Rüyada “ Cin ” Görmek

Cin
Rüyada Cin Görmek ; dünya işi ve gururu için hilekar bir kimse ile tabir edilir.Görülen cinin hekim, ihsan sahibi, alim ve hatip olması bundan müstesnadır.

Rüyada Cin Görmek

Rüyada cin görmek; dini rüya yorumlarına göre hilekar dünya menfaati için her şeyi yapacak olan düşmana işarettir. Yalnız rüyanızda gördüğünüz cin bir alim bir zat olarak size görünüyor ve zarar vermiyorsa bu da bir istisnadır. Rüyada cin görmek, şerre işaret eden rüya olup sahtekar bir kişiye, iş hayatında hayal kırıklığına uğramaya, kısa süreli yolculuğa çıkmaya, gözü para hırsı bürümüş hırs sahibi bir kimseye, Cin çarptığını görmek faiz yemeye, haram kazanmaya, sihir yapmaya yahut dünyalığını yitirerek üzülüp kederlenmesine delalet eder.

Rüyada Cin Olduğunu Görmek

Rüyasında cin olduğunu görmek; rüyayı gören kişi kendi menfaati için çevresine zarar verecektir diye tabir edilir.

Rüyada Cinin Kapıda Durduğunu Görmek

Rüyada cinin kapıda durduğunu görmek; rüyayı gören kişinin manevi zarar göreceği yada bulunmuş olduğu bir adağının olduğu ve onu yerine getirmesi istenir.

Rüyada Eve Cin Girdiğini Görmek

Rüyada eve cin girdiğini görmek; rüyada  kendi evine yada birisinin evine cin girdiğini gören kişinin evine hırsız gireceği ve maddi manevi zarara uğrayacağı yorumlanır.

Rüyada Cine Kuran Okuduğunu Görmek

Rüyada cine kuran okuduğunu görmek; rüyasında bir kişi cine kuran okutur ya da kuran dinletirse makan ve mevkiye kavuşacağına Salih kişi olacağına yorumlanır.

Rüyada Cinlerle Sohbet Etmek

Rüyada cinlerle sohbet etmek; rüyasında cinlerle konuştuğunu gören kişi bu işlerle uğraşan biri ile sohbet edeceğine yorumlanır.

Rüyada Cinle Evlenmek

Rüyada cinle evlendiğini görmek; rüyayı gören kimsenin kötü niyetli hilekar bir insanlar aynı ortamda bulunarak ikili ilişkilerini ilerleteceğine, onun aklıyla ve düşünceleriyle hareket ederek çevresinde onu seven dostlarının kalplerini kıracağına, iş hayatı ve sosyal hayatında tüm saygınlığını kaybederek insanların gözünde değersizleşeceğine yorumlanır.

Rüyada Cin Çarpması Görmek

Rüyada cin çarpması görmek; maddi anlamda elinize geçecek olan paraya ve madeni eşyaya yorumlanır. Bu rüyayı gören kimseler büyü, tılsım gibi şeylerle uğraşan kişilerden zarar görerek hayatını olumsuz yönde etkiler. Rüyada cin çarptıktan sonra yere düşmek, haram mal yemeye, faiz işlemeye, kötü niyetli insanlarla bir araya gelmeye yorumlanır.

Rüyada Cinle Konuşmak

Rüyada cinle konuştuğunu görmek; rüyayı gören kimsenin yakın zaman da gereksiz bir uğraştan dolayı başının derde girerek sıkıntı yaşayacağına, ailesi ve dostlarıyla kısa süreli kırgınlıklar yaşayarak hanesinde ayrılıkların yaşanacağına delalet eder.

Rüyada İçine Cin Girmiş Birini Görmek

Rüyada içine cin girmiş birini görmek; kişinin huzursuz ve mutsuz olacağına, hastalıklardan ve kötülüklerden kurtulamayarak aksiliklerin yakasını bırakmayacağına, sizin içinize cin girdiğini görmüşseniz aynı sıkıntıların sizde var olup hayatınızın alt üst olacağına, aksiliklerin yakanızı bırakmayacağına yorumlanır.

