Rüyada “ Baş ” Görmek

Baş
Rüyayı gören kişi toplumda baş olur. Başının küçüldüğünü gören kimse, akıllı ise cahil; Alim ise, ahmak olur. Başının kesildiğini gören kimse, köle ise Azad olur.

Rüyada Başının Büyüdüğünü Görmek ; Rüyayı gören kişi toplumda baş olur. Başının küçüldüğünü gören kimse, akıllı ise cahil; Alim ise, ahmak olur. Başının kesildiğini gören kimse, köle ise Azad olur. Köle değilse, hocası veya velisinden ayrılır.

Rüyada Başını Büyük Baş Hayvanlardan Birisinin Başı Gibi Görmek ; dert ve zahmete, sıkıntı ve esarete düşer. Başını; fil, arslan, kaplan veya kurt da benzer gören; düşmanına galip gelir. Başını köpek, eşek veya at başına döndüğünü gören, sıkıntı ve meşakkat çeker.

Rüyada Kendisini İki Üç Başlı Görmek ; fakirse zengin olur, zengin ise iyi bir evlada sahip olur. Başını aşağı sarkıtıp, bükülmüş görenin ömrünün uzun olacağına inanılır.

Rüyada Çok Başlı Görmek ; Rüyayı gören kişinin faydalı ilim, emlak veya evlat edineceğine işaret eder. Ya da o kişinin ailesi çok, yükü ağır, kazancı az olacağına işarettir.

Rüyada Görülen Baş: Bedenimizin belki de en önemli bölümü olan baş, hem kişiliğimizi ve kimliğimizi vurgular, hem de düşüncelerimizi ve duygularımızı simgeler. Bu anlamda, söz gelimi düşlerde başın kesilmesi ya da kopması, kişiliğimize yönelik bir tehdit unsuruna dikkat çekebileceği gibi, bazı fikir ve davranış biçimlerimizden vazgeçmemiz gerektiği de vurguluyor olabilir. Rüyada Görülen beden ile alakalı konu için bağlantıya tıklayın.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.