Rüyada “ Boğaz ” Görmek

Boğaz
İslami kaynaklara göre, rüyada nefes borusunu görmek; elçiye, sefire, ölüm ve hayata işaret eder. İnsanın rüyasında; boğazında gördüğü, evinin su kanalı veya kuyusunda bir ayıp meydana gelir.

İslami kaynaklara göre, rüyada nefes borusunu görmek; elçiye, sefire, ölüm ve hayata işaret eder. Boğazından bir kıl ya da bir iplik çıktığını ve onu çektiğini, fakat tamamen çıkmadığını ve kırılmadığını gören kimsenin ömrü, hayatı ve emrinde olduğu kimse ile düşmanlığı uzun olur. Bu rüyayı gören vezir ise ilmi artar, tüccar ise ticareti iyi olur. İnsanın rüyasında; boğazında gördüğü, evinin su kanalı veya kuyusunda bir ayıp meydana gelir.

BOĞAZLANMAK ;Bir kimsenin rüyada kendi kendini boğazladığını görmesi, o kimsenin eşinin kendisine haram olmasına işaret eder. Eğer boğazlanmadan kan çıkarsa;

zulüm ve isyan demektir. Eğer kan çıkmazsa, akrabaları ziyaret ve iyiliğe işarettir. Bir kadın rüyada sultanın kendisini boğazladığını görse, o kadının bir erkekle evlenmesi demektir.

Rüyada boğazlanmış bir hayvan görmek; yalan yere şahitlik etmektir. Bir kimse rüyasında babasını veya anasını boğazlasa, o kimse baba ya da anasına asi olur. Rüyada kadın boğazlamak, o kadınla münasebette bulunmaktır.

BOĞMAK  ;Rüyada kendini asarak boğduğunu görmek, üzüntü ve keder işaretidir. Rüyasında boğmaca hastalığına yakalandığım gören kimse evini ve işini bırakır. Boğulmak, borçtan bunalmaya işarettir.

Rüyada boğularak öldüğünü görmek; ıstırap ve fakirliktir. Rüyada öldükten sonra dirilme, zengin olmaktır. Kendisine zulmeden kimse zafere ulaşır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.