Not; Cin görmek bazen kara ve denizde yolculuk yapmaya, kapıp kaçırmaya, hırsızlığa, zinaya, içki içmeye, bid’at yerlerine, kiliseye, dükkanlara, güzel sesle türkü veya şarkı söylemeye, zenginliğe ve çalgılara delalet eder. Cinleri görmek hokkabaz ve sihirbazlara delalet eder.

Dini rüya alimlerine göre rüyada cin görmek dini rüya yorumların da bir kimse rüyasında cin yada peri görmesi dünyevi hayatta maddi ve manevi zararlar göreceğine yorumlanır.

Ünlü rüya alimimiz Seyyid Süleyman ( r.a )’ ya göre rüyada cin görmek; rüyada cin görmek dünya hayatı için hile ve hurdayla bir başka kimselere zarar vermeye yönelen kişi olduğuna yorumlanır. Rüyada cinler Müslüman ve kafirler diye ayrılır sizden iyilik bekleyen doğru yola sürükleyen cin Müslüman cindir. Eğer rüyada gördüğünüz cin sizi hileye yanlışa yönlendiriyorsa kafir cinlerdendir.

Rüyada Cin Görmekle Alakalı Ayrıntılı Tabirler

Rüyada evine cin girdiğini görmek; kötü niyetli düşmanların varlığına

Rüyada yollarda cin görmek; yol kesen eşkıyalara

Rüyada Cami ve ibadethanelerde cin görmek; o alemdeki Müslüman olan cinlere

Rüyada cin çarptığını görmek; faiz yemeye, haram yollarda elde edilen mala, kötü niyetli insanlara, doğruluktan şaşarak harama el uzatmaya

Rüyada cini evinin kapısında durduğunu görmek; kişinin maddi zarara uğrayacak bir işe gireceğine, yahut bekleyen bir adağının varlığına ya da bir eşyaya

Rüyada cine kuran öğretmek ya da kuran dinletmek; yüksek makamlara erişerek devlet erkanında sözü geçen biri olacağına

Rüyada cinle evlendiğini görmek; itaatsiz kötü niyetli biriyle hayatınızı birleştirerek mutsuz bir evlilik yapacaksınız. Bu rüyanın sahibi mülke ehil ve müstahak ise mülke malik, yahut defnedilmiş bir mala nail olur.

Rüyada kendisini cinlerin yere düşürdüğünü görmek; cinlerin dokunuşuna maruz kalarak onlardan zarar göreceğine,

Rüyada Cinlerin meliklerinden biriyle dost olduğunu görmek; cinlerin vesile olduğu kişilerle bir araya gelerek, farklı iş kollarında bir araya geleceklerine yorumlanırken bazen de bu rüya ilim ihsan sahibi olup Kuran’ı öğrenmeye, öğretici görevde yer almaya işaret eder.

Rüyada cinleri zikrettiğimiz yerlerde görmek; yılan,akrep, haşere vb hayvan şekilleriyle görülen cinler insanların rahatsızlık duyarak ibadet yapmamalarına

Rüyada cinlerin yerlerde ve yollarda bulunanlarını görmek; yol kesici kötü niyetli insanlara

Rüyada cinlerin evlerde bulunanlarını görmek; kötü niyetli komşulara, fitne ve fes atlığa

Rüyada Cin Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada cin  görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Cin hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren akraba  rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Cin sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada cin görmek, şerre işaret eden rüya olup sahtekar bir kişiye, iş hayatında hayal kırıklığına uğramaya, kısa süreli yolculuğa çıkmaya, gözü para hırsı bürümüş hırs sahibi bir kimseye yorumlanır.

Rüyada Cinlerin Kişiyi Aldatması ve Yanlış Yola Sürüklemesi

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. ilhan dedi ki:

  Merhaba rüyada cin görmek nedir? Ben rüyamda sürekli cin görüyorum tabi cin şeklen ve madden görmüyorum hissediyorum korkuyorum dün gecede tam hatırlamıyorum rüyayı ama rüyada yatağımda uzanırken geliyor içim daralıp içime korku giriyor sonra benim bir ayağımdan tutup çekiyor birşeyin altına doğru bende mücadele ediyorum çekemiyor sonra besmele ihlas euzu falan okuyorum ve bırakıyor sonrada uyanıyorum ama diğer ayrıntıları hatırlamıyorum

  1. admin dedi ki:

   Merhaba rüyada cin görmek yada rüyada cinlerin sizi rahatsız ettiğini hissetmenizin sizi maddi ve manevi düşmanlık güdecek sahtekar dostlarınızın olacağına yorumlanır.

