Rüyada “ Dergah ” Görmek

Dergah
Rüyada dergah görmek dini konularda sohbet etmek amacıyla bir araya gelmeye, günahlardan tövbe etmeye ve hayırlı ilim öğrenmeye alamet edilir. Bazen de: Rüyada görülen dergah, dini konularda fikir alış verişi yapmak üzere toplanmaya yorulur.

Rüyada Dergah Görmek; Rüyada dergah görmek dini konularda sohbet etmek amacıyla bir araya gelmeye, günahlardan tövbe etmeye ve hayırlı ilim öğrenmeye alamet edilir. Bazen de: Rüyada dergah görmek, dini konularda fikir alış verişi yapmak üzere toplanmaya yorulur.Rüyayı gören kişinin kadri ve gönlü yüce olması sayesinde her canlıya yardım ettiğine ve bu yolla Allah’a ulaşmayı ve ona yakınlaşmayı başardığını hissettiğine rivayet edilir.
Rüyada Dergaha Girmek; Rüyada dergaha girmek rüya sahibinin malından ve parasından vermek sureti ile bir hayır işi yapacağına, insanların hayır dualarını alacağına ve bunun huzurunu yaşama şerefine nail olacağına rivayet edilir. Bu kişiler dünya malına yüzünü ters çevirmiş maddiyattan uzak kendini sadece Allah yoluna adamış yoksul insanlara yardım etmeyi seven hayır işi yapan kimselerdir.
Rüyada Dergaha Gitmek; Rüyada dergaha gitmek rüyayı gören kişinin çok temiz niyetlerle bir işe gireceğine ve amacına nail olacağına alamet edilir. Rüyada dergaha gitmek rüya sahibinin dürüstlüğü elden bırakmadan onuru ve namusu ile helal yollardan hayatını yürüttüğüne ve hak yolunda makbul olmayan hiçbir işe bulaşmadığına tabir edilir.
Rüyada Mevlana Dergahını Görmek; Rüyada mevlana dergahını görmek iş yerinde terfiye yükseleceğine, aşk hayatının iyi gittiğine, maddi sıkıntılardan sıyrılmaya, şana erişileceği ne, mutlu geleceğe, bol şansa, manevi yükü olan kişiden kendini kurtarmaya, isteklerin yerine geleceğine, ikili ilişkilerde muvaffakıyete, hayırlı uğraşlara gireceğine, sağlıklı yaşamaya işarettir. Bir diğer yoruma göre de Rüyada mevlana dergahını görmek  fakirliğe, parasal zarara, zarar görmeye, ticaret alanında başarısızlığa, rahatının bozulacağına delalettir.Aynı zaman da Rüyayı gören kişinin hikmetli kimse olacağına, dinde bilginleşeceğine ve âlimleşeceğine alamet eder. Rüya sahibinin kendini dine adayacağına ve gerçek mutluluğu bunda bulacağına yorulur.
Rüyada Dergahta Yemek Yemek; Rüyada dergahta yemek yemek güvende olmaya, hünerli bir insana, devlette makama gelineceğine, aşk hayatının iyi gittiğine, planların hayata geçeceğine, sosyal yaşamda başarıya, verdiği sözünü yerine getirmeye, yakın zamanda öğrenilecek müjdeli havadise, vefalı akrabaya, mala gelecek artışa, yağmura delalettir. Kimi zaman da maddi zorluğa, düşmanından emin olunacağına, düşmanlık görmeye, kıymet yitirmeye, sorumluluktan dolayı rahatsız olunacağına işaret eder. Rüyada dergahta yemek yemek rüya sahibinin geniş rızk elde edeceğine, kazancının tükenmeyeceğine ve kalıcı olacağına delalet eder. Helal lokma kazanmaya ve onu büyük bir gönül rahatlığıyla ve afiyetle yemeye işaret eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.