Rüyada “ Direk ” Görmek

Direk
Allah (C.C.) o kimseye halim ve adaletli bir hükümdar sebebiyle ikram ve ihsanda bulunur. Bir kimse rüyasında; bir direkle birisine vurduğunu veya vurulduğunu görse; bu onun dövenin dövüleni utandıracağı bir söz söyleyeceğini ifade eder

Rüyada Direk Görmek ; Rüyada görülen direk kişinin imanı ve maneviyatının inancı ve kudretini işaret eder Rüyada gördüğünüz direk dini ifade eder.

Rüyada Gökten Direk İndiğini Görmek ; Allah (C.C.) o kimseye halim ve adaletli bir hükümdar sebebiyle ikram ve ihsanda bulunur. Bir kimse rüyasında; bir direkle birisine vurduğunu veya vurulduğunu görse; bu onun dövenin dövüleni utandıracağı bir söz söyleyeceğini ifade eder. Eğer bir kimse rüyasında; birini döver ve onun bir tarafını yaralarsa, döven kimse dövülen kimseye bir zarar verir.

Rüyada Ağaçtan Toprak veya Kireçten Direk Görmek ; evin kıymetini ve o ev halkına hizmet eden kimseyi ve evin yükünü yüklenen ve direği derecesinde olan şahsı ifade eder.Rüyada görülen direk kendisine itimat edilen güvenilir bir kimsedir.

Rüyada Direğin Eğildiğini Gören Kimse; Dini rüya tabirlerine göre vali ise, onun hizmetinde bulunan adamı verdiği emirlerinin aksine iş yapar ve ona itaat etmez. Eğer rüya sahibinin kendisi hükümdarın hizmetçisi ise; hükümdar ona kızarak aleyhine döner ve onun hoşlanmadığı şeyleri yapar. Eğer rüyayı gören köle ise, efendisi ondan hoşlanmaz. Bazen de bu efendinin onu satacağım gösterir.

Not ; Direkler, mahzurlu şeyle defetmek ve önemli işlerde kendilerine itimat olunacak adamlardır. Direklere sahip olduğunu veya kendisinin direklerden olduğunu gören kimse, mülke ehil ise, bir mülke malik ya da kendisine iti­mat edilir bir kimse olur. Eğer âlim ise, dindarların yanında toplanır.

Rüyada Direk Olduğunu Görmek ; Dini rüya tabirlerine göre bu rüyayı gören kişi  ölür, naşı ve tabutu, direkler arasına yüklenerek götürülür. Direk, keli­melerin birbirleriyle olan ilgisinden dolayı gözyaşını ifade eder. Mermer sütun faydalı veya şerefli bir mal ya da ka­dındır. Eğer direk, sert bir taştan ise, o şerefsiz ve hor bir kimsedir. Eğer direk, adi taştan olursa; o adam fikrinden çabukça dönen ve sebatsız bir kimsedir. Eğer direk, ağaçtan ise, o adam münâfık olur.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.