Rüyada “ Deniz ” Görmek

Deniz
Rüyada deniz görmek neye delalet eder. Rüyada deniz görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada deniz görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Deniz Görmek

Rüyada deniz görmek rüya sahibinin üzerindeki sıkıntı ve üzüntülerinin geçeceğine ve denizin verdiği huzuru ve sakinliğe kavuşacağına işaret eder.Rüyada deniz görmek maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulacağımıza ve hanenize gelecek olan yakın bir zamanda maddi değeri olan bir mala kavuşacağınıza yorumlanır. Rüyada deniz görmek islami rüya yorumu; kuvvetli, celaletli ve halkın kendisine muhtaç olduğu şefkatli, halk arasında eşitliği adaleti sağlayan adaletli bir hükümdarı ifade eder. Bir kimsenin rüyasında deniz görmesi; arzu ve isteğinin yerine gelmesini ifade eder. Gönül rahatlığına, afiyette olmaya bitmez denen sorunların sona ereceğini bildirir. Çok hayırlı ve makbul bir rüya olmak ile beraber, gam ve kederin üzerinizden arınacağına, yaşama renk gelmesine tabir edilmiştir. Rüyada deniz görmek, ile ilgili farklı yorumları makalemizin devamında okuyabilirsiniz. Aynı zamanda deniz ile ilgili rüyalarınızı bizlere iletebilir, tabirini isteyebilirsiniz.

Rüyada Denizde Yüzmek

Rüyada denizde yüzmek deniz gibi unvanı olan bir hükümdarın huzuruna çıkar. Denizin ortasında oturduğunu veya yattığını gören kimse, devlet hizmetine girer ve o hizmetten kendini sakındırır.

Rüyada Denizden Su Almak

Rüyada denizden su alan birini görmek aldığı su miktarınca devlet hizmetinde bulunmayı arzu eder ve bunu o nispette başarır. Denizden su alıp bir kaba doldurduğunu gören kimse, çok mal biriktirir. Bu mal deniz kadar geniştir.

Rüyada Denizin Üstünde Yürümek

Rüyada denizin üstünde yürümek düşmanın malından ganimet alır. Bir kimse, rüyasında; denizin suyunun bir mahalleye girdiğini ve oranın halkına zarar verdiğini görse, o mahalleye muhtar olur ve halk da onun sayesinde mal ve gelir sahibi olur.

Rüyada Denizde Yıkanmak

Rüyada denizde yıkanmak ve rüyada denizde yıkandığını görmek günahlarınızdan temizleneceğine işaret eder. Devlet tarafından gelecek hüzün ve keder ortadan kalkar. Rüyasında görüp, ona karışmadığını gören kimse; arzu ettiği bir şeye yaklaşır. Rüyasında, denizden su içtiğini gören varsa ortağı ondan ayrılır. Rüyasında denize işediğini gören kimse, hata ve günaha girer. Denizi uzaktan gören, sıkıntı, fitne ve bela görür.

Rüyada Deniz Görmek İslami 

Rüyada deniz görmek islami rüya yorumuna göre devletten ummadığı ve hatırına getirmediği bir şey elde eder. Deniz suyunun azaldığını ve kıyı olarak kaldığım gören kimse, hükümdarın zayıfladığım ve denizin suyunun kuruduğu yerlerde, hükümdarın saltanatının kaybettiğini görür.

Rüyada Denizin Çekildiğini Görmek

Rüyada denizin çekildiğini görmek hükümdar tarafından o yere yahut hazineye gelecek belayı yahut o şehirlerde kıtlığın çıkacağını ifade eder.Bir kimse rüyasında denizi bir baştan diğer bir başa yarıldığını görür ve bulanık sudan çamur alırsa üzüntü ve kederi kalkar. Rüyasında deniz suyundan içtiğini görene hüzün ve keder vardır.Hasta olan bir kimse rüyasında denizin hükümdarı gibi birinin yanına gittiğini görürse, hastalığı artar. Denizin, hükümdarın yanma girip çıktığını görmek, o kimsenin devletçe mükafatlandırılması ve hükümdar tarafından gelecek üzüntü ve kederlerden kurtulmasıdır.

Rüyada Dalgıç Görmek

Rüyada dalgıç görmek ve rüyada deniz kenarında dalgıç gören kişi yani rüya sahibi ölür. Eğer hasta ise, şifa bulur. Devlet veya başkaları tarafından bir sıkıntısı varsa, bunlardan kurtulur.

Rüyada Denizde Yüzmek İslami Rüya Yorumu

Rüyada denizde yüzmek islami rüya yorumu içinde bulunduğu bir işten çıkmaya çalışır. Bir işten çıkması için çekeceği zahmet, yüzmedeki çektiği zahmet kadardır. Bu işin kolaylığı ise denizden sahile olan uzaklığı ve yakınlığı nispet incedir. Eğer yüzerek denizden çıkarsa o işin içinden de çıkar.

Rüyada Denizde Boğulduğunu Görmek

Rüyada denizde boğulduğunu görmek o kimsenin ömrünün bitmesini ve helak olmasını ifade eder. Rüyasında; suyun kendisini örttüğünü ve orada öldüğünü gören kimse, günahı çok veya Şehid olarak ölür.Rüyada denizde boğularak öldüğünü gören kişi Allah katında şehit olacağına ve şehitlik mertebesine ulaşacağına da işaret eder.

