Rüyada “ Dere ” Görmek

Dere
Rüyada dere görmek rüya sahibinin rızkının ve maneviyatın genişleyeceğine maneviyatta ehli değil ise işlerinde mevki sahibi olacağına işaret eder.

Rüyada Dere Görmek

Rüyada dere görmek; meşakkatli ve özverili bir çalışma sonucu kişinin çalışmalarının sonucunu başarıyla elde etmesine, hedeflerine ulaşarak maddi ve manevi yönden bolluğa ermesine  işaret eder. Rüyada görülen dere temiz ise zenginlik, bol kazanç, bol nimet anlamına gelir. Yeşillik üzerinden geçen ve geçtiği yerleri sulayan bir dere görmek evlenmemiş kimseler için hayırlı kıs metlere, evli kişiler için de hayırlı evlatlara işaret eder. Rüyada derenin suyunu kuruduğunu görmek hane içinde huzursuzluğun yaşanıp beraberin de ayrılıkların yaşanacağına, ayrılmalara işaret eder. Rüyada dere görmek bazen de kadın ile tabir edilir. Bu kadının tüm günahları da sevapları da eşi tarafından sürekli olarak izleniyor demektir.

Rüyada Derede Yüzmek

Rüyada derede yüzmek; Allah katında dinine ve dini vecibelerine bağlı makbul kişilere işaret eder. Rüyada derede yüzdüğünü gören kişi hayırlı bereketli işlere girer sadece bu dünya nimetlerine değil Ahir dünyanın güzelliklerine de kendini adar. Rüyada derede yüzen kişi eli açık, bol, insanlara yardım etmeyi seven yardımsever kimselerdir.

Rüyada Dereden Geçmek

Rüyada dereden geçmek; sıkıntılarının sonunda hak edilen beceriye, zahmetle birlikte özlediği rahatlığa, uğraşarak elde ettiği sevince, zahmetle hak edilen şöhrete, zorlukların sonrasında hak edilen toplu paraya, yenilgiden sonra istediği rahata şeklinde ifade edilir. Rüyada dereden geçmek aynı zaman da tüm sıkıntılarınızı yavaş yavaş atlat tığınıza  geçmişinizi geride bırakıp kendinize yeni bir sayfa açtığınıza işaret eder.

Rüyada Derede Yılan Görmek

Rüyada derede yılan görmek; maddi anlamda büyük servete konup zengin olacağınıza yorumlanır. kişi için her türlü hayırlara vesile olduğundan, su içinde yüzen bir yılan görmek ise kişinin iş hayatında da hayırlı gelişmeler olacağına ve bolluk içinde bir hayat süreceğine delalettir. Rüyada derede yılan görmek umudunu kestikten sonra elde ettiği iyiliğe, zahmet çekerek özlediği huzura, meşakkatle beklediği onura, zahmet çekerek elde ettiği galibiyete, verdiği uğraşların sonunda elde ettiği mutluluğa işaret eder.

Rüyada Dereden Balık Tutmak

Rüyada dereden balık tutmak; kısmete, bolluğa, gelecek olan hayırlı habere, ailenizle birlikte mutlu huzurlu günler geçirmeye, kısmetinizin açılmasına yorumlanır. Rüyada görülen balık ne şekil olursa olsun kısmetlerin habercisidir. Size gelecek kısmetler, mal ve mülkler balık sembolüyle rüyanızda size görünürler. Balık görülen rüyalar en hayırlı rüyalar arasında yer almaktadır.

Rüyada Derede Boğulmak

Rüyada derede boğulmak; başınıza gelecek olan kötü bir olaya mutsuzluğa kapılmaya, istediğiniz amaca bir türlü ulaşamamaya riskli bir işe gireceğinize ve en yakın gördüğünüz bir kimseden göreceğiniz maddi manevi zarara yorumlanır.  Rüyada derede boğulduğunu gören kişi girmiş olduğu günahlardan dolayı Allah katında yargılanacak mevlanın günahkar kulları arasına girecektir.

Rüyada Dereden Su İçmek

Rüyada dereden su içmek; kişinin çektiği sıkıntıları geride bırakarak maddi anlamda refaha ermeye, çektiği zorlukların son bulacağına, yakın zaman da duyulacak olan müjdeli habere ailesiyle olan bağlarının tekrar filizleneceğine işaret eder. Rüyada dereden su içtiğini görmek aynı zaman da   umudunu yitirdikten sonra ümit ettiği büyük güce, zamanla hak edilen ganimete, sıkıntıları aşarak ulaştığı zenginliğe, parasal yükü olan tanıdığından uzak durmaya, zorlanarak hak edilen şerefe, cefa çekerek kavuştuğu müjdeye işarettir.

