Rüyada “ Böcek ” Görmek

Böcek
Rüyada böcek görmek, pek yakında sizi sevindirecek bir mektup alacağınıza işaret eder.Bazı rüya yorumlarında size düşman olan yakınlarınızın olduğunun habercisi olduğu yorumlanır.

Rüyada Böcek Görmek; Rüyada böcek görmek, pek yakında sizi sevindirecek bir mektup alacağınıza işaret eder. Bazı rüya yorumlarında ise rüyada görülen böcek sıkıntı ve üzüntü dert ve kedere işaret ettiği yorumlanır.Yalnız bu rüya kişinin gördüğü şekle göre de farklı yorumlanabilir onun için rüya sahibinin dikkatli bir şekilde analiz etmesi gerekmektedir.Çünkü bu rüya bazı yorumlarda kişinin hayatında olumlu değişiklikler yaşayacağı bazende sıkıntı yaşayacağına delalet etmektedir.

Rüyada Böcek Yediğini Görmek; Rüyada böcek yemek rüya sahibinin ikili diyaloglarında etkili olmadığı ve istemediği biri ile evlenip huzursuz olacağına yorumlanır. Rüyada böcek yediğini görmek hayatında sıkıntı ve üzüntülerin başlayacağı nada işaret eder.

Rüyada Böcek Isırması; Rüyada böcek ısırdığını görmek rüya sahibine sıkıntı ve huzursuz edecek bir rüya olarak değerlendirilir.Çünkü rüyada bedeni böcek ısırması ve bundan rahatsızlık duyulması rüya sahibin geçireceği bir hastalık olup bu hastalığın uzun bir süre terk etmeyeceğine işaret eder.

Rüyada Böcek Öldürdüğünü Görmek; Rüyada böcek öldürmek  rüya sahibine düşmanı olduğu haberidir.Rüyada böcek öldüren rüya sahibi çevresinde onu çekemeyenlerin olduğu ve işlerinin rast gitmesini istemeyen yoluna taş koymak isteyenlerin olduğunun habercisidir.

Rüyada Böcek Yakaladığını Görmek; Rüyada böcek yakalamak rüya sahibinin çevresinde ve aile içinde onu çekemeyen dedikoducu ve fesatlık edenlerin olduğuna yorumlanır.Aynı zamanda bu rüya rüya sahibinin istemeyeceği hayır getirmeyen bir evlilik yapacağına işaret eder

Rüyada Dişi Böcek Görmek; Rüyada dişi böcek görmek sıkıntı ve üzüntüye işarettir çünkü bu rüya ölüme işaret olduğu gibi eğer rüya sahibi hamile ise istemediği büyük bir üzüntü yaşayacağına işaret eder. Aynı zamanda rüyada görülen dişi böcek haneye gelecek olan musibetlerin olduğunun habercisidir.

Rüyada Erkek Böcek Görmek; Rüyada erkek böcek görmek hayırlı bir rüya değildir çünkü bu rüyaya göre rüya sahibinin oldukça güçlü ve pis bir düşmanının olduğuna işaret eder.Bu rüyada düşman size yardım etmek isteyerek size yaklaşmaya çalışan bir kadın olacağına işaret eder.Aynı zamanda rüya sahibi erkek ise hizmetçi bir bayan ile evleneceğin inde yorumu yapılır.

Rüyada Böceğin Akrebe Dönüştüğünü Görmek; Rüyada böceğin akrebe dönüştüğünü görmek rüya sahibi dikkatli olmalıdır çünkü çevresinde onu istemeyen ve çekemeyen gizli düşmanlarının olduğunun habercisi olarak bilinir. Bu rüyada dost bildiğiniz yakınlarınıza güvenmemeniz gerektiğini bilmeniz çünkü içlerinden birinin düşman olduğuna yorumlanır.

Rüyada Kara Böcek Görmek; Rüyada kara böcek görmek diğer rüya yorumlarından çok farklı şekilde tabir edilmiştir bu rüyada rüya sahibinin kısa bir vakit içinde üne ve ihtişama kavuşacağı ve rızkında artış olacağı ve aynı zamanda hayatında maddi zorluk çekemeyeceğine işaret eder.

