Rüyada “ Diş Düşmesi ” Görmek

Diş Düşmesi
Rüyada diş düşmesi görmek neye delalet eder. Rüyada diş düşmesi görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada diş düşmesi görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Diş Düşmesi Görmek

Rüyada diş düşmesi görmek, rüyada dişlerinin düştüğünü görmek, bazı dostlarına zarar gelmesine işaret eder derler. Ön dişinin eline düştüğünü ve bunu bir kez parçasına sarıp muhafaza ettiğini gören kimse çocuğundan yahut erkek veya kız kardeşinden istifade eder. Bütün dişlerinin düştüğünü ve elinde veya yanında durduğunu görse, o kimsenin nesli çoğalır. Hiçbir müdahale yapmadan bir dişinin düştüğünü ve eline aldığını yahut bir bez parçasına sararak muhafaza ettiğini gören kimsenin yanında hamile kadın varsa bir çocuğu olur. Eğer hamile kadın yoksa bozuştuğu erkek kardeşiyle veya bir yakınıyla barışır. Dişlerinin düştüğünü ve yemek yemediğini gören kimse, fakirleşir. Bir şahsın acısız ve müdahalesiz dişlerinin avucu içine düştüğünü görmesi, o dişlerin sayısınca eline mal geçmesine yorulur.

Rüyada Dişlerin Dökülmesi Görmek

Rüyada dişlerin dökülmesi görmek, rüyanız da diş dökülmesi görmek yakın zaman da alacağınız haberlerin sizi üzeceğine, davranışlarınızda dikkatli olmanız gerektiğine, dişlerinizi eliniz de toplamak ayrılıkların son bulacağına, kırgınlıkların af olacağına işarettir Aynı zaman da rüyada dişlerin dökülmesi hane içerisinde nüfusun artacağına, yakın zaman doğacak olan bir evladın müjdecisi olabilir. Bir başka rüya tabirine göre ise rüyada dişlerin dökülmesini görmek, ağır bir rahatsızlık atlatacağınıza delalet eder.

Rüyada Çürük Diş Görmek

Rüyada çürük diş görmek, rüyada çürük diş görülmesi hane içerisinde bereketin azalacağına, ayrılıkların yaşanacağına işarettir. Rüyada dökülen çürük diş görmek ise iki farklı şekilde yorumlanır. Birincisi hane içerisinde ayrılıkların yaşandığı gibi maddi kazançlarında kaybedileceğine, elindeki paraların yavaş yavaş tükeneceğine, İkinci bir yorum olarak ta rüyada çürük diş görmek kişinin iş hayatında engeller koyan, kişiyi sürekli taciz eden, yükselmesini engelleyen kişilerin tek tek muaf edileceğine işarettir.

Rüyada Diş Kırılması Görmek

Rüyada diş kırılması görmek, rüyayı gören kişinin iş hayatında ve özel hayatında yaşanmış sıkıntılarının son bulacağına, borçlarından yavaş yavaş kurtulacağına, huzura ve esenliğe kavuşacağına işarettir.

Rüyada Diş Çektirmek Görmek

Rüyada diş çektirmek görmek,  Rüyasında dişini çektiğini ya da çektirdiğini gören kimse, akrabalarıyla daha az görüşmeye başlar. Eğer aynı anda kan görmüşseniz bu durumdan dolayı günaha gireceğinize işaret eder. Eğer rüyanızda siz birilerinin dişlerini çekmiş iseniz bu rüya etrafınızdan birinin başına gelen kötü bir olaydan fayda sağlayacağınıza delalet eder.

Rüyada Diş İltihabı Görmek

Rüyada diş iltihabı görmek, rüyada diş iltihabı olduğunu görmek yakın zaman da hane içerisinde yaşanacak olan ayrılığa, kişiyi derinden üzecek kötü bir haberin duyulmasına, çalıştığı iş ortamından ayrılmasına işarettir. Aynı zaman da rüyada görülen diş iltihabı sizin uzun zamandır söylemek isteyip de söyleyemediğiniz şeylere, bunun farkında olmadan üzerinizde derin yaralar bıraktığına, becerili bir insana, problemlerden arındırdığımız hayatınıza işarettir.

