin artacağına işarettir. Yalnız hane içerisinde böyle bir şeyin meydana gelmesi size kötülük yapmaya çalışan fakat bunda başarılı olamayan kişilere işaret eder.

 4. Abdulsamet Demir dedi ki:

  Merhaba rüyamda akvaryum içerisinde rengarenk balıklara yem atarken akvaryumun düştüğünü gördüm balıkları suya sokmaya çalışıyordum. Balıkların çırpınarak avuçlarımın içerisinde öldüklerini görmüştüm ertesi gün işe gittiğimde cebimdeki yüklü miktarda paramın kaybolduğunda çalındığını anladım rüyamın bu olayla bir ilgisi olup olmadığını yorumlarmısınız.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Abdulsamet bey rüyada renkli balıklar ve süs balıkları görmek birden fazla hayırlı işlere gireceğinize işaret eder. Fakat balıkları avucunuzda ölmüş olarak görmek işlerinizin bozulacağına yakın zaman da hane içerisinde ayrılıkların yaşanacağına işaret eder.

 5. Onur Koç dedi ki:

  Merhabalar kolay gelsin rüyamda çocuklarımla beraber güzel bir akarsuda balık tutup eğlenirken çocuğumun suya düştüğünü gördüm sudan çıkardığımda birden fazla yavru balığın avucunda olduğunu gördüm yavru balık görmenin yorumunu açıklarmısınız.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Onur bey balık tutmak ya da görmek genel anlamda kısmet olarak yorumlanır. Küçük balıklar görmek birden fazla kısmetinizin olacağına işaret eder.

 6. süleman ateş dedi ki:

  s.a rüyamda denizden elle balık tutuyorum tek bir balık lakin boyum kadar kocaman ve balığı karnından okşayarak seviyorum .balığın hoşuna gidiyor oda yüzgeçleriyle beni seviyor . ne düşünüyorsunuz acaba

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Süleyman bey rüyada balık görmek ya da balık tutmak, bir çok şekilde yorumlanır ve genel manası ise hayırlı bir kısmet, hayırlı bir haber ve hayırlı bir işe tabir edilir. Bekar bir kimsenin rüyasında balık görmesi hayırlı bir kısmet ile tez bir vakit içerinde evleneceğine yorumlanır. Rüyada balık tuttuğunu görmek rüya sahibinin azminden ve çabasından çalıştığı iş yerinde istediği makama geleceğine yorumlanır. Rüyada balık tutmak hayırlı rızkı ile yorumlanır ve maddi ve manevi rızkınızı artacağı işlerinizde başarılı olacağınıza ve hayırlı bir kısmet ile evleneceğinize delalet eder.

 7. Elif can ünaldı dedi ki:

  Merhaba hocam hayırlı günler hocam rüyama başlamadan önce yaptığınız açıklamalardan dolayı teşekkür ederim. Hocam rüyamda deniz de oltayla balık tutuyordum yanımda sarhoş yalı bir ihtiyar vardı olmayı her attığımda boş çekiyordum ihtiyar gülerek elimden oltayı aldı sen balık tutmasını bilmiyorsun dedi bir taraftan alkol alıyor diğer taraftan da attığı her oltadan balıkları çekiyordu. Hocam rüyamda neyim işaret ediyor.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elif hanım merhaba yorumlarınız için teşekkürler. Rüyada oltayla balık yakalamak, ailenizde ve iş hayatınızda başarıya kavuşacağınıza hayırlı işler ile uğraşacağınıza ve halk arasında sevilen sayılan kişi olarak yer alacağınıza yorumlanır. Rüyada büyük balık yakaladığını görmek işlerinizde ki başarılarınızın meyvesini vereceği işlerinizde ilerleyeceğinizi yorumlanır. Rüyasında balık yakalayan bir kimseyi görmek, iş hayatınızda manevi anlamda destek veren akılcı, iş konusunda tecrübeli bir kimseden yardım göreceğinize yorumlanır.

 8. Serhat Kor dedi ki:

  Hayırlı günler hocam merhaba nasılsınız hocam rüyamda köyde tarla kenarında ırmakta elimle balık tutuyordum elimi suya her attığımda küçük birsürü küçük ķüçük balık gelıyordu gözümün önüne gelen her büyük balık bu şekilde kaçıyordu rüyamı yorumlar mısınız. İyi günler

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Serhat Bey rüyada balık görmek genel olarak kısmete işarettir gördüğünüz küçük balıklar kısmetlerinizin çokluğuna,elinize geçecek olan paraya işaret ederken kaçırdığınız büyük balık ise size gelen teklifi değerlendiremeyip fırsatları kaçıracağınıza yorumlanır.

 9. Aysel Gümüş dedi ki:

  Hocam kolay gelsin balık rüyasının anlamını biliyorum fakat ben rüyamda sudan çıkardığım balıkları canlı canlı yediğimi gördüm balıkları her ısırdığımda avucumda kıvranıyorlardı kafalarını koparıp koparıp bir kenarı atıyordum rüyayı gördüğümden beri başımda bir musibettir dolaşıyor rüyamın neye işaret ettiğini bulamadım bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim iyidir çalışmalar.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Aysel hanım rüyada balık öldürmek balık rüyalarının tersine kötülüğe ve şerre işaret eden bu rüya kişinin huzurunun kaçarak her konuda başarısız ve mutsuz olacağına, eline geçecek olan fırsatları değerlendiremeyerek maddi kayıplar vereceğine, ailesiyle sürekli tartışma halinde olup kısa zaman da ayrılıkların yaşanmasına vesile olacağına yorumlanır. Bu rüya aynı zamanda sevdiğinizi bir kimseyi kaybederek hane içinde ölümün meydana geleceğine yorumlanır.

 10. cevat dedi ki:

  Hocam merhaba ben gece rüyamda bir gölette büyük bir sazan balığı avlıyordum bunun bir manası varmı acaba varsa gerçekleşmesi mümkün mü ? cevaplarsanız memnun kalırım

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Cevat bey rüyada göl görmek, rüya sahibinin rızkının ve bereketinin artacağı işlerinin açılacağı ve bolluğa berekete kavuşacağına delalet eder.Aynı zaman da dini rüya yorumları nda günahlarından arınıp tövbe edeceğine de yorumlanmıştır. Rüyada gölde balık tuttuğunu görmek rüya sahibinin eline geçecek kısmete yorumlanırken tutulan balığın büyük olması kısmetinizin büyük ve bereketli olmasına, yakın zaman da beklenmedik bir yerden yüklü mirasa konacağınıza yorumlanır.

 11. turgut akar dedi ki:

  iyi aksamlr hocam ruyamda eşim balık kizartiyordu

  1. admin dedi ki:

   İyi Akşamlar Turgut bey rüyada balık kız arttığını görmek, rüyayı gören kişinin eline geçecek kısmetleri değerlendirerek kısa zaman da mal mülk sahibi olacağına, hanesine helal lokma götürerek ailesini ve sevdiklerini sevindireceğine, azimli çalışması ve dik duruşu sayesinde kısa zamanda iş hayatında yükselerek zirveye çıkacağına yorumlanırken bu rüya başka bir değişle bekar kimseler için evlenmeye, hayırlı evlat sahibi olmaya, iş hayatında yükselerek sözü geçen kişi haline gelmeye işaret edilir