Rüyada Hamam Böceği Görmek; Rüyada hamam böceği görmek rızkının genişleyeceği işlere gireceğin ve maddi manevi sıkıntılardan kurtulup rahata ve huzura kavuşacağına yorumlanır.Bazı rüya yorumcularına göre bu rüyada rüya sahibi çektiği sıkıntılarda artık kurtulacağının habercisi olarak da yorumlamışlardır.

Rüyada Kara Fatma Görmek; Rüyada karafatma görmek anlattığımız rüyada kara böcek görmek tabirinin aynısı olup rüya sahibinin mal varlığının artacağı ve yüksek mertebeye ulaşacağına ve rızkının genişleyeceğine yorumlanır.

Rüyada Evde Böcek Görmek; Rüyada evde böcek görmek yakın bir vakit içerisinde alacağınız olumsuz haberlerin olduğu ve maddi manevi sıkıntıların ve üzüntülerin olacağına aynı zamanda haneye girmek isteyen haset ve fesat edenlerin olacağına yorumlanır.

Rüyada Karınca Görmek Dini Rüya Yorumları

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. suleyman uzun dedi ki:

  kucuk sarısın bir cocugun vücudunda kücük binlerce yapısmış böcek görmek vevabını verırseniz sevırım sgl

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Süleyman bey rüyada böcek görmek pek yakında sizi sevindirecek bir mektup alacağınıza işaret eder. Bazı rüya yorumlarında ise rüyada görülen böcek sıkıntı ve üzüntü dert ve kedere işaret ettiği yorumlanır.

 2. Bedirhan dedi ki:

  rüyamda yerde 5-6 tane kara böcek gördüm yalnız hamam böceğimi yoksa karaböcekmi tam kestiremiyorum cevap verirseniz çok iyi olur teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Bedirhan bey rüyada böcek ya da böcekler görmek; pek yakında sizi sevindirecek bir mektup alacağınıza işaret eder. Bazı rüya yorumlarında ise rüyada görülen böcek sıkıntı ve üzüntü dert ve kedere işaret ettiği yorumlanır.Yalnız bu rüya kişinin gördüğü şekle göre de farklı yorumlanabilir onun için rüya sahibinin dikkatli bir şekilde analiz etmesi gerekmektedir.

 3. admin dedi ki:

  İyi günler yaşar bey biz site yöneticileri olarak yaptığımız yorumlar ve içerikler de görülen rüyaları içtenlikle ve anlayışlı bir dille ifade ediyoruz. Sitemize ayrıntılı olarak baktığınız da sitemizin ne kadar kapsamlı site olup insanlara hizmet amaçlı yeterli bilgiye ve birikime sahip olduğunu göreceksiniz Karafatma rüyasını ayrıntılı olarak okursanız sitemiz ve önde gelen diğer siteler le hemen hemen aynı anlamda ifade şeklini görürsünüz iyi günler.

 4. AYŞE dedi ki:

  RÜYAMDA MUTFAĞIMDA UZUN SİYAH DEĞİŞİK BİR BÖCEK GÖRDÜM VE GÖZÜMÜN ÖNÜNDE BÜYÜYEREK Bİ KUŞA DÖNÜŞTÜ VE POŞET İÇİNDE OLAN İNCE BULGURUN POŞETİNİ YIRTARAK YEMEYE BAŞLADI… GÖÇMEN KUŞLAR GİBİ KAHVERENGİ Bİ KUŞTU, KUYRUĞU YOKTU, DÖKÜLMÜŞ GİBİYDİ…

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ayşe hanım rüyada hane içinde böcek görmek,yakın bir vakit içerisinde alacağınız olumsuz haberlerin olduğu ve maddi manevi sıkıntıların ve üzüntülerin olacağına aynı zamanda haneye girmek isteyen haset ve fesat edenlerin olacağına yorumlanır. Böceğin farklı bir hayvana dönüştüğünü görmek ise size karşı kötülük besleyen birden fazla düşmanınızın varlığına işaret ederken. Çevrenizde yakınlık gösteren hane içine sürekli girip çıkan kişilere karşılamak dikkatli olur sırtımızı paylaşmama konusundaki dikkatli davranın

