Rüyada “ Birini Öldürmek ” Görmek

Birini Öldürmek
Rüyada birini öldürmek görmek neye delalet eder. Rüyada birini öldürmek görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada birini öldürmek görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Birini  Öldürmek

Rüyada birini öldürmek; rüyanın tersine rüyayı gören kimsenin hoş görülü, iyi niyetli, babacan tavırları sayesinde herkes tarafından sevilip saygı duyulacağına, başarılı çalışmaları sayesinde iş hayatında kısa zaman da kendisini göstererek yükseleceğine, maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulup hanesine bolluk bereket getireceğine yorumlanır. Rüyasında tanıdığı bir kimseyi öldüren bir kimse çevresinde ki dostlarıyla samimiyetini ilerletecek, eğlenceli aktivitelerde bulunarak dostluklarını bütünleştirecektir. Ünlü rüya alimlerimize göre rüyada birini öldürmek, hayra yorumlandığı gibi yakın zaman da alacağınız müjdeli bir habere, Allah yolunda ilerleyeceğinizi, hayırlı bir çok işe vesile olacağınıza işaret eder.

İslami rüya alimlerine göre rüyada birini öldürmek görmek; üzüntü ve dertlerin son bularak İslama ve kurana yönelmeye, rüyada kendini öldürmek, günahlarından arınarak tövbe etmeye, birini boğazlayarak öldürmek, hayırlı mal ve mülk elde etmeye, rüyada savaşta öldüğünü görmek, şehadete edip dünyalık mal elde etmeye yorumlanır.

Rüyada Birini Boğarak Öldürmek

Rüyada birini boğarak öldürmek; yardım yapmayı seven, insanların duasını kazanan, maddiyatın yanı sıra maneviyata daha çok önem veren, hayatının büyük bölümünü ibadetle geçiren, Mevlanın makbul kulları arasına girmiş iyi niyetli temiz insanlara yorulur. Rüyasında birini boğarak öldüren kimse, hayırlı bir işe girerek, kısmetli bir evliliğin olmasına vesile olur. Ailesinin vermiş olduğu destek sayesinde büyük başarılı işlere imza atar

Rüyada Birini Öldürüp Gömmek

Rüyada birini öldürüp gömmek; rüya sahibinin  şans oyunlarından ya da kumar oynayarak kazandığı  parayla bir anda hayatının değişerek zenginlik içinde yaşayacağına, tüm dert ve sıkıntılarını geride bırakarak geçmişini bir anda unutacağına yorumlanırken bu rüya bazen de göç etmeye bulunduğu yerden tanışıp farklı yerlerde ikamet etmeye yorumlanır.

Rüyada Birini Öldürüp Denize Atmak

Rüyada birini öldürüp denize atmak; rüya sahibinin korkusuz, hırslı, azimli davranışları sayesinde kısa zaman da kendisini göstererek yüksek mevkilere erişeceğine, ailesi ve sevdiklerinden gördüğü destek sayesinde başarısına başarı katıp sevdiklerine karşı kendisini göstereceğine yorumlanır.

Rüyada Kazayla Birini Öldürmek

Rüyada kazayla birini öldürmek; çok sevdiğiniz bir yakınınızdan sakladığınız sırrın beklenmedik bir anda ortaya çıkacağına, sevdiğiniz kişi tarafından suçlanarak kısa süreli sorunlar yaşayacağınıza, çalışma hayatınızda adaletli davranıp herkese eşit muamele edeceğinize, yakın zaman da kısa süreli yolculuğa çıkıp farklı ortamlarda bulunacağınıza yorumlanır.

Rüyada Sevdiği Birini Öldürmek

Rüyada sevdiği birini öldürmek; kolay yollarla kazanılan mal mülk sayesinde çevresindeki yakın dostlarını unutan onları görmezlikten gelen, zengin ve paralı lüks hayatı her şeyden herkesten önde gören rüya sahibinin elindekileri kaybetmesiyle  yalnız kalıp sığınacak dost kapısı bulamayacağına, geçmişte yaptığı hatalardan pişmanlık duyarak kendisini affettirmeye çalışacağına yorumlanır.