Rüyada Diş Kanaması Görmek

Rüyada diş kanaması görmek, ender görülen rüya yorumlarından dır.  Rüyanın durumuna ve görülüş şekline göre farklı şekillerde yorumlanır. Kimi rüya alimleri ne göre iyiyi, güzeli, bolluğu ve bereketi işaret ederken, Kimi alimlere göre de maddi ve manevi anlamda büyük sıkıntıları yaşanacağını, hane içerisinde huzursuzluğun artacağına yorumlanır.

Rüyada Yeni Çıkan Diş Görmek

Rüyada yeni çıkan diş görmek, rüya sahibinin yeni bir iş ve evlat sahibi olacağına işarettir. Eğer rüyada görülen çıkan diş üst kısımda ise doğacak olan bebek erkek olacak, eğer diş alt çene kısmında ise doğacak olan çocuk kız olacak demektir.

Rüyada Atın Diş Görmek

Rüyada altın diş görmek, rüyada altın diş görmenin farklı yorumları vardır, Ünlü rüya alimimiz İbni Şirin timsah görmek hane içerisinde ayrılıkların gerçekleşeceğini, kişinin hem iş ortamında hem de özel hayatında kariyerinin son bulacağına, büyük anlamda maddi sıkıntıların yaşanacağına işarettir der. Aynı zaman da rüyada altın diş görmek,  rüyayı gören kişinin hasta olması durumunda, kısa süre içerisinde şifa bulacağı müjdesidir. Herhangi bir işle uğraşmak veya bir başlangıç yapmak istiyorsanız tereddüdünüz olmasın çünkü rüyada altın diş yada dişler görmek yolunuzun açık olduğunu işaret eder.

Rüyada Gümüş Diş Görmek

Rüyada gümüş diş görmek,  genel anlamda  aileye ve akrabalara işarettir. Üst çenedekiler baba tarafının, alt çenedekiler ise anne tarafının olduğunu gösterir. Bu dişlerde görülen güzellik, temsil ettiği akrabanın durumunun iyiye ya da onu mutlu edecek bir şekle dönüşmesine işarettir. Hastalığa, bu hastalıktan dolayı rahatsız olacağınıza, kötü üne, şöhrete ve sünnete uymamaya, güzel övgülere, evde yaşadığınız düzensizliğe işaret eder.

Rüyada Diş Görmek

Rüyada diş görmek, Rüyada diş görmek, bir hastalık habercisidir. Dişlerin döküldüğünü görmek ise, en kısa zaman içinde kötü bir haber alınacağına işarettir. Rüyada diş görmek bazı yorumculara göre gizli saklı işler olarak yorumlanır. Rüyada ön dişleri uzun, bakımlı ve beyaz görmek babanın ya da amcanın mal varlığının artacağının habercisi olabilir. Rüyada altın diş görmek, hatipler için hayırlı ve menfaatli işlere delalet eder. Rüyada dişlerin sallandığı görmek hastalığa delalettir. Dişin çıkması akrabalardan ölüm ya da kaybın olacağına işarettir. Rüyayı gören kimse eğer dişlerinin sallandığını görmüşse aile içi kavga ya da münakaşa yaşayabilir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Aydın tunc dedi ki:

  Hayırlı akşamlar rüyamda kız kardeşimin dişlerini fırçalarken ağzından düştüğünü gördüm. O sırada annem banyoluğa girmiş kız kardeşim ağlarken onu teselli ediyordu.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Aydın bey rüyada dişlerinin düştüğünü görmek, bazı dostlarına zarar gelmesine işaret eder derler. Ön dişinin eline düştüğünü ve bunu bir kez parçasına sarıp muhafaza ettiğini gören kimse çocuğundan yahut erkek veya kız kardeşinden istifade eder. Bütün dişlerinin düştüğünü ve elinde veya yanında durduğunu görse, o kimsenin nesli çoğalır. Hiçbir müdahale yapmadan bir dişinin düştüğünü ve eline aldığını yahut bir bez parçasına sararak muhafaza ettiğini gören kimsenin yanında hamile kadın varsa bir çocuğu olur. Eğer hamile kadın yoksa bozuştuğu erkek kardeşiyle veya bir yakınıyla barışır.

