Rüyada “ Cenaze ” Görmek

Cenaze
Allah için bir kavimle kardeşlik eder. Bir kimse, rüyasında; kendisini cenaze ve tabut üzerine konulduğunu, halbuki hiç kimsenin kendisini yüklenmediğini görürse, hapsedilir.

Rüyada Cenaze Görmek ; Ölümle ilgili korkularımızı ve duygularımızı vurgulayan cenaze rüyaları, gömülen kişiyi hayatımızdan çıkarmak istediğimizin ifadesi de olabilir. Nadiren, söz konusu kişinin sağlığıyla ilgili kaygılarımıza da işaret edebilir.

Rüyada Cenaze Namaz Kıldığını Görmek ; Allah için bir kavimle kardeşlik eder. Bir kimse, rüyasında; kendisini cenaze ve tabut üzerine konulduğunu, halbuki hiç kimsenin kendisini yüklenmediğini görürse, hapsedilir. Tabutu ve cenazeyi yüklendiklerini görürse, devlet ve saltanat sahibi bir kimseye tabi ve ondan bir menfaat elde eder.

Bir Cenazenin Havada Gittiğini Görmek ; bir reis veya bir alimin ölmesinden dolayı güçlükle karşılaşır. Yahut değerli ve meziyet sahibi bir kimse, gurbette, evine dönerken veya savaşta vefat eder.

Bir Kadın Rüyasında Öldüğünü Görürse ; Rüyada bir kadın öldüğünü görürse kısmeti açılır ve evlenir. Evli ise, günahkar olur.

Rüyada Çok Sayıda Cenazenin Bir Yere Konulduğunu Görmek ; o yer halkının günah ve zina ile çok meşgul olmalarını ifade eder. Rüyasında bir cenazeyi yüklendiğini gören kimse, haram mal sahibi olur.

Rüyada Bir Sokakta Cenaze Görmek; o sokaktaki dükkanlarda bulunan eşyanın satılmasını ifade eder. Rüyada tabut üzerine konulmak, tabutun kıymeti nispetinde rütbeyi yahut deniz ve kara yolculuğunu ifade eder.

Rüyada Cenaze Uğurladığını Görmek ; ölünün ifade ettiği kimse vasıtasıyla rahatlığı için, yolcuyu veya kovucuyu yola çıkarıp onunla vedalaşır. Rüyasında; cenaze kaldıran kimse, sevap kazanır. Rüyasında cenaze defninde hazır bulunduğunu gören iki kat sevap kazanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.