Rüyada Kendisini Savunurken Birini Öldürmek

Rüyada kendisini savunurken birini öldürmek; başını dertlerden ve sorunlardan alamayan rüya sahibinin yaşadığı aksilikler ve zor günlerden dolayı canının sıkılarak hayata dahil tüm arzu ve isteklerinden soğuyacağına, eline geçecek olan fırsatları geri teperek yüksek miktarda kazanç sağlayan bir çok işi görmezden geleceğine yorumlanır.

Rüyada Tanıdık Birini Öldürmek

Rüyada tanıdık birini öldürmek; rüyanın tam tersine rüyayı gören kimsenin çok sevdiği maddi sıkıntılarda bulunan bir yakınına yardım ederek onu içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulacağına, maddi kazanca önem vermeyerek parayı her zaman ikinci plana atacağına işaret eder.

Rüyada Yüksekten Atarak Birini Öldürmek

Rüyada yüksekten atarak birini öldürmek; rüyayı gören kimsenin azimli ve kararlı çalışmaları sayesinde girdiği bütün işlerde başarı elde ederek ismini kısa zaman da duyuracağına, kendisine kazancı yüksek iş yeri açarak onun sevmeyen zarar görmesini isteyen insanlara karşı başarısını göstereceğine yorumlanır.

Rüyada Kavga Esnasında Birini Öldürmek

Rüyada kavga esnasında birini öldürmek; iş hayatında yaptığı başarılı çalışmalar sayesinde düşmanlarını geride bırakan rüya sahibinin azmi ve kararlılığı sayesinde kısa zaman da yükselerek liderlik vasfına ulaşacağına, yaptığı hayırlar ve ibadetler le kazancına bereket katarak maddi ve manevi zenginliğe ulaşacağına yorumlanır.

Rüyada Yabancı Uyruklu Birini Öldürmek

Rüyada yabancı uyruklu birini görmek; bekar kimseler için hayırlı bir rüya olup karşınıza çıkacak olan hayırlı kısmete ermeye, iş hayatınızda farklı ortamlarda bulunarak yabancı uyruklu insanlarla bir arada aynı iş üzerine bir konuda fikir alış verişinde bulunmak, sosyal hayatınızda yaptığınız olumlu değişiklikler ile çevrenizde olumlu tepkiler yaratacağınıza yorumlanır.

Rüyada Birini Öldürüp Pişman Olmak

Rüyada birini öldürüp pişman olmak; çevrenize karşı yapmış olduğunuz istenmeyen davranışlar yüzünden kısa süreli sorunlar yaşayarak huzurunuzun kaçacağına, kişinin iş hayatında bir anlık sinirine yenik düşerek olumsuz davranışlar sergileyeceğine yorumlanırken bu rüya aynı zaman da sevdiğiniz birini kaybedeceğinize hayatınızın pişmanlıklarla gelip geçeceğine yorumlanır.

Rüyada Birini Öldürüp Parasını Almak

Rüyada birini öldürüp parasını almak; rüyayı gören kişinin hakkı olan parayı elde edemeyerek mahkeme salonlarında uğraşacağına, mal mülk yüzünden ailesi ve sevdikleriyle arasının açılarak hane içinde ayrılıkların yaşanacağına, elindekilerin değerini bilmeyen rüya sahibinin ilerde kenara atabileceği bir şeyi kalmayacağına yorumlanır.

Rüyada Birini Öldürmek / İnsan Öldürmekle Alakalı Ayrıntılı Tabirler

Rüyada Birini Silahla Öldürmek; rüya sahibinin büyük kazanç getiren sağlam yatırımlı işlere girerek kısa zaman da kendisini göstereceğine, emek verilerek yapılan bir işte başarı elde edeceğine

Rüyada Birini Bıçaklamak; kişinin yapacağı yanlış hareketler ve atacağı yanlış adımlar yüzünden başının dertten ve sıkıntılardan kurtulmayacağına

Rüyada Birini Dövmek; kişinin hayırlı bir işe ön ayak olarak bir çok güzel olaya vesile olacağına, yaptığı her işte başarı elde ederek kazancına kazanç katacağına

Rüyada Birini Öldürüp Ağlamak; maddi sıkıntı çeken rüya sahibinin hayırlı bir yerden gelecek olan güzel haberle yüzünün güleceğine, şansının yaver gidip işlerinin açılacağına yorumlanır.

