Rüyada “ Diş Doktoru ” Görmek

Diş Doktoru
Rüyada diş doktoru görmek neye delalet eder. Rüyada diş doktoru görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada diş doktoru görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Diş Doktoru Görmek

Rüyada diş doktoru görmek, maddi anlamda çok büyük sıkıntı içerisinde olduğunuza en yakın zaman da bu sıkıntıları giderecek çözümler üretmeniz gerektiğine yorumlanır. Maddi ve manevi sıkıntıları getirecek hayra yorumlanmayan kişinin sürekli çıkış kapısı aramaya çalıştığı fakat uğraştıkça daha da battığı kişilere işarettir. Aynı zaman da diş doktoru görmek ya da yanında olmak yeni iş kapılarına hayırlı kısmetli bir işe gireceğinize, yakın zaman da hayırlı olacak evliliğe delalet eder.

Rüyada Diş Fırçalamak Görmek

Rüyada diş fırçalamak görmek, rüyada dişlerini temizlemek ya da fırçaladığını görmek hayırlı olmayan rüya tabiridir. Ünlü rüya alimimiz Cabir’ül-Magrîbî’ye göre bir kimsenin rüyasında dişlerinin arasını temizlediğini görmesi yakın akrabalarından ya da hane içerisinden birinde yardım alacağına işarettir. Aynı zaman da Diş aralarını  temizlemek ve ayıklamak  temizliğe ve mekruh olan bir şeyin ortadan kaldırılmasına delalet eder.

Rüyada Diş Fırçası Görmek

Rüyada diş fırçası görmek, hayırlı günlere, güzel hayata, rüya sahibinin hayallerinin gerçek olacağına, kısmetinin ve şansının hayatı boyunca devam edeceğine, kimselere muhtaç olmadan, kendi kendisi ile mutlu olarak yaşayacağına tabir edilir. Rüya sahibi cömert kar biri olup en küçük şeylerden bile mutlu olmayı bilen kişidir. Aynı zaman da rüyada diş fırçası görmek iş hayatında ve sosyal hayatta hayırlı kişiler le tanışıp onlardan yardım görmeye işarettir.

Rüyada Diş Fırçalamak

Rüyada diş fırçalamak, hayatında ve işlerinde titizlik gösteren yaptığı her işin kusursuz olmasını amaçlayan hatayı hoş görüyü kabullenmeyen mükemmeliyetçi toplu düzenli insanlara işaret eder. Bu kişiler toplum arasında örnek gösterilen insanların güvendiği kişilerdir. Bazen de rüyada diş fırçalamak ya da temizlemek bazen de bir şeyi ört bas etmeye çalışmak olarak tabir edilir. Rüya sahibinin kendisini huzursuz eden, duyulduğu zaman başının ağrımasına neden olacak olan bir şeyden kurtulmak için bir hayli zorlanacağı ve ter dökmesi gerekeceği şeklinde de tabir edilir.

Rüyada Beyaz Diş Görmek

Rüyada beyaz diş görmek, çokça mal varlığı ve kazanca tabir edilir. Rüya sahibine yakın zaman da büyük ikramiye konacağına, kısmetinin açılacağına bolluk bereket içinde huzurlu mutlu günler geçireceğine işaret eder. Aynı zaman da Tuttuğunu koparan, akıllı, mantıklı, ne istediğini bilen, kendinden emin bir kişinin varlığına yorulur ve bu kişinin makul oluşu sayesinde hayatı boyunca deyim yerindeyse yaş tahtaya basmayacağı anlamına gelir.

Rüyada Diş Görmek

Rüyada diş görmek, iyi şekilde hayra yorumlanmayan rüya tabiridir. Kişinin işlerinin bozulacağına, inişli çıkışlı yollara gireceğine, maddi ve manevi anlamda sıkıntılı günler yaşayacağına ailesinde ve iş hayatında büyük çöküntüler yaşayacağına işaret eder. Rüyada üst dişler baba tarafından, alt dişler anne tarafından akrabalarla ilgilidir; Rüyada üst çenedeki iki ön diş baba ve amcaya; alt çenedeki iki ön diş kendi çocuklarına, bu dişlerde görülen çürüme ve düşme yahut kırılma, dişin temsil ettiği yakının başına gelecek sıkıntı, hastalık, uzağa gitme yahut vefatına; bu dişlerde görülen güzellik, temsil ettiği akrabanın durumunun iyiliğine veya onu mutlu edecek bir duruma delalet eder.

