Rüyada “ Birinden Kaçmak ” Görmek

Birinden Kaçmak
Rüyada birinden kaçmak görmek neye delalet eder. Rüyada birinden kaçmak görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada birinden kaçmak görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Birinden Kaçmak Görmek

Rüyada birinden kaçtığını görmek; hayırlara ve güzelliklere işaret edilen bu rüya kişinin yüksek kazançlar elde edeceğine, hayatının her köşesinde mutlu olacağına, eline geçen fırsat kapılarını değerlendirerek ileriye dönük sağlam adımlar atacağına yorumlanır. Bu rüya aynı zaman da kişinin manevi aşkının artarak mutlu olacağı güzel işlere nail olacağına, hanesine helal lokma götürerek onları her türlü kötülüklerden koruyacağına, yakın zaman da iş amaçlı seyahatlere çıkarak farklı iş kollarına yöneleceğine işaret edilir. Hayırlara vesile olan bu rüya bazen de art niyetli kimselerden gördüğünüz zarara, huzurunun kaçmasına sebep verecek basit olaylara, iş hayatınızda ve özel hayatınızda başarısızlığa uğramaya yorumlanır.

Rüyada Birinden Korkarak Kaçmak Görmek

Rüyada birinden korkarak kaçtığını görmek; rüyayı gören kimseler için bu rüya iş hayatında başarılara, mevki ve makam sahibi olmaya, kazançlarınızın çoğalmasına, yaptığınızın güzelliklerle ilerde mutluluk duyacağınız konumlara gelmeye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında birinden korkarak kaçtığını görmesi, hane içinde yaşadığı tatsız olaylar yüzünden huzurunun kaçacağına, çevresindeki fitne fesat kötü niyetli kimseler yüzünden kısa süreli de olsa başının ağrıyacağına işaret edilir.

Rüyada Birinden Koşarak Kaçtığını Görmek

Rüyada birinden koşarak kaçtığını görmek; umuda yolculuğa çıkmaya, sevdiklerinden ayrı kalmaya, alın teri dökülerek yapılan güzelliğe, helal kazançlar kazanmaya, azminiz ve kararlılığınız sayesinde kısa zaman da yükselerek maddi anlamda rahata ve esenliğe ereceğinize işaret edilir. Rüyada birinden koşarak kaçtığını görmek, aynı zaman da sevgiye koşmaya, kısmet kapılarınızın açılmasına, hayırlara vesile olacak işlere nail olarak gönüller de taht kuracağınıza yorumlanır.

Rüyada Karanlıkta Kaçmak Görmek

Rüyada karanlıkta kaçtığını görmek; sıkıntıya düşmeye, maddi zarara, sevdiklerinizden ayrı kalmaya, hastalıklara, çevrenizdeki kötü niyetli insanlardan zarar görmeye, hane içinde yaşanacak tatsız olaylar karşısında mağdur duruma düşmeye yorumlanır. Rüyasında bir kimsenin karanlıkta kaçtığını görmesi, için de bulunduğu sıkıntılardan kurtulmaya çalıştığına, manevi huzura, maddi ve manevi esenliğe kavuşmaya işaret edilir.

Rüyada Yaşlı Birinden Kaçmak Görmek

Rüyada yaşlı birinden kaçtığını görmek; yanlış ve günahlı yoldan Allah’ın emirlerine ve Peygamberimizin sünnetlerine yönelmeye, tövbeye, emniyete, güvende olmaya, ufak şeylerden mutlu olarak şükretmeyi bilmeye yorumlanır. Bu rüya kişi için hayırlara vesile olacak  makul olan işlere girerek kısa zaman da yükselişe ermeye, hayaline kavuşarak tüm istek ve arzularına kavuşmaya, alın teri dökerek hanesine helal lokma götürmeye işaret edilir.

Rüyada Tanıdık Birinden Kaçmak Görmek

Rüyada tanıdık birinden kaçtığını görmek; rüyayı gören kimsenin hayırlı mutlu olacağı haberler alarak başarı yolunda ilerleyeceğine, iş hayatında şansının yaver giderek maddi olarak kazanç sağlayacak bir çok başarılı işlere imza atacağına, çevresinde kendisini çekemeyen ona sürekli zarar vermek isteyen kimselere karşı önlem alarak yaşanabilecek tüm kötülükleri önceden bertaraf edeceğine işaret edilir.

