Rüyada “ Farz Namazı ” Görmek

Farz Namazı
Rüyada vaktinde abdestli olarak ayakta, rüku ve secde yatarak kıbleye karşı farz namazı kıldığını gören kimse, hac gibi farz kılınan bir şeyi veya bir zalimden alınan malı ya da birisine yapılan borcu ödemeyi ifade eder.

Rüyada Farz Namazı Kılmak; velayeti, başkanlığı, emaneti, bir farzı yerine getirmeyi, korku ve endişeden kurtulmayı ifade eder. Rüyada vaktinde abdestli olarak ayakta, rüku ve secde yatarak kıbleye karşı farz namazı kıldığını gören kimse, hac gibi farz kılınan bir şeyi veya bir zalimden alınan malı ya da birisine yapılan borcu ödemeyi ifade eder. Bu kişi, yaramaz ve çirkin işlerden sakınır.

Rüyada Farz Namazı Kılmak; Rüya sahibin sözünde durmayı ve dargın olduğu birisiyle barışmayı ifade eder.Rüyayı gören imam ise, tazminat öder veya borçlanır. İmama uymuş birisi ise, başkasına yük olur.

Rüyada Görülen Öğle Namazı ; Rüya sahibinin yardıma veyahut gizli olan şeyin meydana çıkmasını ifade eder.

Rüyada Öğle Namazı Kıldığını ve onu Bitirdiğini Gören ; kimse, maksadına erişir. Dünya ve ahiret işlerinde istediği her şeyde kendisine yardım edilir.

Rüyada Öğle Namazı Kıldığını Gören; borçtan dolayı hapsedilmiş ise, borcu başka birisi tarafından ödenerek, hapisten kurtulur ve rızkı bollaşır.

Rüyada Görülen İkindi Namazı ; kendisi veya başkası için yapacağı yemindir. İkindi namazı borcu da ifade eder.

Rüyada İkindi Namazını Kıldığını Gören Kimsenin arzu ettiği şey, birtakım güçlükten sonra meydana gelir. Rüyasında; ikindi namazını tamamlayamayan kimsenin işi güçleşir.

Rüyada Akşam Namazını Kıldığını Gören kimsenin ; arzu ettiği veya yaptığı işi nihayete erer. Rüyasında akşam namazını tamamen kıldığını gören kimsenin arzu ettiği şey meydana gelir.

Rüyada Kılınan Yatsı Namazı ; Görülen bu rüya  işlerin tamamlanmasına ve ömrünün tükenmesine işarettir.

Rüyada güneş doğduğu halde sabah namazını kıldığını görürse, yakında çıkacak gerek hayır ve gerekse şer olan şeyleri ifade eder.

Rüyada Yatsı Namazını Kıldığını Gören kimse; geçimleri kendi üzerine farz olan aile halkının yiyeceklerine, içeceklerine, giyeceklerine ve diğer ihtiyaçlarına ihtimam gösterir.

Yatsı Namazının İlk Vaktinde Namaz Kıldığını Gören Kimse ; çoluk ve çocuğunun lüzumlu ve kendisini sevmelerine sebep olacak işlerini yapmaya teşebbüs eder.

Rüyada Sabah Namazını Kıldığını Gören ; Rüyayı gören kimse, yemek ve giymek gibi dünyevi geçiminde kendisine zaruri ve lazım olan şeyleri hazırlamaya başlar veya çoluk çocuğunun işinde çalışır.

İkindi Namazını Kıldığını Gören Kimse İçin bu; içinde bulunduğu işin çoğunun tükenip, azının kaldığını ifade eder. Rüyasında; öğle namazım, ikindi vaktinde kıldığını gören kimse; borcunu öder. Rüyasında; öğle yahut ikindi namazını kılarken yarıda kaldığını ve tamamen kılar madiğim gören kimse borcunun yarışım öder.

Rüyada Kılındığı Görülen Akşam Namazı ; zor işlerden kurtulmayı, yorgun için dinlenmeyi ifade eder. Vitir namazı, işleri gizlemeyi ifade eder. Bir başka yoruma göre; öğle namazı; tövbeyi veya işten çıkarılmayı da ifade eder. Bazen de öğle namazı, şeytan ve düşmanla savaşmaktır.

Öğle zamanı, şiddetli sıcak ve uyku vaktidir. Rüyada ikindi namazını kılmak,, yardım ve başarıya ulaşmayı, hak yolunu hayır ve korumayı ifade eder. Akşam namazı, rüyayı görenin ana ve babasından yahut kendisini şöhreti, mevki ve fazileti sebebiyle koruyan kimseden ayrılmasını veya bir kimsenin işinden çıkmasını ifade eder.

Rüyada Yatsı Namazını Kıldığını Görürse; bu, onun; yolculuk, evlenme veya bir yerden diğer bir yere gitmek için hazırlanmasını ifade eder.Yatsı namazı, gözde olan perdeye ve gözlerinin zayıf görmesini de ifade eder.