Rüyada Diş Doktoru İle Konuşmak

Rüyada diş doktoru ile konuşmak, çektiği zorlukların sonunda istediği itibarlı mertebeye, yardım alarak hak edilen hayra, başarısızlıktan sonra istediği rahata, mağlubiyetten sonra gözlediği hayra şeklinde tabir edilir, Rüyanız olumlu olarak: diş doktoru ile konuşmak, yenilgiden sonra hayalini kurduğu mevkiye, zorlukların sonrasında kavuştuğu ferahlığa, mağlubiyetten sonra umduğu haysiyete, kısa zamanda alınacak iyi haber duymaya, zorlanarak elde ettiği berekete, zorlukla özlediği sevince şeklinde tabir edilir.

Rüyada Diş Doktoru Olduğunu Görmek

Rüyada diş doktoru olduğunu görmek, iş yerinde terfiye yükselmeye kısa ya da uzun süreli seyehatlara  çıkmaya yabancı bir kimseden yardım görmeye, refah dolu günlere, hayırlı kısmetli bir evliliğe, Bir diğer yoruma göre de üzüntü duymaya, yalancı yöneticiye, ticari sorunlara, ticari problemlere yorulur.

Rüyada Diş Çıktığını Görmek

Rüyada diş çıktığını görmek, Rüyayı gören kişi için şansın ve kısmetin artacağı bir dönemin yaklaştığı anlamına gelir. Kişi, çevresindeki iyi niyetli kimseler ama özellikle de kan bağı olan kişilerden göreceği destek sayesinde iyiliklerle ve güzelliklerle karşılaşacak, zorluklardan ve sıkıntılardan uzalaşacak, yaşadığı kötü olayların etkisinden kurtularak canlanacak, tazelenecek, şifa ve mutluluk bulacak ayrıca çarelere kavuşacak demektir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. funda dedi ki:

  rüyamda diş doktoruna gittim dişime iğne yaptı fakat diş çekilmedi .ikinci bir iğne yapıldı ama yine çekilmedi.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Funda hanım rüyada diş doktoru görmek ve diş çektirmek, maddi anlamda çok büyük sıkıntı içerisinde olduğunuza en yakın zaman da bu sıkıntıları giderecek çözümler üretmeniz gerektiğine yorumlanır. Maddi ve manevi sıkıntıları getirecek hayra yorumlanmayan kişinin sürekli çıkış kapısı aramaya çalıştığı fakat uğraştıkça daha da battığı kişilere işarettir.

 2. Kübra can dedi ki:

  Hocamız merhabaa rüyamda eşimi doktor kıyafeti içinde dişçi olarak çalıştığını gördüm eşim kayınvalidemin dişlerini takıyordu

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Kübra Hanım; Rüyada eşinizi diş doktoru olarak görmeniz ve yakın akraba yada kan bağı olan birine yardım etmesi eşinizin yakın bir zaman içirisinde bu kişiye manevi yardımlarda bulunarak sağlık sorunlarına çözüm bulacağına delalet eder. Yani eşiniz annesine yeni bir hayatı bahşetmiştir.

 3. erkek dedi ki:

  Rüyada bayan güzel diş doktoru gördüm ayrıca yerlere dişler dökülmüştü hepsi değil ama hangileri görmedim ayrıca ilginçtir bu bayan doktor dişimi çıkarmaya çalıştı çıkartmadım ayrıca etimi bıçakla biraz kesti kanımı içiyordu biraz hiç korkmadım rüya bitti orada komikte geldi:) bu arada tek size yazdım diğer bazı yerler hep olumsuz rüyamı yorumlarsanız sevinirim hayırlı günler

  1. admin dedi ki:

   Merhaba rüyada bayan diş doktoru görmek, kişinin çektiği zorlukların sonunda istediği itibarlı mertebeye, yardım alarak hak edilen hayra, başarısızlıktan sonra istediği rahata, mağlubiyetten sonra gözlediği hayra şeklinde tabir edilir, Rüyanız olumlu olarak: diş doktoru görmek, yenilgiden sonra hayalini kurduğu mevkiye, zorlukların sonrasında kavuştuğu ferahlığa, mağlubiyetten sonra umduğu haysiyete, kısa zamanda alınacak iyi haber duymaya, zorlanarak elde ettiği berekete, zorlukla özlediği sevince şeklinde tabir edilir.