Rüyada Birini Öldürüp Gülmek; kısmeti içeren rüya olup kişinin iyimserliği ve olgun davranışları sayesinde her kes tarafından sevilerek, hayatının her döneminin renkli hale geleceğine

Rüyada Birini Öldürüp Sokakta Bırakmak; kötü bir rüya gibi görünse de, aslında kişinin bir başarıya imza atacağına ve sonuçların herkes tarafından görüleceğine başarısından dolayı beğeni göreceğine yorumlanır.

Rüyada Arabayla Çarparak Birini Öldürmek; kişinin karmaşa içinde yaşadığı aşk hayatının karşısına çıkacak olan hayırlı kısmetiyle sonlanıp mutlu bir evliliğe adım atacağına yorumlanır.

Rüyada Birini Tüfekle Öldürmek; kötülüklerin son bularak ses getirecek başarılı işlere imza atacağınıza, kişinin kısa zaman da kendisini göstererek zirvede yer alacağına,

Rüyada Başına Vurarak Birini Öldürmek; uyarı niteliğinde rüya şekli olup kişinin çevresindeki insanlara karşı duyarlı olup attığı adımları temkinli atmasına, aldığı kararlarda duygusallığa yer vermek yerine mantığı çerçevesinde hareket etmesine yorumlanır.

Rüyada Hırsızlık Yapan Birini Öldürmek; yasa dışı olaylara maruz kalarak kişinin elindeki mal varlığından olacağına, kötü niyetli insanların verdiği zararlara rağmen yinede ayakta durabildiğine yorumlanır.

Rüyada Ok Atarak Birini Öldürmek; hane içinde huzura, birlikteliğe, güçlü bir bağlılığa yorumlanır.

Rüyada Birini Öldürmek Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada birini öldürmek  görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren birini öldürmek  rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Birini öldürmek  sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada birini öldürmek görmek; günah işlemeye, doğruluktan şaşmaya, uzun ömre, mevki ve makam yönünden yükselişe ermeye, imandan ve kurandan şaşarak şeytanın vesveselerine kendini kaptırmaya, hane içinde yaşanan sıkıntı ve sorunlara yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Elçin can dedi ki:

  Merhaba hocam hayırlı günler sitenizi ve yorumlarınızı takip ediyorum gerçekten çok yararlı bilgiler sunuyrsynuz hocam ben rüyamda çok yakın bir akrabamı öldürdüğümü gördüm ruyami yorumlar mısınız

  1. admin dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkürler Elçin hanım rüyada bir yakınıyla tartışmak ya da öldürdüğünü görmek, rüyanın tersine rüyayı gören kimsenin hoş görülü, iyi niyetli, babacan tavırları sayesinde herkes tarafından sevilip saygı duyulacağına, başarılı çalışmaları sayesinde iş hayatında kısa zaman da kendisini göstererek yükseleceğine, maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulup hanesine bolluk bereket getireceğine yorumlanır. Rüyasında tanıdığı bir kimseyi öldüren bir kimse çevresinde ki dostlarıyla samimiyetini ilerletecek, eğlenceli aktivitelerde bulunarak dostluklarını bütünleştirecektir.

