Rüyada “ Dua Etmek ” Görmek

Dua Etmek
Rüyada dua etmek güzel ve hayırlı şeylere delalettir. Rüyasında dua ettiğini gören kişi huzura ve esenliğe kavuşur. Dua kişinin tüm sıkıntı, zorluk ve dertlerinden arınması demektir.

Rüyada Dua Etmek; Rüyada dua etmek güzel ve hayırlı şeylere delalettir. Rüyasında dua ettiğini gören kişi huzura ve esenliğe kavuşur. Dua kişinin tüm sıkıntı, zorluk ve dertlerinden arınması demektir.  İbn-i Sîrîn: Rüyada dua ettiğinizi görmek; hacetin izin reva olacağına
Kendiniz için dua ettiğinizi ve Allah’tan günahlarınızın bağışlanmasını dilediğinizi görmek; akıbetinizin iyi olacağına ve hacetin izin yerine geleceğine başkası için dua ettiğinizi görmek; emri maruf ve nehyi münkire terk edeceğinize ve fesada meyledeceğini işarettir. Aynı zaman da rüyada dua etmek duası geçtiği halde bunu bir türlü başaramadığını gören kişi hak yolunda yapması gereken iyiliği zamanında yerine getirmiyor demektir.  Rüyada namaz kıldıktan sonra son duayı okumayı başardığını gören için hayatının olumlu yönde değişeceği ve mutluluğa kavuşacağı anlamına gelir.Ağlayıp sızlanarak dua okuduğunuzu görmek; Salih ve takvalı biriyseniz Allah tarafından bağışlanacağına ve hac etinizin gerçekleşeceğine, günahkar biriyseniz tövben izin kabul edileceğine ve günahlarınızın bağışlanacağına, Müslüman değilseniz Müslüman olacağınıza işarettir.

Rüyada Toplu Halde Dua Etmek; Rüyasında toplu halde dua etmek insanlığın tümüne faydası olacak bir refahın ve huzurun tüm insanlar için hakim olmasına işaret eder. Rüya sahiplerinin Allah katında dileklerinin kabul olması için secdeye gelerek dua etmesi ve refahın ve mutluluğun olması için gönülden dua etmeleridir. Bu dua tüm insanların yararına olacak hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Duanın Yarım Kalması; Rüyada duanın yarım kalması Rüyada kişinin duasının yarıda kalması, sonuna kadar okuyup bitirememesi elindeki işi yarım kalacağı hayrı olmayan ve sonunda zarar getireceğinden dolayı sonu getirilmeyen rüya olacağına tabir edilir.Rüyada duanın yarım kalması Kişinin Allah katında yapmış olduğu tövbe ve dualarının sonunu getirememesi bir tarafının boşlukta kalması olarak yorumlanır.

Rüyada Karanlıkta Dua Etmek; Rüyada karanlıkta dua etmek Rüyada karanlıkta dua ettiğini gören kişi tüm sorunlarından, üzüntülerinden ve yaşadığı zorluklardan kısa sürede kurtulacak ve gönül hoşluğu yaşayacak demektir.Allah katında huzura esenliğe ermiş olup tüm günahlarından arınacaktır.  Kendine tertemiz bir sayfa açıp eski yapmış olduğu günahlarından dolayı kendini arındıracak yeni ve hem kendisi için hemde ailesi için hayrı getirecek olan bir işe yönelecektir.

Rüyada Beddua Etmek; Rüyada beddua etmek iyi şeylere delalet etmez. Bu rüyada hayır yoktur. Her türlü kötülüğü ve belayı çağırır. Rüya sahibi için tehlike ve gözyaşı anlamına gelir.Rüyada beddua etmek, hastalık ve dert sahibi olmaya, büyük borçların altına girip ezilmeye, yakınlarını kaybetmeye, işinden olmaya ve daha pek çok olumsuzluk ile karşı karşıya kalmaya işaret eder. Rüya sahibi için sıkıntıdan oflayıp puflaya cağı, kara kara düşüneceği ama yine de çözüm bulamayacağı günler geliyor demektir. Ünlü rüya tabirimiz Kirman i  Herhangi bir suçu olmadığı halde birine beddua ettiğinizi görmek; ettiğiniz bedduanın size döneceğine işarettir.Der.

Rüyada Dua Dinlemek; Rüyada dua dinlemek Rüyayı gören kişinin kurtuluşu olarak kabul edilir ve rüya sahibinin mutlu, başarılı ve huzurlu olması için ihtiyacı olan şifaya kavuşacağı şeklinde yorumlanır. Kazalardan, belalardan ve kötülüklerden korunmaya ve güvende olmaya tabir edilir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.