 2. Elçin can dedi ki:

  Merhaba hocam hayırlı günler hocam çok korkuyorum lütfen yardım edin hocam rüyamda sessiz karanlık bir sokakta yürüyorum 2 tane bayan vardı bisikletimin etrafında ellerinde bıçak bişeyler yapmaya çalışıyor lardi bisikletimi bırakın diye bagirdigim da üstüme bıçakla gelmeye başladılar insan suretin de farklı yaratıklar dı çok korkmustum uyandıgım da ter icindeydim bildiğim duaları okuyup geri yattım bi kaç gündür bu rüyaları devamlı görüyorum Allah rızası için yardımcı olurmusunuz

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elçin hanım hayırlı günler rüyada cin görmek; dini rüya yorumlarına göre hilekar dünya menfaati için her şeyi yapacak olan düşmana işarettir. Yalnız rüyanızda gördüğünüz cin bir alim bir zat olarak size görünüyor ve zarar vermiyorsa bu da bir istisnadır. Rüyada cin görmek, şerre işaret eden rüya olup sahtekar bir kişiye, iş hayatında hayal kırıklığına uğramaya, kısa süreli yolculuğa çıkmaya, gözü para hırsı bürümüş hırs sahibi bir kimseye, Cin çarptığını görmek faiz yemeye, haram kazanmaya, sihir yapmaya yahut dünyalığını yitirerek üzülüp kederlenmesine delalet eder. Rüyada içine insan sür’atinde cin görmek, kişinin huzursuz ve mutsuz olacağına, hastalıklardan ve kötülüklerden kurtulamayarak aksiliklerin yakasını bırakmayacağına, sizin içinize cin girdiğini görmüşseniz aynı sıkıntıların sizde var olup hayatınızın alt üst olacağına, aksiliklerin yakanızı bırakmayacağına yorumlanır.

 3. ayşe dedi ki:

  Merhaba, ben rüyamda yengemin başının cinlerle dertte olduğunu gördüm. Cinleri gözüyle görebildiği ve de sürekli etrafında oldukları için bu durumdan rahatsızdı. Psikolojik olarak iyi görünmüyordu garip sözler tekrarlıyordu falan. Onun bu halini görünce bana senin başının üstünde de bir tane cin var dedi ve hatta eğer ben de dikkatli bakarsam onun gördüğü cinleri benim de görebileceğimi söyledi. Dediği gibi gerçekten ben de yengeme dikkatlice baktım ve etrafında bir sürü yeşil yeşil küçük ışık topları gördüm. Rüyamda bunu doğal karşılıyordum yani etrafta bir sürü cin olmasını çünkü gerçek hayatta da böyle diyordum kendime. Ama yengemin iddiası üzere benim de onları çıplak gözle fark edebilmem canımı sıktı. Şimdi bu şekilde nasıl yaşayacağım diye düşünüyordum. Yorumlayabilirseniz çok sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ayşe hanım rüyada cin görmek,dini rüya yorumlarına göre hilekar dünya menfaati için her şeyi yapacak olan düşmana işarettir. Yalnız rüyanızda gördüğünüz cin bir alim bir zat olarak size görünüyor ve zarar vermiyorsa bu da bir istisnadır. Rüyada cin görmek, şerre işaret eden rüya olup sahtekar bir kişiye, iş hayatında hayal kırıklığına uğramaya, kısa süreli yolculuğa çıkmaya, gözü para hırsı bürümüş hırs sahibi bir kimseye, Cin çarptığını görmek faiz yemeye, haram kazanmaya, sihir yapmaya yahut dünyalığını yitirerek üzülüp kederlenmesine delalet eder

 4. sibel çen. dedi ki:

  merhabalar rüyamda yan komşunun kapısı açık kalıyor annemle meraklanıp içeri bakarken tuvalet kapısının çelik kapı olduğunu görüyörüz kendimizi içeride buluyoruz tuvalet kapısından içeri giriyoruz bir sehpanın üzerinde benim kabanım duruyor ve alafıranga tuvalet içi tıkanmış pislik dolu anlam veremeden hemen dişarı çıkıyoruz diğer odaları gezerken annem fark ettitin mi kızım bu insanların biryerleri eksik bunlar onlar dediginde bir kişiyle göz göze geldik kanepeye dayanmış belden aşağısı olmayan bir bayan bana bakıp gülümsedi ve uyandım .
  iki sefer daha buna benzer rüyalar gördüm ve hepsinde konustugum insanlar onlar burda diyor ve uyanıyorum. yorumlarsanız

