Rüyada “ Davul ” Görmek

Davul
Rüyada davul görmek, rüya sahibinin çevresindeki olumsuz kişilerin olduğu ve hayırsız haberler getireceğine yorumlanır.

Rüyada Davul Görmek ; Rüyada görülen davul, boş bir haberdir. Davulu olan bir kimse; ahlaksız, kovucu veya şarap satan bir kimse olarak tabir edilir. Evinde davulla oynadığını ve bağırıp çağırdığını gören kimseye, bir felaket ve uğursuzluk erişir. Rüyada  davula dönüştüğünü görmek, batıldır. Karaktersiz bir adamın rüyada davulunu görmek, günahkar bir kadını görmeyi ifade eder.

Bazı Rüya Tabirlerine Göre ; Güçlü bir ritm aleti olan davul, rüyalarımızda da paralel bir anlamla, yaşamın ritmini yakalamamız gerektiğini vurgulayarak ortaya çıkar. İçgüdülerimize, sezgilerimize güvenmemiz gerektiğini de bize anımsatır. Şaman kültüründe davul sesi,“transa geçme” amaçlı olarak kullanılır; dolayısıyla düşlerimizde de bize zihnimizi toparlamamız ve konsantrasyon sağlamamız gerektiğini anımsattığı düşünülebilir. Diğer yandan davul, iç dünyamızdaki bastırılmış istekleri, cinsel tutku ve ihtiyaçları da simgeler.

Rüyada Davul Çaldığını Görmek ; Rüyada davul çaldığını görmek İslami rüya tabirlerinde rüyayı gören kişinin hayatında büyük değişiklikler olacağı ve işlerinde yükseleceği yorumu yapılmıştır.Rüya sahibinin hayatındaki değişikliklerden dolayı hayatı düzene girip sıkıntılardan kurtulacağına işaret eder.

Rüyada Davul Sesi Duyduğunu Görmek ; Rüyada davul sesi duymanın iki farklı yorumu vardır ilk yorumda uzakta olan bir yakınından hayırlı bir haber alacağı diğer yorumu da rüyayı gören kişinin hayatında büyük değişiklikler olacağı ve sıkıntılardan kurtulacağı anlamında gelir.

Rüyada Davul Çalan Birini Görmek ; Dini rüya yorumlarında rüyada davul çalan birini görmek rüya sahibinin yeni bir işe başlayacağı kurulu bir düzene gireceğine yorumlanır.Girmiş olduğu bu işte rüya sahibi başarılı olup ömrü boyunca bu işten ekmek yiyeceğine yorumlanır.

Rüyada Davul Zurnalı Düğün Görmek ;  Rüyada davullu zurnalı düğün görmek rüyayı gören kişinin çevresinden hayırlı haberler alacağı ve iş hayatında başarılı olup övgüler sunulacağına yorumlanır. Rüyayı gören kişinin kendisinden gururlanacağı hayırlı işler yapacağına da yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.