 5. ELNUR dedi ki:

  MERHABA BEN RÜYAMDA İKİ TANE BÜYÜK BÖCEK GÖRDÜM BİR TANESİ KAHVERENGİ DİĞERİ İSE AKREB GİBİ YANIMDA AYNI İŞYERİNDE ÇALISTIGIM BI BAY ARKADASIM VARDI BENIM EVIMDEYDİ ARKADASA DIYORUMKI ÖLDÜR ŞUNU ÖLDÜRMÜYO KAHVEREBGİ OLAN AKREBE BENZİYE OLDUURUYOR SONTA DIGER BOCEGE NE OLDU BILMIYORUM SONRA ESKI CALISTIGIM IS YERINI GORDUM COK ONCEDEN AYRILDIGIM SEVGILIM ESKI ISYERIMIN ONUNDE GITARLA SERENAT YAPIYORDU BANA DEGIL AMA SANKI BENIM ICIN SOYLUYOR GIBI ANLADIM RUYADA LUTFEN YORUMLARMISINIZ COK ONEMLI BENIM ICIN BOCEK ICIN COK OLUMSUZ YORUMLAR OKUDUM ACILL

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun rüyada böcek görmek şekli ve rengi ne olursa olsun pek yakında sizi sevindirecek bir mektup alacağınıza işaret eder. Bazı rüya yorumlarında ise rüyada görülen böcek sıkıntı ve üzüntü dert ve kedere işaret ettiği yorumlanır. Yalnız bu rüya gördüğünüz şekle göre de farklı yorumlanabilir onun için rüya sahibinin dikkatli bir şekilde analiz etmesi gerekmektedir.Çünkü bu rüya bazı yorumlarda kişinin hayatında olumlu değişiklikler yaşayacağı bazende sıkıntı yaşayacağına delalet etmektedir. Rüyada eski sevgiliyi görmek ise pişmanlık ve üzüntüye yorumlanır. Rüya sahibinin rüyada eski sevgisini görmesi geçmişte yaptığı haksızlıklar, karalamalar ve kişiyi rencide eden davranışları olduğuna Tabir olunur. Aynı zamanda bu davranışlardan ilerleyen zamanlarda düşündüğüne haksızlık yaptığını ve bu yüzden vicdani rahatsızlık duyduğu ve pişman olduğunuza yorumlanır.

   1. ELNUR dedi ki:

    çok tşk ederim

 6. neslihan dedi ki:

  ben rüyamda simsiyah böcek görmüştüm evimizin balkonunda ölü gibi dururdu ama ölü değildi herhalde

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Neslihan hanım görmüş olduğunuz siyah böcek, sıkıntılara, zor günlere, hastalık ve belalara işaret eden bu rüya kişinin hayatının alt üst olup başının dertlerden ve belalardan kurtulmayacağına, yaptığı her işte başarısız olarak hayata soğuyacağına, çevresindeki kötü niyetli insanların oyunlarına boyun eğerek hayatı boyunca hep yenilgiyi tadacağına yorumlanır. Bu rüya aynı zaman da muhabbet yıldızının ters düştüğü yani sevmediğiniz bir kişinin size misafir olacağına yorumlanır.

 7. büşra özbey dedi ki:

  bir oda da karaböcek dolusu vardı dayımda öldürüyordu onları

 8. ayşe dedi ki:

  rüyamda üzerimde yeşil küçük küçük böcekler sarmıştı üzerimden sirkelemek istediğim an böcekler büyüyordu rüyanın tabiri ne anlama geldiğini söylermisiniz. teşekkürler

 9. Zehra dedi ki:

  İyi Günler. Gece 4 gibi uykudan uyandım. Üzerimdeki battaniyenin üstünde bir sürü siyah böcek gördüm. Biraz korktum açıkcası. Sonra battaniyeyi yere attım. Yarım saat sonra üşüdüğümü farkettim ve üzerime bir şey örtmem gerekiyordu. Yerdeki battaniyeyi sirkeledim ve üzerime örtüp uyudum. Bunu etrafımdakilere anlattığımda rüya olduklarını söylediler. Fakat ben gerçekten gece uyanıp o anki süreci hatırlıyorum. Bu eğer rüya ise yorumu nedir ? Rüya değilse ise bu gördüğüm ne anlama gelir ?