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlara vesile olsun Sibel hanım rüyanız bir den fazla şekilde dile getirilir. Rüyada açık kapı görmek, rüya sahibinin hakkında hayırlısı olacak tüm güzellikleri elde edeceğine, rızk kapılarının genişleyerek hanesinde bolluk ve bereketin eksik olmayacağına, yakın zaman da hayırlı ve müjdeli haber alarak hayatını değiştirecek mutluluğa nail olacağına, yorumlanırken rüyada pis tuvalet görmek, rüya sahibinin iş hayatında yaptığı atılımlar ve gösterdiği başarılar sayesinde mevki ve makam yönünden yükseleceğine aldığı kararlarda doğru ve sağlam adımlar atacağına çevresinde ki insanlara karşı dikkatli davranan titiz olan ve iyimser bir hali olan kişiliğe sahip olduğuna işaret eder. Son olarak gördüğünüz insana benzer varlıklar ise cinlere işaret edilip cin sembolüde dini rüya yorumlarına göre hilekar dünya menfaati için her şeyi yapacak olan düşmana işarettir.

 5. merve dedi ki:

  evde ailemle oturuyorken yanımızda cinlerin olduğunu fark ediyoruz.ailemden bir kişi cinin ona göründüğünü söylüyor ve önce bana görünmek istemeyen cinler sonra banada görünüyorlar normal insan gibi ama tenleri daha sert ve buruşmuş ikisi iyi niyetli merhametli üçüncüsü biraz sinirli ama sonraları onlarla konuşup sohbet ettikten sonra üçüncüsüde bize karşı iyi oluyor.ben en iyi olanının yüzünü okşayıp ona sevgimi gösteriyorum.sonra görüntüleri kayboluyor.ama görünmezken dahi o yüzünü okşadığım cinin beni koruduğunu hissediyorum.şimdiden teşekkür ederim yorumunuz için..

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Merve hanım rüyada hane de Cin görmek, dini rüya yorumlarına göre hilekar dünya menfaati için her şeyi yapacak olan düşmana işarettir. Yalnız rüyanızda gördüğünüz cin bir alim bir zat olarak size görünüyor ve zarar vermiyorsa bu da bir istisnadır. Rüyada cin görmek, şerre işaret eden rüya olup sahtekar bir kişiye, iş hayatında hayal kırıklığına uğramaya, kısa süreli yolculuğa çıkmaya, gözü para hırsı bürümüş hırs sahibi bir kimseye, Cin çarptığını görmek faiz yemeye, haram kazanmaya, sihir yapmaya yahut dünyalığını yitirerek üzülüp kederlenmesine delalet eder. Cinle sohbet etmek, rüyasında cinlerle konuştuğunu gören kişi bu işlerle uğraşan biri ile sohbet edeceğine yorumlanır.

 6. cemal dedi ki:

