Rüyada “ Çoban ” Görmek

Çoban
Çoban, sürüsü üzerine validir ki; sürüsü ve işleri için onun yanında toplanır. Ona sığınır ve onun emrine itaat ederler. Rüyasında; Arap kıyafetiyle koyun güttüğünü gören, Kur'an okur.

Rüyada Çoban Görmek ne manaya gelir ; En genel tanımıyla, uyulması gereken toplumsal düzeni ve o düzenin yaptırım gücünü temsil eden çoban, rüyalarımızda, dış çevreyle ilişkilerimizi vurgular. Diğer yandan çoğu dini yaklaşımda çoban, tanrısal otoriteyi de simgeler. Bu nedenle düşünüzde karşınıza çıkan çoban figürü, içinde yaşadığınız sosyal çevrenin kurallarını ve oluşturduğu baskıyı size anımsatır.

Rüyada Çoban Görmek; öğretmeni, devletin emri ile memur olanı ve hakimi ifade eder. Çoban, sürüsü üzerine validir ki; sürüsü ve işleri için onun yanında toplanır. Ona sığınır ve onun emrine itaat ederler. Rüyasında; Arap kıyafetiyle koyun güttüğünü gören, Kur’an okur.

Rüyada Çoban Sopası Görmek ; Rüyada çoban değneği görmek; kötülemeyi ve bir şeyi başa kakmayı ifade eder. Eğer anlatılan değnek elde tutulan kamçı ve ona benzer baston ve sair şeyler olursa, o zaman birisini alçaltmayı ve perişan etmeyi yahut yükselmeyi, malı, hayır ve şerre yardımcı olmayı ifade eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.