Rüyada “ Dertleşmek ” Görmek

Dertleşmek
Rüyada dertleşmek, düş sahibinin özü sözü bir birisi olmasına, yaptığı işlerde Allah rızası ve Hakkaniyeti gözetmesine tabir edilir.
Etiketler:

Rüyada dertleşmek, düş sahibinin özü sözü bir birisi olmasına, yaptığı işlerde Allah rızası ve Hakkaniyeti gözetmesine tabir edilir. Gören kişinin kazancını alın teri ve emeği ile karşıladığına, kimsenini malına, namusuna göz dikmeyen, ahlaklı biri olması olarak da yorulur. Kişinin özveri ve manevi yönden çaba içinde olmasına, dini vecibelerini yerine getiren, hoş görü ve yumuşak mizaçlı biri olması olarak da yorumlanmıştır. İslami anlamı olarak da, rüya sahibinin helal lokma ile geçimini temin etmesine, kimseye boyun bükmeden, müdahane etmeden yaşamını sürdürmesi olarak da yorumlanır. Rüyada dertleşmek görmek, dünyanın sıkıntı ve zorluklarını göğüsleme gücüne sahip olduğunuza, yaşanan olumsuzluklara karşı çemkirmek yerine, kadere olan bağlılık sayesinde tevazu içerisinde çaba gösterdiğinize rivayet edilmiştir. Aynı zamanda ele geçen kısıtlı kazancın bir kısmı ile yardım ve ihsanda bulunmaya, zorda kalan kişiler ile ekmeğinizi bölüştüğünüz olarak yorumlanmıştır. Rüyada dertleştiğini görmek, ile ilgili yorumları aşağıda okuyabilirsiniz.

Rüyada Dertleşmek Ne Demek

Rüyada dertleşmek, kişinin başına gelen sorunlara karşı dik durmasına, eğilip bükülmek yerine, yılmadan çaba gösterdiğine yorumlanır. Gösterilen sabır ve emeklerin karşılığını Allah’ın izini ile alacağınız olarak da müjde anlamı taşıyan bir rüyadır. Uyarı olarak da yorumlanan bu rüya, başa gelen sıkıntılar için asi davranılmaması gerektiğine, yaşanan buhran ve zorlukların yerini güzelliklere bırakacağının habercisidir. Diyanet tabircilerine göre ise, hak yolunda bulunmaya, kendi yağında kavrulmaya, yaşama karşı dik bir tavır sergilemeye yorumlanır.

Rüyada Devlet Büyüğüyle Dertleşmek

Rüyada devlet büyüğüyle dertleşmek, devlet dairesinde yakın bir zamanda işleriniz olacağını gösterir. Evrak işi yada resmi görevler ile ilgili görüşeceğiniz devlet erkanından kişilere yorumlanır.

Rüyada Biriyle Dertleşmek

Rüyada biriyle dertleşmek, zorluk ve sıkıntı içinde olan birine yapılacak destek olarak tabir edilir. El vereceğiniz yarasına merhem olacağınız yakın çevreniz olarak da yorumlanır. Rüyada biriyle dertleştiğini gören kişinin insanlara faydası ve hasenatı olacak demektir.

Rüyada Dert Dinlemek

Rüyada dert dinlemek, salih ameller içinde olmaya, yumuşak huylu, hoş görü ve yüce gönüllü biri olmanız olarak da rivayet edilmiştir. Görülen bu rüya kişinin çevresine dair her daim yardım içinde olduğunu, faydalı ve makbul işler yaptığını gösterir.

Rüyada Dertlenmek

Rüyada dertlenmek, görülen rüyanın aksine sorumlulukların azalmasına, size sıkıntı ve elem veren durumların son bulacağı olarak yorumlanır. Hayırlı sonuçlar alınacağına, zorluktan sonra görülecek kolaylık olarak bildirilir.

Rüyada Dert Yanmak

Rüyada dert yanmak, sorun ve problemlere çare bulmaya, zorunuzu kolay edecek kişiler ile tanışmaya yorulur. Fayda görmeye, canınızı sıkan, keyfinizi kaçıran olayların yakın çevreden görülecek destek ile kolaylık ile atlatılacağı olarak bildirilir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.