  merhaba hocam rüyamda başka bir sehirde köyde bir arkadaşım varmış ama normalde oyle bir arkadaşım yok onun evine gidiyormuşum beni ağırlayacakmış evide harabe bir bicimde birde eşi varmış oda cinmiş ama insan silüetinde ve bir cin kavminin neslinin son örneğiymiş arkadaşıma sarmış soylarını çoğaltmak onla ilişkiye girmek için sonra birden bi yol kenarında buldum kendimi arkadaşımla heryer karanlık bi adam kamyona alıyor bizi ben içine binmeye korkuyorum yandakı merdivenden ustune çıkıyorum tırın sonra aynı eve geliyoruz ben cok korkuyorum arkadaşımı tuvalete çağırıyorum ona musallat olduklarını eşinin cin oldunu söylemek için eşiyle anne babasıda koridordalar tuvaletin kapısıda eski tahta dısardan içerisi gorunuyo sonra tam anlatırken arkadaşıma eşi bana bir bakıyor sinirli bi sekilde saniyesinde yanımda oluyor guluyor sonra bana sarıyor ve ben dahada korkuyorum sofra kurmuşlar sözde yer sofrası sofrada yemek ekmek bile yok herkesin elinde bir çatal boş boş yere batırıyolar yemek yiyormuş gibi sonra uyandım bu ne olabilir hocam ?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlara vesile olsun Cemal bey rüyada cin görmek, şerre işaret eden rüya olup sahtekar bir kişiye, iş hayatında hayal kırıklığına uğramaya, kısa süreli yolculuğa çıkmaya, gözü para hırsı bürümüş hırs sahibi bir kimseye, Cin çarptığını görmek faiz yemeye, haram kazanmaya, sihir yapmaya yahut dünyalığını yitirerek üzülüp kederlenmesine delalet eder. Rüyada cinin kapıda durduğunu görmek; rüyayı gören kişinin manevi zarar göreceği yada bulunmuş olduğu bir adağının olduğu ve onu yerine getirmesi istenir. üyada cinle evlendiğini görmek; rüyayı gören kimsenin kötü niyetli hilekar bir insanlar aynı ortamda bulunarak ikili ilişkilerini ilerleteceğine, onun aklıyla ve düşünceleriyle hareket ederek çevresinde onu seven dostlarının kalplerini kıracağına, iş hayatı ve sosyal hayatında tüm saygınlığını kaybederek insanların gözünde değersizleşeceğine yorumlanır. Rüyada içine cin girmiş birini görmek; kişinin huzursuz ve mutsuz olacağına, hastalıklardan ve kötülüklerden kurtulamayarak aksiliklerin yakasını bırakmayacağına, sizin içinize cin girdiğini görmüşseniz aynı sıkıntıların sizde var olup hayatınızın alt üst olacağına, aksiliklerin yakanızı bırakmayacağına yorumlanır.

 7. ezgi dedi ki:

  iyi geceler rüyamda bedenime cin giriyor çevremdeki insanlar rüyamda sen sayılmadın uyand diyerek uyandırmaya çalışıyor sonrasında biri gelip adımı soruyor doğruyu söyleyince yalan söyleme diye kızıyor sonrasında değişik bir dile değişik isim söyliyeceğim esnada dilim bastırılıp bogazıma kadar iki parmak hisediyorum uykumdan uyanınca rüyada boğazımda olan ağrıyı gerçektede hissettim

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Ezgi hanım rüyanız hayır olsun. Rüyada cin görmek; dini rüya yorumlarına göre hilekar dünya menfaati için her şeyi yapacak olan düşmana işarettir. Yalnız rüyanızda gördüğünüz cin bir alim bir zat olarak size görünüyor ve zarar vermiyorsa bu da bir istisnadır. Genele bu tarz rüyalar insanları korkutmak amaçlı şeytanın vesveseleri sonucu görülen rüyalardır. * Şeytani rüyalar: Şeytan tarafından bir kişiyi korkutmak için meydana gelen, görülen rüyadır. Şeytanı rüyalar, yalan rüyalardır. Şeytani rüya da kişinin rüyasında şeytan tarafından ehvam ve vesveseler beslenerek gördüğü yanıltıcı rüyalardır.Kötü (korkulu), rüya gören kimse ise, gördüğü bu hoşlanılmayan ve hoşlanmadığı rüyanın hayra dönmesi için Cenab-ı Allah’a sığınmalı ve O’na dua edip yalvar malıdır.
   Gördüğü bu kötü rüyanın şerrinden (zararından) ve şeytanın şerrinden Allah’a sığınmak ve üç defa “Euzü billahimineşşey- tanirracîm” duâsını okumalıdır. Yani;
   “Allah’ım! gördüğüm bu korkunç rüyanın şerrinden ve senin ilahı rahmetinden kovulmuş şeytanın şerrinden sana sığınırım” demektir.
   Bu kimse, gördüğü karışık rüyanın etkisiyle korku içinde titreyerek uyandığı zaman, “üç defa sol tarafına” hafif bir sesle tükürür gibi “tuh tuh” demelidir. Ve rüyâyı gördüğü zaman­ki yatıyor olduğu yanından diğer yanına dönmelidir. Böyle yaptığı zaman sakinleşecektir.