Rüyada “ Buğday ” Görmek

Buğday
Rüyada büyük bir buğday tarlası görmek; kendinizi sonu olmayan bir aşka kaptırarak işlerinizi ihmal edeceğinize ve devamlı surette gerileyeceğinize delalet eder.

Rüyada büyük bir buğday tarlası görmek; kendinizi sonu olmayan bir aşka kaptırarak işlerinizi ihmal edeceğinize ve devamlı surette gerileyeceğinize delalet eder.

Yatak üzerinde görülen buğday, hanımın gebeliğine işaret eder. Ekin biçtiğiniz görmek, o yıl içinde yeni işlere açılarak çok para kazanacağınıza işaret eder.

Tarlaya buğday serptiğinizi görmek, savaşa gitmeniz ihtimali bulunduğuna veya iş hayatınızda mevkinizi korumak için çok gayret sarf etmek ve rakiplerinizle zorlu mücadeleler yapmak zorunda kalacağınıza delalet eder. Yaş buğday yediğinizi görmek, son derece bol ve bereketli bir yıl geçireceğinize ve evlenmek niyetinde iseniz, bu arzunuzu bu yıl içinde gerçekleştirmenizi isabetli olacağına işaret eder. Rüyada buğday görmek, sıhhatli ve ferah bir hayata başlayarak son derece mesut olacağınıza işaret eder.

BUĞDAY BAŞAĞI ; Rüyasında buğday başağı gören; halk arasında meşhur olur.

BUĞDAYCI ; Rüyada buğday satıcısını görmek; mal sahibi, şerefli ve muhterem bir kimse olmaktır. Buğdayı satın almaya ihtiyacı olan, rüyayı görürse zillete düşer. Üst seviyede bir idareci, rüyada buğday sattığım görse, işten uzaklaştırılır ve kardeşleri arasında ayrılma meydana gelir. Buğday satın aldığım gören kimse, devletten bir iş talebinde bulunur. Rüyada para görmeksizin buğday sattığını gören kimse, Allah’ın kendisine verdiği nimetlerine şükreder. İhtiyacı olmadığından aldığı buğdaya el sürmediğini gören kimse kudret ve şerefe erişir. Rüyada buğday aramak için geldiğini ve ona da muhtaç olduğunu, buğdaya el sürdüğünü gören kimseye hüsran ve sıkıntı gelir. İdarece işinden alınır. Rüyada buğdaycı görmek, kolaylık, doğruluk, hazırlık, rızk ve güzel işler demektir.

BUĞDAY UNU ; Rüyada buğday unu görmek rızk, pirinç unu nimettir. Simit, bekar kadın için dengi bir koca bulmaktır. Buğday unu; şerefli bir yolculuk, mal, ticaret, din ve hidayet, hastalıklardan kurtulmak şeklinde de yorumlanabilir. Buğdaydan başka unlar, hastalıktan iyileşmek, yenilmeleri ise fakirliği ifade eder. Buğday unu, toplu mal ve aile demektir. Buğday ununu hamur yapmak, rüyayı göreni akrabalarına kavuşturacak yolculuğu ifade eder. Arpa ununu hamur yaptığını gören kimse zafer bulur.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.