Rüyada “ Darağacı ” Görmek

Darağacı
Rüyada darağacı görmek, uzun süredir peşinde olunulan bir hayalin gerçekleşeceğine, muradına ve maksadına ulaşamaya işaret eder.
Etiketler:

Rüyada darağacı görmek, uzun süredir peşinde olunulan bir hayalin gerçekleşeceğine, muradına ve maksadına ulaşamaya işaret eder. Gördüğünüz bu rüya, yapılan işlerde yüzün gülmesine, amaca ulaşmaya, mutluluğa rivayet edilir. Zafer elde etmek olarak da yorumlanan bu rüya, kısa bir beklentinin peşine gelecek kolaylık olarak da tabir edilmiştir. İslam alimlerinde İmam-ı Cafer-i ye göre bir yerde dar ağacı kurulduğunu görmek, istenilen durumların gerçekleşmeyeceğine, düş sahibinin kendisi yada bir başkasının asıldığını görmesi, gerçekleşecek murada delalet eder. Rüyada görülen dar ağacı bazen de sıkıntıya, dert ve kedere düşmeye rivayet edilmiştir. Yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizin kötüye gitmesine, dostlar ile aranın açılmasına yorulur. Aynı zamanda başa gelecek bela ve musibetler, çekilen zorluk olarak da yorumlanmıştır. Rüyada darağacı bazı tabircilere göre ise, ayrılığa, yolculuk nedeni ile sevdiklerinizden uzaklaşmak olarak da bildirilmiştir.

Rüyada Darağacı Görmek Diyanet

Rüyada darağacı görmek diyanet ve islami anlamına göre, verilen sözün yerine getirilmesine, gerçekleşmesini istediğiniz olayların lehinize olacağına delalet eder. İmam-ı Nablusi‘ye göre, kişinin kendini dar ağacında görmesi, iç hesaplaşmaya, doğru yolu bulmaya, düşünerek adım atmaya yorumlanır demiştir. Dar ağacında ipi boynuna geçirmek, iş hayatında kazançlı çıkmaya, bereketli kazanca tabir edilir. Ayrıca aileden gelen miras olarak da bildirilmiştir. Diyadinnet yorumcularına göre rüyada dar ağacı, beklenmeyen ayrılığa, ailenin dağılması olarak yorumlanır.

Rüyada Birini Darağacında Görmek

Rüyada birini darağacında görmek, tanıdığınız kişi ise, bu kişinin sorunlarından kurtulmasına, manevi huzura işaret eder. Tanınmayan biri ise, rüyanın yorumu size yönelerek, hayatınızın düzene girmesine, sizi sıkıp daraltan şeylerden kurtulmak olarak rivayet edilir.

Rüyada Kendini Darağacında Görmek

Rüyada kendini darağacında görmek, huzur ve sükunete, öz eleştiri yapmaya, yaşamınızı sorgulayıp, iyiye yönelmeye delalet eder. Kötü huyları terk etmeye, yaşama pozitif bakmaya, gelecek odaklı olmaya tabir edilir.

Rüyada Başkasının Asıldığını Görmek

Rüyada başkasının asıldığını görmek, düş sahibinin uzun süre etkisinde kalacağı bir olaya şahit olmasına yorumlanmıştır. Kişi tanık olduğu olay nedeni ile sıkıntı çekeceğine, istemese de bu olaydan yaşayacağı zarara rivayet edilir.

Rüyada İdama Hazırlanmak

Rüyada idama hazırlanmak, makamın yükselmesine, başarılı geçen günlere, iş yaşamında kazanılan para ve mevkiye işaret eder. Rüyada asılmak yada idam edildiğini görmek, yaşanılan toplumda önderliğe, öncü olmaya, gerçekleşecek isteklere yorumlanır.

Rüyada Darağacından Kurtulmak

Rüyada dar ağacından kurtulmak, görülenin aksine, sorun ve sıkıntıya, itibar kaybına delalet eder. Yapılan hatalara, gözden düşmeyi bildirir. İdamdan kurtulan kişi, yaptığı bir işte ziyana uğrar, saygınlığını yitirir. Rüyada kardeşini kendinin astığını görmek, ona olan bağlılığa, el ele vermeye, aile içi birlik ve dirliğe yorumlanmıştır. Rüyada eşini darağacına asmak, hane içi mutluluğa, eşler arası sorunların ortadan kalmasına rivayet edilmiştir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.