 2. gonca dedi ki:

  Merhabalar,
  Rüyamda birini boğarak öldürmeye çalışıyorum o sırada Allah’ a karşı suç işlediğimi düşünerek onu af ettiğimi ve Allah’a havale ettiğimi söyleyerek bırakıyorum rüyamı yorumlayabilirmisiniz

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Gonca hanım rüyada bir kimseyi öldürmek, rüyanın tersine rüyayı gören kimsenin hoş görülü, iyi niyetli, babacan tavırları sayesinde herkes tarafından sevilip saygı duyulacağına, başarılı çalışmaları sayesinde iş hayatında kısa zaman da kendisini göstererek yükseleceğine, maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulup hanesine bolluk bereket getireceğine yorumlanırken öldürmekten vazgeçerek onu Allaha havale etmek ise yüksek gönüllü, maneviyatı yüksek, kudretli bir kimseden fayda görmeye, maddi anlamda bol kazanç işlere girmeye yorumlanır.

 3. serdar dedi ki:

  Rüyamda sebebini tam bilmediğim bir şekilde çevremden tanıdığım 4 kişiyi öldürdüm sonra bakkaldan sigara alıp pişmanlık içinde ne yapacağımı düşünürken öldürdüğüm kişilerden birinin akrabası tarafından şiddete uğruyordum yorumlarsanız cok sevınırım cok etkılendım ruyadan aklımdan cıkmıyor hala uyanmamıs gıbıyım

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Serdar bey rüyada birini ya da birilerini öldürmek, rüyanın tersine rüyayı gören kimsenin hoş görülü, iyi niyetli, babacan tavırları sayesinde herkes tarafından sevilip saygı duyulacağına, başarılı çalışmaları sayesinde iş hayatında kısa zaman da kendisini göstererek yükseleceğine, maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulup hanesine bolluk bereket getireceğine yorumlanır. Rüyasında tanıdığı bir kimseyi öldüren bir kimse çevresinde ki dostlarıyla samimiyetini ilerletecek, eğlenceli aktivitelerde bulunarak dostluklarını bütünleştirecektir.

 4. EMRE dedi ki:

  RÜYAM ÇOK KARIŞIKTI BİRİ OK İLE BİRİNİ ÖLDÜRÜYORDU 3 KEZ YAY ÇEKTİ HER YAYI ÇEKİŞİNDE 3 OK FIRLATTI VÜCUDUN AYRI AYRI YERLERİNE SAPLANDI. AMA RÜYADA OKU ATAN MI VURULAN MI HATIRLAMIYORUM AMA BUNU GÖRDÜM . YORUMLARSANIZ SEVİNİRİM

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Emre Bey Rüyanız Hayırlı Olsun Rüyanızın Yorumu
   Rüyada ok görmek; rüyada ok görmek güce, unvana, kudrete işarettir. Oku ileri fırlatmak iş konusunda yükselişe, okla birini vurmak, iyilik yapmaya, yardım etmeye yorumlanır. Hayırlı bir rüya olmakla beraber ileri yaşamınızda önünüze bir çok fırsat çıkacağına bunlardan birine yönelmeniz gerektiğine işaret eder.
   Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun…

 5. Barış dedi ki:

  Rüyamda bir arkadaşımla tanımadığım birinin evine gidiyoruz. Adam su getiriyor ama ben her nasılsa bu rüyayı daha önce gördüğüm için suyun ilaçlı olduğunu biliyorum ve içmiyorum. suyu içmeyince de adam şırınga çıkartıp ben tepki veremeden koluma 3 defa saplıyor. kısa zamanda sol kolum uyuşurken ben itişip kaçıyorum ve komşusunun açık olan kapısından içeri girip kapıyı kapıyorum, komşu kadın ne olduğunu anlamayarak panik olup beni evden çıkarmaya çalışıyor ama ben polisi ara diyorum. O arayamadan misafiri olduğumuz adam kapıyı açmaya çalışıyor sol kolum uyuştuğu için zorlanarak kapıyı kapalı tutmaya çalışıyorum ama kapıyı kalı tutsam da adam bir şekilde içeride beliriyor. dövüşmeye başlıyoruz. ve koridora çıkıyoruz. Ben adama üstün geliyorum ve boynunu merdivenin trabzanlarından yardım alarak kırıyorum ve cesedi apartman boşluğundan aşağı atıyorum.