 2. Elif can ünaldı dedi ki:

  Hocam hayirli sabahlara geceler rüyamda düşlerimin kökünden ağrıdığını gördüm hepside dillerinden sızlıyordur daha sonra dilteki bi iki dişimin elimde geldiğini gördüm uyandığımda halay ağrıyordu

  1. admin dedi ki:

   Rüyada diş görmek ve rüyada dişlerinin döküldüğünü görmek hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaz yakınlarınızdan birinin vefat haberine nail olacağınızı bildirir gördüğünüz rüya.

  2. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elif hanım rüyada diş düşmesi görmek, rüyada dişlerinin düştüğünü görmek, bazı dostlarına zarar gelmesine işaret eder derler. Ön dişinin eline düştüğünü ve bunu bir kez parçasına sarıp muhafaza ettiğini gören kimse çocuğundan yahut erkek veya kız kardeşinden istifade eder. Bütün dişlerinin düştüğünü ve elinde veya yanında durduğunu görse, o kimsenin nesli çoğalır. Hiçbir müdahale yapmadan bir dişinin düştüğünü ve eline aldığını yahut bir bez parçasına sararak muhafaza ettiğini gören kimsenin yanında hamile kadın varsa bir çocuğu olur.

 3. Selçuklu kılıç dedi ki:

  Hayırlı haftalar rüyamda ağzımdaki çürük dişimin düştüğünü gördüm ağzımdan bir miktar kan boşaldı annem kanı durdurmak için tampon yapmam için pamuk veriyordu

  1. admin dedi ki:

   Rüyada çürük diş görmek; Rüyada dişine bir zarar geldikten sonra onu çıkaran kimsenin, akrabası veya yabancı bir şahıs ölür veya ondan ayrılır. Rüya görenin bazı dişleri yıpranıp veya çürüyüp belirsiz hale gelse, bir daha ondan istifade edilemeyecek şekilde bir bela isabet eder.

 4. Aydın tunc dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin rüyamda eşimin dişinin düştuğunu gördüm ne anlama gelihor

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayrolsun Aydın Bey; Rüyada diş düştüğünü yada çürüdüğünü görmek vefat haberi olarak yorumlanır. Sizin gördüğünüz rüyada eşinizin akrabalarından birinin haberi geleceğidir.

 5. Sevgi bayrak dedi ki:

  Kolay gelsin rüyamda eşim dişinin düştüğünü görmüş tabirlere baktığımızda farklı şekillerde anlatılıyor bu siteye birkaç kere girdim yorumlarınız çok güsel aydınlatıcı rüyamız hakkından yorum yaparmısınız

 6. şenay dedi ki:

  merhaba
  rüyamda elimde köklü bir çürük diş vardı hem kökten hemde üsten çürümüş akrabalardan biri bunu görünce sen kanser olacaksın dedi.

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba şenay hanım rüyanız hayır olsun rüyanızın yorumu
   Rüya sahibinin maddi ve manevi kayıpları olacağı ve içine kapanık hal alacağı ve seyahatlere çıkmanıza yorumlanır.Rüyada diş görmek çok sık görülen rüyalardan olup insanın içinde bulunduğu ruh halini ve sıkıntılarına delalet eder.İslami rüya tabirlerine göre rüyada diş görmek aile fertlerinden birinin geçireceği hafif rahatsızlıklara ve sıkıntılara yorumlanır. Bu rüya sizin için uyarıcı niteliğinde olup iş yada özel yaşantınıza dair atacağınız adımları düşünüp tartarak yapmanız gerektiğine yorumlanmıştır. Gönlünüzü rahat tutmanız dileğiyle…