Rüyada “ Çiçek ” Görmek

Çiçek
Gerçek yaşamda olduğu gibi, rüyalarımızda da çiçekler güzelliğin, cazibenin, sıcak duyguların, sevginin ve gençliğin simgesidir.

Rüyalarınızda gördüğünüz pembe, beyaz ve mor rengin bütün tonlarında çiçek açmış Açelya, en belirgin anlamda, içten ve sıcak dostlukların ifadesidir. Aynı zamanda, yeni sosyal çevrelere gireceğinizi ve çevrenizin genişleyeceğini de haber veriyor olabilir. Solmuş açelya ise, bir ya da birkaç arkadaşımızın eleştirilerine hedef olacağımızı gösterir çoğunlukla.

Rüyada Görülen Çiçekler; Gerçek yaşamda olduğu gibi, rüyalarımızda da çiçekler güzelliğin, cazibenin, sıcak duyguların, sevginin ve gençliğin simgesidir. Rüyada birine çiçek vermek, o kişiye duyulan sevgi ve hayranlık duygusunu vurgular. Solmuş çiçekler, yıpranmış ve yok olmaya başlamış duygular anlamına gelir. Bize başka birinin çiçek vermesi, yaptığımız bir şeyden dolayı takdir edildiğimizi ve beğeni topladığımızı gösterir. Çiçeğin tomurcuklanma ve mevsimsel olarak yeniden açma yeteneği, rüyalarda da kendini yenileme ve tazeleme isteğinin açığa vurulması olarak değerlendirilebilir. Geleneksel yaklaşıma göre, bazı çiçeklerin kendilerine özgü anlamları vardır, ama hemen belirtmeliyiz ki, günümüzde bu arketip şablonlar dikkate alınmamaktadır:

♦Fulya: Sosyallikten uzak, sakin bir yaşam sürmeyi;

♦Gelincik: İhtiraslı bir aşk ilişkisi yaşamayı;

♦Gül: Evliliğe varacak bir ilişkiyi;

♦Hanımeli: Derin bir mutluluk duymayı;

♦Kamelya: Aşkta mutluluğu;

♦Karanfil: İhtiraslı bir aşkı;

♦Lale: Yeni bir aşkı;

♦Margarit: Elde edilecek büyük miktarda parayı;

♦Menekşe: Maddi kazanımlar sağlamayı; bolluk ve bereketi;

♦Mimoza: Başarılı iletişimleri ve kendini ifade etme yeteneğini;

♦Mine: Mutlu aşk ilişkisini;

♦Nilüfer: Mutlu bir evliliği;

♦Papatya: Küçük hayallerin gerçekleşmesini;

♦Sardunya: Güzel ve yeni bir evde yaşanacağını, mutluluk ve şans açıklığını;

♦ Siklamen: Kısa süreli, ama tutkulu bir aşk J macerasını;

♦ Sümbül: Karşılıklı sevgiyi;

♦Şakayık: Çekici ve varlıklı birisiyle evliliği simgeler.

Çiçek bozuğu: Rüyalarımızda yüzümüzde çiçek hastalığından kalan izleri, yani çiçek bozuğu görmemiz, genellikle sıkıntılı bir ruh halinde olduğumuzu ve duygusal incinmişliklerimize gösterir.

Çiçek tozu, polen: Rüyalarda çiçek tozu, yani polen, karşılaşılabilecek fırsatları ve bu fırsatları değerlendirerek girişilecek yeni bir işi simgeler. Aynı zamanda polen, emek vererek ve sabırla çalışarak elde edebileceğimiz kazançları da simgeler.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.