Rüyada “ Dilenmek ” Görmek

Dilenmek
Rüyada dilenmek görmek neye delalet eder. Rüyada dilenmek görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada dilenmek görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Dilenmek Görmek

Rüyada dilenmek görmek; maddi zarar göreceğine çevrendeki dost görülen kişilerin sizin üzerinizden menfaat sağlayamayacağı için yalnız bırakılacağına yorumlanır, Rüyada dilenmek ya da dilendiğini görmek aynı zaman da kötü arkadaşlıklar kurarak başınızı derde sıkıntıya sokacağınıza, boyunuzu aşan suçlar işleyerek hem kendinizi hem de sizi seven insanları üzeceğinize, gözünüzü kör eden para hırsı yüzünden elinizdekileri kaybedip yalnız ve çaresiz kalacağınıza delalet eder. Ünlü rüya alimimiz İbn-i Şirin bu rüyayı şu satırlarla kısaca dile getirmiş; rüyasında her ne sebepten olursa olsun dilendiğini görmek Allah yolundan uzaklaşarak kendini kötü amellere bulaştıra cağına, suçluluk duygusu güdüp çevresindeki insanlara zarar vereceğine yorumlanır der.

İslami rüya alimlerine göre rüyada dilenmek; suç işlemeye, günah olan harama şeylere el uzatmaya, çıkarları uğruna yaşayıp sevdiklerini yok saymaya, uzun bir yolculuğa çıkıp farklı ortamlarda olmaya, devlet makamında yer alıp mevki ve makam yönünden yükselmeye yorumlanır.

Dini rüya alimlerine göre rüyada dilendiğini görmek; rüya sahibinin çıkarları uğruna elindekileri kaybederek maddi sıkıntılar yaşayacağına, çevresindeki dostlarını tek tek kaybederek yalnız kalacağına, kırdığı kalpleri kazanmak için uğraş verip geçmişinde pişmanlık duyacağına yorumlanır.

Ünlü rüya alimlerimize göre rüyada dilenciye sadaka vermek; rüyasında sadaka veren büyük bir sıkıntıdan ve delaletten kurtulur. Kendine sadaka verdiklerini gören kimsenin birbirine yardımı dokunur.

Rüyada Dilenci Olduğunu Görmek

Rüyada dilenci olduğunu görmek; rüya sahibinin sorunlardan uzak kalacağına, üne ermeye, hüner sahibi bir kimseye, aşk hayatının yolunda olduğuna, sevinmeye, taleplerin yerine geleceğine işarettir Başka bir değişle  Rüyada dilenci olduğunu görmek  korkuya, ticari kayba, rahatının kaçacağına yorumlanmaktadır. Rüyasında dilenci olduğunu gören kimse gözü dışarıda olan harama el uzatan, çıkarları uğruna insanlara zarar vermekten çekinmeyen, ailesini ve sevdiklerini göz ardı edip büyüme hırsı gütmeye işaret eder.

Rüyada Dilenci Görmek

Rüyada dilenci görmek; rüya sahibinin karşısına çıkacak olan büyük ve temiz ekmek kapılarına delalet eder. Rüyada dilenci görmek, rüya sahibinin hayatı boyunca karalar bağlamasını, yanıp yıkılmasını, ümitsiz olup göz yaşına boğulmasını gerektirecek durumlarda kalmayacağına tabir edilir. Rüyada dilenciye sadaka verdiğini görmek, her durumda mutluluk ve ikbale ermeye, rüyada dilenci doyurmak, sağlığa, paranın temiz olmasına, zahmetsiz kazanılan paraya, hayırlı işlere, dostlarla birlikte mutlu olmaya, duygusal külfeti bulunan tanımadığı bir kişiden kurtulmaya yorumlanır.

Rüyada Dilencilik Yapmak

Rüyada dilencilik yaptığını görmek; hoşgörüsüz bir kişiye, sağlığın kötüleşeceğine, mes’uliyetten dolayı mağdur olunacağına, kıymet kaybetmeye, ticari kayba işarettir. Rüyasında dilencilik yaptığını gören kimse evine helal lokma götüren, alın teri dökerek para kazanan, ailesini ve sevdiklerini her şeyden herkesten üstün tutan kimselere yorumlanır.

Rüyada Para Dilenmek

Rüyada para dilenmek; rüyayı gören kimsenin maddi zarar göreceğine, çevrenizdeki dost görülen kişilerin sizin üzerinizden menfaat sağlayamayacağı için yalnız bırakılacağına yorumlanır. Rüyada para dilendiğini görmek emelleri için savaşan, hayallerinin peşinde koşan, gözünü hırs bürümüş çıkarları uğruna yaşayan insanlara delalet eder.

Rüyada Dilenci Kovalamak

Rüyada dilenci kovalamak; tatlı dilli yaşlı akrabaya, beceri sahibi bir kişiye, temiz zenginliğe, finansal yükü olan tanıdığından kendini kurtarmaya, yüksek kısmete, duygusal hayatın iyi olacağına, iyi işlere, kazancın kazançlı olacağına, üne ulaşılacağına delalet eder. Rüyada dilenci kovalamak aynı zaman da kötülüklere son vermeye kendine yeni bir dünya kurmaya işlerin de büyük kazanç elde etmeye yorumlanır.

Rüyada Dilenciye Sadaka Vermek

Rüyada dilenciye sadaka vermek; kötüye işarettir. İş hayatında sıkıntılı bir döneme girileceğine maddi ve manevi anlamda huzursuzluğa erişileceği ne işarettir. Bu rüya olumlu olarak ta kişinin yaptığı yardımlarla mevlanın gönül kapılarını aralayıp huzura ereceğine, yaptığı her işte helal kazançlar elde edip kazancının bereketine nail olacağına, kazandığı alın teri ile ailesine helal lokma götüreceğine yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.