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Barış bey rüyanız hayır olsun. rüyanızın yorumu:Rüyada birini öldürmek; rüyanın tersine rüyayı gören kimsenin hoş görülü, iyi niyetli, babacan tavırları sayesinde herkes tarafından sevilip saygı duyulacağına, başarılı çalışmaları sayesinde iş hayatında kısa zaman da kendisini göstererek yükseleceğine, maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulup hanesine bolluk bereket getireceğine yorumlanır. Rüyasında tanıdığı bir kimseyi öldüren bir kimse çevresinde ki dostlarıyla samimiyetini ilerletecek, eğlenceli aktivitelerde bulunarak dostluklarını bütünleştirecektir. Ünlü rüya alimlerimize göre rüyada birini öldürmek, hayra yorumlandığı gibi yakın zaman da alacağınız müjdeli bir habere, Allah yolunda ilerleyeceğinizi, hayırlı bir çok işe vesile olacağınıza işaret eder.
   İslami rüya alimlerine göre rüyada birini öldürmek görmek; üzüntü ve dertlerin son bularak İslama ve kurana yönelmeye, rüyada kendini öldürmek, günahlarından arınarak tövbe etmeye, birini boğazlayarak öldürmek, hayırlı mal ve mülk elde etmeye, rüyada savaşta öldüğünü görmek, şehadete edip dünyalık mal elde etmeye yorumlanır.

 6. eyüp dedi ki:

  ben bir yaş büyük ablamı bıçakla yanlışlıkla öldürdüğüü gördüm ve üzüldüm biraz sonra bunun telofunu vardı alırım onu diyordum bi baktım çıkmış karşıma canlı ne dir bu tabir ederseniz

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Eyüp bey rüyanızın yorumu:Rüyada tanıdık birini öldürmek; rüyanın tam tersine rüyayı gören kimsenin çok sevdiği maddi sıkıntılarda bulunan bir yakınına yardım ederek onu içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulacağına, maddi kazanca önem vermeyerek parayı her zaman ikinci plana atacağına işaret eder. Ölmüş gördüğünüz bir kişiyi canlı görmek ise, yapılan bir hatadan pişmanlık duymaya, yaşanmış kırgınlık gibi durumların son bulacağına tabir edilir.

 7. karakaya dedi ki:

  merhaba,
  rüyamda iki kişiyi öldürüyordum ve çok pişman oluyordum cehenneme gitmekten kurtulamayacağımı daha önceki günahlarımın üstüne bu da olunca asla affedilmeyeceğimi düşünüyordum. Öldürdüklerimi tanımıyorum nasıl öldürdüğümü de ama birinde yada ikisinde de kanlı oldugunu hatırlıyorum. Uyanınca iyiki gerçek değilmiş diye çok dua ettim, epey gerçekçiydi.
  Şimdi bu ne demek olaki.
  5-6 aydır yatsı bile kılmıyorum, yine de mesajcı rüya görmüş ihtimali olur mu?

 8. GUWANCH dedi ki:

  merhabalar ben ruyamda akrabalarmyn kizi nisanlanyordu bende disarda oturyordum yanimda-da birkac cocyk vardi benim gibi biri beni arkamdan vurdu kimdigini bilmiyorum bakmadan bende sertce vurdum cocugun kafasina cocuk yere yikilip oldu bir kadin geldide bana cocugu oldurdin de-di bende allacan cocuk olmemis olsun diyip dua etyurdum ben eve girmemisdim kadin beni sokakda aylanip yoren cocuk sandi annesi falan yokdur sandi ve ben cikip gitdim no olur yorumlayin lutfen

 9. GUWANCH dedi ki:

  marhabalar ben ruyamda dayimim kizi nisanlanyordu duguni evde yapyordulr herkes icerdedi ben ise disarda oturyordum yanimda bikac cocukda vardi benm gibi olardan biri beni vurdu kimdidini gormeden bende sertce arkamdakini vurdum kafasin cocuk yere yikildi bi kadin geldide cocugu oldurdun de-di ben allacan cocuk almemis olsun diye dua etyordum ve dugunden cikip gitdim nolur yorumlarmisiniz lutfen abi