Rüyada Deniz Suyu İle Abdest Almak

Rüyada deniz suyu ile abdest almak hasta ise, şifa bulur, borçlu ise borcunu öder, sıkıntısı varsa sıkıntısı kalkar, korktuğu şeylerden emin olur. Hapiste ise hapisten kurtulur. Denizde su üzerinde gezdiğini görenin, iyi niyet ve inancı sağlam olur.

Rüyada Denizden Su İçmek

Rüyada denizden su içmek denizden avucuyla su alıp deniz üzerinde bulunan bir gemiye koyduğunu ve onu doldurduğunu görenin uzun ömürlü bir çocuğu olur. Denizden su alıp içtiğini gören, devletçe içtiği su kadar mala sahip olur. Yahut aynı miktarda ilim ve irfana erişir. İçtiği su bulanık ise, o kimseye korku vardır.

Rüyada Denizde Balık Tutmak

Rüyada denizde balık tutmak dünya meşgalelerine dalar yahut dünyanın nimetlerine nail olur ya da günah işler. Rüyasında; mal arzusundan dolayı inci çıkarmak için denize daldığını gören kimse, çıkardığı inci veya başka şey miktarı kadar mala sahip olur.

Rüyada Denizde Savaştığını Görmek

Rüyada denizde savaştığını görmek fakirliği, korkaklığı, tehlikeli işlerde bulunmayı, iki düşman arasında kalmayı, tazminat altında bulunmayı veya denizden veya denizin ifade ettiği bir kimseden rızk talep etmeyi ifade eder.

İmâmı Nablûsi (r.a.) şöyle buyuruyor: Rüyada Deniz görmek, güçlü, heybetli, adil, şefik bir devlet başkanı, tüccar malları, ecir için vesile ile tabir olunur. Rüyada deniz gören kimse, arzu etiği şeye kavuşur.  Rüyada bütün denizin suyunu içtiğini gören kimse, fevkalade büyük bir makam ve mevkiye erişir, ömrü uzun olur

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Aslı gorgun dedi ki:

  Merhaba hocam hayırlı günler nasılsınız yine başınızı ağrıtıcam hocam rüyamda annem ve babamla deniz kenarında yürüyorduk deniz bir anda dalgalanmaya başladı o sırada çok korkmuş kaçmaya başladık daha sonra babamın yanımızdan kaybolduğunu gördüm babamı ararken denizin dalgası durmuş durgun halini almıştı dahaki sonra kendimi bi mezarlıkta ağlarken gördüm rüyamı açıklama konusunda yardımcı olursanız sevinirim hocam

  1. admin dedi ki:

   Yorumlarınız için teşekkürler Aslı hanım rüyanız hayır olsun rüyada dalgalı deniz suyu görmek; kuvvetli, cesaretli ve halkın kendisine muhtaç olduğu şefkatli, halk arasında eşitliği adaleti sağlayan adaletli bir hükümdarı ifade ederken rüyada durgun su görmek ise ulaşılan kuvvete ulaşmaya, kazanca gelecek bolluğa, birikmiş mala, varlıklı akrabaya, getirili girişim yapacağına, güvenli hissetmeye, sakin kalacağına, huzura kavuşmaya, yararlı işler yapacağına, verdiği söze sadık duracağına, özlemi duyulan bir mutluluğa yorulur.

 2. Coşkun gece dedi ki:

  Merhaba hocam ruyamda eski komşularımızı sahikde güneşlenirken gördüm o sırada kız arkadaşımla denizden çıkmış günesleniyorduk

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Coşkun bey rüyada deniz görmek, rüya sahibinin üzerindeki sıkıntı ve üzüntülerinin geçeceğine ve denizin verdiği huzuru ve sakinliğe kavuşacağına işaret eder.Rüyada deniz görmek maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulacağımıza ve hanenize gelecek olan yakın bir zamanda maddi değeri olan bir mala kavuşacağınıza işaret ederken eski komşularınızı görmeniz kuvvetli, celaletli ve halkın kendisine muhtaç olduğu şefkatli, halk arasında eşitliği adaleti sağlayan adaletli bir hükümdarı ifade eder.

 3. Tugba sahin dedi ki:

  Merhaba hayırlı günler hocam rüyamda kardeşimin denizde boguldugunu gördüm suyun yüzünde cırpınıyor du o sırada teknenin içindeki arkadaşım suya atlayarak kardeşimi kurtarmaya çalışıyordu kardeşim sudan çıktığında şişmiş haldeydi

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Tuğba hanım rüyada denizde boğulduğunu görmek,günah işlemeye ve Allah’ın emirlerine karşı gelen davranışlarda bulunmaya yorumlanır. Rüyada boğulduğunu gören kişinin, günah işleyeceği ve kötülük yapacağı dalalet edilir. Rüyada denizde boğulan birini kurtarmak aile yaşantısında güzel haberler alacağı anlamına gelir. Rüya sahibi gelecek bu haberle ailesine güzellikler verecektir. Hayatına dışarıdan olacak etkiler olumlu yansıyacak ve yaşam koşulları bir anda değişecektir.