Rüyada Dereye Girmek

Rüyada dereye girmek; rüyada dereye giren kişi en yüksek makamlara erişerek önemli bir kişi haline gelecek yaptığı tüm işler de büyük başarılar elde edecektir Bu kişiler genel olarak liderlik vasfı yüksek olan hayatta her zaman başarıyı elde etmek için çalışan kimselerdir.

Rüyada Dereden Su Doldurmak

Rüyada dereden su doldurmak; kişinin Allah katında isteklerinin ve dualarının kabul göreceğine, hayırlı bir işe gireceğine yaptığı tüm işlerde toplum tarafından saygınlığının artacağına işaret eder. Rüyada görülen su eğer temiz ise büyük hayırlara eğer su kirli ve bulanık ise kişinin büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya kalacağını ve sağlığının bozulacağını delalet eder.

Rüyada Akarsu Görmek

Rüyada akarsu görmek; çok güzel bir rüya olup sağlık ve uzun ömür anlamına gelir. Kişinin rüyada bir akarsu kenarında kendini görmesi hayatta her şeyi istediği gibi yaşayacağına mal varlığında yaşanacak olan artışa tüm üzüntülerinin geçeceğine işaret eder.

Rüyada Nehir Görmek

Rüyada nehir görmek; çok değerli saygın kişiliği olan yüksek makam ve kariyer sahibi bir kişiye işaret eder. Rüyada nehir gören kişi yaptığı tüm işlerde başarı elde eden yoksulları yardım etmeyi seven, babacan ruhlu iyi kalpli insanlara yorumlanır. Rüyada nehrin kötü ve pis olması o yerde sorunlar çıkacağına, ekinlerin telef olup, kişilerin açlık çekeceği anlamına gelirken, diğer yandan temiz ve beyaz köpüklü nehir görmek bunun tam tersi şekilde tabir edilir. Bol nimet demektir.

Rüyada Nehire Atlamak

Rüyada nehre atlamak; güzel ve hayırlı şeylerin olacağına işaret eder. Kişinin hastalıktan, borçlarından tüm sıkıntılarından kurtulacağına çektiği sıkıntıları geride bırakacağına, zorlukların ardından umduğu güce ereceğine sıkıntı çekerek özlediği yüksek mertebeye, uzun bir bekleyişin sonunda ulaştığı nimete, karlı işler yapacağına, umudunu kestikten sonra gözlediği refaha, çektiği zorlukların sonunda kazandığı rahata işaret eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Tuna Soylu dedi ki:

  Merhaba hocam rüyamda dere içinde eşimle yürürken suyun yükselerek bir anda üstümüze doğru geldiğini gördüm can havliyle kaçarken eşim suda gözlerimin önünde boğuluyordu

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Tuna bey derede ya da suda boğulmak; başınıza gelecek olan kötü bir olaya mutsuzluğa kapılmaya, istediğiniz amaca bir türlü ulaşamamaya riskli bir işe gireceğinize ve en yakın gördüğünüz bir kimseden göreceğiniz maddi manevi zarara yorumlanır.

 2. fehmi bal yapar dedi ki:

  hocam ben kuru hafif çamurlu ama çamur ayagımızı kirletmiyor derenin içinde yürüyoruz ve100m sonra ben derenin köprüyle olan bölümünden dışarı çıkıyorum hava akşam vaktiydi acaba neye işaret ediyor

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Fehmi Bey Rüyanızın Yorumu
   Rüyada dereden geçmek; sıkıntılarının sonunda hak edilen beceriye, zahmetle birlikte özlediği rahatlığa, uğraşarak elde ettiği sevince, zahmetle hak edilen şöhrete, zorlukların sonrasında hak edilen toplu paraya, yenilgiden sonra istediği rahata şeklinde ifade edilir. Rüyada dereden geçmek aynı zaman da tüm sıkıntılarınızı yavaş yavaş atlat tığınıza  geçmişinizi geride bırakıp kendinize yeni bir sayfa açtığınıza işaret eder. Hayırlı bir Rüya olmakla beraber gönlünüzü ferah tutmanız dileğiyle.
   Allah yar ve yardımcınız olsun…

 3. asiye dedi ki:

  merhabalar hocam
  rüyamda temiz su akan büyük dereden deste halinde paralar topluyodum

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Asiye hanım rüyanız hayır olsun.Rüyada dere görmek; meşakkatli ve özverili bir çalışma sonucu kişinin çalışmalarının sonucunu başarıyla elde etmesine, hedeflerine ulaşarak maddi ve manevi yönden bolluğa ermesine  işaret eder. Rüyada görülen dere temiz ise zenginlik, bol kazanç, bol nimet anlamına gelir. Rüyada görülen deste para da gerçek anlamına yakın bir şekilde bir yerden elinize ulaşacak toplu para yada mirasa yorumlanır.