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Zehra Hanım Rüyanızın Yorumu
   Rüyada siyah böcek görmek, görülenin aksine kişi için hayırlı bir rüya olmakla beraber kişinin gönül işlerinde mutlu olmaya ve iş yaşamında bol kazançlara işaret eder. Bu rüyayı görenlerin gelecek yaşamlarında hayırlara vesile olmasına bolluk ve bereket yaşamasına delalet eder. Görülen bu rüya kişinin kısmet açıklığına yeni bir ilişkiye başlamaya tabir olunur. Aynı zamanda bu rüya kişi evli ise evliliğinde muhabbet ve sevginin artmasına rivayet olunur. Gönlünüzü ferah tutmanız dileğiyle.
   Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun…

 10. YILDIZ dedi ki:

  MRB ,RÜYAMDA IKI AYAGIMIN TABANININ KOMPLE BÖCEKLER TARAFINDAN SARILDIGINI GÖRDÜM. İÇLERİNDE KARA FATMA DA VARDI .AYAGIMA YAPIŞMIŞLARDI, AYAGIMI SALLADIĞIMDA DÜŞMEDİLER BENDE ELİMLE HEPSINI TEMZİLEDİM.ÖLDÜRDÜĞÜMÜ GÖRMEDİM AMA HEPSINDEN KURTULDUM DIYE BIR SEVİNÇLE UYANDIM . BİLGÜLENDİRİRSENİN SEVİNİRİM.

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba yıldız hanım rüyanız hayır olsun. Rüyanızın yorum,Rüyada Böcek Görmek; Rüyada böcek görmek, pek yakında sizi sevindirecek bir mektup alacağınıza işaret eder. Bazı rüya yorumlarında ise rüyada görülen böcek sıkıntı ve üzüntü dert ve kedere işaret ettiği yorumlanır.Yalnız bu rüya kişinin gördüğü şekle göre de farklı yorumlanabilir onun için rüya sahibinin dikkatli bir şekilde analiz etmesi gerekmektedir.Çünkü bu rüya bazı yorumlarda kişinin hayatında olumlu değişiklikler yaşayacağı bazende sıkıntı yaşayacağına delalet etmektedir. Görmüş olduğunuz rüyada böcek tasviri genelde çevrenizde bulunan art niyetli insanların size zarar verme isteği içersinde olmasına yorulur. Fakat rüyanızda böcekleri temizlemiş olmanız bu kişilerin sizi zararı dokunamayacaına işaret eder. Aynı zamanda rüya yorumları genel anlamda kişinin ilk uyanandığı andaki ruh hali ile tabir edilmektedir. Rüyanızda huzurlu bir şekilde uyanmış olmanız görmüş olduğunuz rüyanın hayrınıza olmasına rivayet edilmiştir.

 11. mahire dedi ki:

  selam ruyamda oglum uyurken böcek gelip gözunu üzerine düsüyor ve ısırmaya başlıyor ben eşime bagırıyorum cabuk o böcegi al diye ama eşim hiç oralı olmuyor
  lütfrn yorarmısınız

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Mahire hanım rüyanız hayır olsun. Rüyanızın yorumu: rüyada böcek görmek ve ısırmak, bazen sizi sevindirecek bir mektup almanız bazen ise yaşanacak bir takım olumsuzluklara işaret eder. Alimlerce böcek ısırması bazı olumsuzluklar içermek ile beraber bu dönemde bol bol dua etmeniz, dini konulara yönelmeniz ve bilerek yada bilmeyerek işlenmiş günahlar için tövbe içersinde olmanızda fayda görülmüştür.
   Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun…

 12. yavuz dedi ki:

  rüyamda eşimden kıskaçlı renkli böcekler çıktığını görüyorum. 2 tanesini öldürüyorum 1 tanesini öldürürken beni ısırıyor

  1. Yorumcu dedi ki:

   merhaba yavuz bey rüyanız hayır olsun. Rüyada böcek görmek, genel anlamı ile beklenen bir habere işaret eder. Fakat böceğin ısırması kısa süreli sağlık sorunu yaşamaya tabir edilir. Gördüğünüz rüyada öldürdüğünüz böcekler sıkıntı ve üzücü bir olaydan kurtulmaya delalet eder.