Rüyada “ Cebrail (a.s) ” Görmek

Cebrail (a.s)
Cebrail (A.S.) ı sen olarak kendisine bir nasihat ta yahut vasiyete yahut da müjdeye ait söz söylediğini gören kimse, şerefe, kudrete, kuvvete ve müjdeye nail olur.

Cebrail (A.S.) ı sen olarak kendisine bir nasihat ta yahut vasiyete yahut da müjdeye ait söz söylediğini gören kimse, şerefe, kudrete, kuvvete ve müjdeye nail olur. Eğer bu kimse mazlum ise kendisine yardım edilir, hasta ise şifa bulur, korkuyorsa; korkusundan emin olur. Üzüntülü ise, üzüntüden kurtulur. Hacca gitmemiş ise, Haccetmek nasip olur.

Cebrail (A.S.)’ı görmek; dine, astronomiye ve bunlardan başka ilimleri öğrenmeyi ifade eder. Bir kimse Cebrail (A.S.)’ı üzüntülü olarak görse o kimseye şiddet ve azap vardır. Kendisinin Cebrail (A.S.) suretine girdiğini gören kimsenin cömertliği, hayır ve bereketi çok olur.

Cebrail (A.Ş.)’ın kendisine selam verdiğini gören kimse, kadri yüce ve medhe layık büyük bir alim olur ve arkadaşları arasında aziz ve muhterem olur. Cebrail (A.S.)i görmek; hükümdarın sefir ve elçisine ve sırlarını bildirdiği emin kim sesine ve kadının erkek çocuğa hamile olmasını ifade eder. İlmi, sırları sahibine bildirmeye, ölümü yaklaşmış olan kimsenin halen kendisine hayat bulunduğunu ifade eder. Bazen de nakil ve harekata, cihanda ve düşman üzerine üstünlük galibiyeti ifade eder.

Rüyada Cebrail (A.S.)’ı görmek, rüya sahibinin, ne kadar uzun ömürlü olursa olsun; sonunda şehit olarak ölmesi demektir. Cebrail (A.S.)’dan yiyecek bir şey almak, o kimsenin cennet ehlinden olmasını ifade eder. Cebrail (A.S.)’ı gören kimse kafir ise; bu onun şiddete, korkuya ve azaba düşmesi demektir. Bir kimse rüyada Cebrail ve Mikail (A.S.)’a düşmanlık yaptığını görürse; o kimsenin görüş ve fikri, Yahudilerin Cebriyecilik (beşerî iradeyi reddeden bir mezhep) görüşü ve fikrine uygun bulunmasına ve Allahü Teâlâ Hazretleri’nin emrine muhalif olan ve kendisine nimet ve eziyet ile cezalandırılması icap eden işleri yapmasını ifade eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.