Rüyada “ Ezan ” Görmek

Ezan
Rüyada görülen ezan, hırsızlığı, derece yüksekliğini, büyük bir rütbeye yükselmeyi ve işitilecek herhangi bir sözü, bekar için evlenmeyi, çok kere doğru haberi de ifade eder.

Rüyada Ezan Okumak; Rüyada ezan hac aylarında hacca gideceğini ifade eder. Rüyada görülen ezan; hareket ve savaş hazırlıklarına işarettir. Rüyada görülen ezan, hırsızlığı, derece yüksekliğini, büyük bir rütbeye yükselmeyi ve işitilecek herhangi bir sözü, bekar için evlenmeyi, çok kere doğru haberi de ifade eder.

Rüyada Görülen Ezan; duayı, hayırlı işleri, emniyeti, şeytanın hilesinden kurtuluşu ifade eder. Bir kimse rüyasında; kendisini Müslüman olmayan bir memlekette; kuyunun içerisinde ezan okuduğunu görürse, o memleket halkını İslam dinine davet eder. Eğer rüyada görülen kuyu, Müslüman memleketlerinin ise, o kimse casustur.

Rüyada Ezan Okuduğunu Görmek ; Rüyayı gören kişi eğer dindar ise, millete iyilikle emreder. Eğer günahkar ise dövülür.

Rüyada Kabe Üzerinde Ezan Okunduğunu Gören ; Rüyayı gören kimse günahkar olur veya Sahabe-i Kiram’a söver.

Rüyasında Yatarak Ezan Okuduğunu Gören ; Rüya sahibi yada kimsenin eşi, insanlar arasında kötüleyiş yaparak, onları rahatsız eder. Eğer rüyayı gören bekar ise evlenir.

Rüyada Çarşıda Ezan Okuduğunu Gören ; Rüyayı gören kişi hırsız ve yol kesicilerin casusudur. Rüyasında; hükümdarın kapısında ezan okuduğunu gören bir kimse, haklı bir şeyle şahitlik eder.

Rüyada Sokak ve Çarşılarda Ezan Okuyan Biri ; temiz bir hayat ve iyi bir geçime işarettir.

Rüyada bir Kafile İçerisinde Ezan Okuyan Kimse ; hırsızlıkla itham edilir. Bir başka deyişle rüyada okunan ezan ortaklıktan ayrılmaktır.

Rüyada bir Harabede Ezan Okuduğunu Gören ; Rüyada gördüğü o yerin imarını ve orada çok kalabalık insanların toplanmasını ifade eder.

Rüyada Hamamda Ezan Okumak ; Rüyada hamam da ezan okumak hastalığa işaret eder. Sıtma ve humma hastalığına yakalanacak demektir.

Rüyada, Ezan Dinlemek; Büyük insanlara  yaklaşmak ve makam mevki sahibi olacağına işarettir.

Rüyasında; toplu halde, bir kavmin üzerine ezan okuduğunu gören kimse, Alim olur ya da hükümdar tarafından bir emir için davet edilir. Rüyasında; ezan okuduğunu,        fakat tekbir ve tehlilleri hissedemediğini gören kimse, düşmanına gelecek bir beladan dolayı sevinir.

Rüyada Semada Ezan Okuduğunu ve İnsanların da  Dinlediğini Gören ; Rüya sahibi insanları hayra davet eder. Bu davete icabet edenler ise Hacca gider.

Rüyada Bir veya İki defa Ezan Okuduğunu, Kamet Getirdiğini ve Farz Namaz Kıldığını Gören ; Hac ve Umre yapar. Rüyasında; küçük bir tepe üzerinde ezan okuduğunu gören bir kimsenin velayetini alır. Bu kimsenin velayete ehil olmaması ise, güzel bir sanat veya faydalı bir ticaret olarak yorumlanır. Rüyasında; ezanın lafızlarını değiştirdiğini gören kimse, bu fazlalık veya eksiklik kadar insanlara zulme der.

Rüyada Duvar Üstünde Ezan Okuduğunu Gören ; insanları barışa davet eder.

Rüyada bir Evin Üstünde Ezan Okuduğunu Gören ; Rüyayı gören kimsenin yakınlarından biri vefat eder. Rüyada bir çocuğun ezan okuduğunu görmek, o çocuğun ana ve babasımn yalan ve iftiradan kurtulması demektir. Bir kimse, rüyasında oyun için ezan okuduğunu görse, aklı gider. Bir kimse rüyasında; sokakta ezan duydu­ğunu görürse, o sokak sakinlerinden birisi ölür.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

  1. Yiğit aslan dedi ki:

    Hayırlı günler hocam günaydın hocam rüyamda kutsal topraklarda Kabede Ezan okuduğumu gördüm rüyam neye hayır ediyor yorumlar mısınız

    1. admin dedi ki:

      Rüyanız hayır olsun Yiğit bey rüyada Kabe’de ezan okumak ya da okuduğunu görmek; Rüyada ezan hac aylarında hacca gideceğini ifade eder. Rüyada görülen ezan; hareket ve savaş hazırlıklarına işarettir. Rüyada görülen ezan, hırsızlığı, derece yüksekliğini, büyük bir rütbeye yükselmeyi ve işitilecek herhangi bir sözü, bekar için evlenmeyi, çok kere doğru haberi de ifade eder. Rüyasında Kabe’de ezan okuyan kimse günahkar olur veya Sahabe-i Kiram’a söver.