Rüyada Bir Kadından Kaçmak Görmek

Rüyada bir kadından kaçtığını görmek; rüyayı gören kimsenin yaptığı işlerde planlı ve akıllıca davranışları sayesinde ileriye dönük mantıksal işler gerçekleştirerek kariyer hayatında yükselişine zemin hazırlayacağına, olgun yapısı ve kişiliği sayesinde gerek iş hayatında gerekse özel hayatında yaşadığı bir takım sorunlar karşısında tartışma yapmak yerine ortamı sakinleştirecek çözümler bulacağına, insanların kalplerini kırmak yerine planlı davranışları sayesinde her kes tarafından saygınlığını koruyacağına yorumlanır.

Rüyada Deli Birinden Kaçmak Görmek

Rüyada deli birinden kaçtığını görmek; gerçek hayatta dengesizce yaklaşımları ve tavırları ile insanların huzursuz olmasına sebep olan, düşüncesizce hareket ederek elindeki maddi servetinin yok olmasına sebep olan, kendi çıkarları doğrultusunda hareket ederek insanlara zarar vermekten çekinmeyen art  niyetli kimselere delalet edilir. Rüyada deli birinden kaçtığını görmek, bazen de kişinin hırslı yapısı ve dik duruşu sayesinde karşısına çıkan tüm engelleri aşan, hayatın omzuna yüklediği yüklerden kaçmak yerine onlarla savaşarak mücadele eden kişilere işaret edilir.

Rüyada Birinden Kaçmak Görmekle Alakalı Ayrıntılı Tabirler

Rüyada Kaçan Bir Kimseyi Görmek; çevrenizde yardıma muhtaç ihtiyaç sahibi kimselerin varlığına işaret edilirken aynı zaman da kötülüklere bertaraf etmeye, sevdiklerinizle vakit geçirmeye, manevi huzura ermeye yorumlanır.

Rüyada Ünlü Birinden Kaçmak Görmek; karşınıza çıkacak fırsat kapılarına, elinize geçecek maddi imkanlara, sık sık seyahatlere çıkmaya yorumlanır.

Rüyada Babasından Kaçmak Görmek; rüyayı gören kimsenin bilinçsiz olarak yaptığı işlerde zarara uğrayarak elindeki mal varlığını kaybedeceğine, ailesine karşı saygısızca davranışları yüzünden ilerde pişmanlık duyacağı sözler sarf edeceğine

Rüyada Görünmeyen Birinden Kaçmak Görmek; rüyayı gören kimsenin hayırlı mutlu olacağı haberler alarak başarı yolunda ilerleyeceğine, iş hayatında şansının yaver giderek maddi olarak kazanç sağlayacak bir çok başarılı işlere imza atacağına

Rüyada Silahlı Birinden Kaçmak Görmek; rüya sahibinin belalı, pis işlere girip yakın olduğu arkadaşlarından büyük zararlar göreceğine işaret eder. Rüya sahibinin temkinli davranmaması durumunda kendini kötü insanların arasında bulacağına ve kötü şeyler yaşayacağına rivayet edilir.

Rüyada Doğal Afetten Kaçmak Görmek; iki türlü yorumlanabilen ve rüyalarda çok sık rastlanan deprem sahneleri, her şeyden önce bir tür güvensizlik duygusu ve kendini risk altında, tehlikede görme haliyle ilişkilidir. Diğer yandan deprem, yaşamda eski değer ve alışkanlıkların yıkılıp tarihe karıştığını ve yeni bir dönemle karşı karşıya olduğumuzu da gösterir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. nur dedi ki:

  rüyamda tanımadığım bi adam vardı ve denizde olduğum için yüz üstü yatarak yüzmeye çalışıp o adamdan kaçmak istiyordum o adamdan da koruyorum.

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Nur Hanım Rüyanız Hayır Olsun Rüyanızın Yorumu, Rüyada birinden kaçmak görülenin aksine hayra yorulmuştur.
   Rüyada birinden kaçtığını görmek; hayırlara ve güzelliklere işaret edilen bu rüya kişinin yüksek kazançlar elde edeceğine, hayatının her köşesinde mutlu olacağına, eline geçen fırsat kapılarını değerlendirerek ileriye dönük sağlam adımlar atacağına yorumlanır. Bu rüya aynı zaman da kişinin manevi aşkının artarak mutlu olacağı güzel işlere nail olacağına, hanesine helal lokma götürerek onları her türlü kötülüklerden koruyacağına, yakın zaman da iş amaçlı seyahatlere çıkarak farklı iş kollarına yöneleceğine işaret edilir.
   Rüyada Birinden Korkarak Kaçmak Görmek
   Rüyada birinden korkarak kaçtığını görmek; rüyayı gören kimseler için bu rüya iş hayatında başarılara, mevki ve makam sahibi olmaya, kazançlarınızın çoğalmasına, yaptığınızın güzelliklerle ilerde mutluluk duyacağınız konumlara gelmeye yorumlanır.
   İyi Günler Dileriz…