Rüyada Sabah Namazını Kıldığını görmesi ; yapacağı yemini ifade eder. Rüyada ikindi namazım kıldığını gören kimse, güçlükten sonra kolaylığa erişir. Rüyasında; akşam namazını kılan kimse, sonuçlanmış bir şeyin tekrar meydana gelmesini arzu eder ve ona yakın zamanda kavuşur.

Rüyada Cuma Namazı Kıldığını Gören ; Rüyayı gören kişinin tüm  muradı hasıl olur. Rüyasında; bağ ve bostanda namaz kıldığını gören kimse, tövbe eder. Rüyasında; tarım yapılan bir yerde namaz kıldığını gören kimse, borcunu öder.

Rüyada Özürlü Olarak Namaz Kıldığını Görenin ; yaptığı iş makbul sayılmaz. Rüyasında; yan yatarak namaz kıldığını gören kimse, hastalanır. Rüyasında; namazını kılıp bitirdikten sonra mescitten çıktığını gören kimse fazilet ve hayra erişir.

Rüyada Hayvan Üzerinde Namaz Kıldığını Gören ; kimseye büyük bir korku vardır. Bir kimsenin rüyasında; cemaatle beraber imamın, hayvan üzerinde bir kısmının rükuda, bir kısmının secdede ve bazılarının da ayakta namaz kıldıklarını görmesi, o kimseler savaşıyorlarsa, Allah’ın yardımıyla muzaffer olacaklarını ifade eder.

Rüyada Dört Rekatlı Farz Namazını İki Rekat Kıldığını Gören kimse ; Bu rüyayı gören kişi büyük bir yolculuğa çıkar.

Rüyasında; bir namaz vaktinin geçmekte olduğunu ve o namazı kılacak bir yer bulamadığını gören kimsenin, din yahut dünyada arzu ettiği güçleşir. Rüyasında; namazı, kasten ve farziyetini inkar ederek yahut farziyetini ikrar ettiği halde terk ettiğini yahut da o namazı kaza etmeyi düşündüğünü gören kimse; İslamiyeti hafife almak bedbahtlığına uğrar.

Rüyada Kılınan Cuma Namazı ; ferahlık ve sevince, bayram ve mevsimlere girmeye, hacca gitmeye ve borcu azaltmaya işarettir.

Rüyada Ramazan Bayramı Namazını Kılmak; borç ödemeye, hastanın iyi olmasına ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir.

Kurban Bayramı Namazı ; hayır işleri üzerinde çalışmayı, vasiyeti tutmayı ve adakları yerine getirmeyi ifade eder. Ramazan ve Kurban Bayram namazları, düşmanla çatışmayı da ifade eder.

Rüyada Görülen Kuşluk Namazı; Allah’a şirk koşmamayı ve yerine getirilen yemini, bazen de, sevinç yahut kederi ifade eder. Sağlam bir kimse, rüyasında; hasta gibi oturarak namaz kıldığını görürse; bu, onun konuşma ve işinde tereddüt etmesini ifade eder. İki vakit namazı, bir vakitte kılmak; yolculuğu yahut düşman tarafından çıkarılacak fitneyi ifade eder.

Korku Namazı Kıldığını Görmek; şirket kurmaya, hayrete düşmeye, dağınık olmaya veya hasta ile çekişmeye işarettir. Rüyada namazda konuştuğunu görmek; hibe ettiği, sükut veya tasdik ettiği şeyden dönmeyi ifade eder.

Rüyada İmamdan Önce Rüku ve Secdeye Vardığını Gören Kimse; ana ve babasına yahut itaat etmesi icap eden kimseye karşılık verdiğine işarettir. Bu rüya yanılma ve unutkanlığı, zeka azalmasını da ifade eder.

Rüyada Teravih Namazı Kılmak ; meşakkati, borç ödemeyi ve hak yolunu da ifade eder.

Rüyada Yağmur Namazı Kılmak; korkuyu, çoluk çocuğunun nafakasını eksiltmeyi, pahalılığı, geçim deki durgunluğu, tarım, mal ve tarla hususunda sıkıntıya düşmeyi ifade eder.

Rüyada Güneş ve Ay Tutulduğu Vakit Namazı Kıldığını Görmek; güneş ve ayın ifade ettiği şahsın rahatlığa kavuşturulması için gayret etmeyi yahut günahkar bir kimsenin tövbe etmesine veya bir kafirin Müslüman olmasını yahut hükümdardan veya vezirlerden korkulmasını ifade eder.

Rüyada Korku Namazı Kılmak ; ahbaplık ve dostluğu, iltifat etmeyi, sözlerin toplanmasını ve korkudan emin olmayı ifade eder.

Rüyada Cenaze Namazı Kılmak; namazı kılman kimseye şefaat etmeyi ifade eder. Eğer rüyada cenaze namazı kılınan ölü tanınmıyorsa; boş gezen bir kimsenin vazife alacağını ve bir şirketten geçimini sağlayacağını, ayakta ve “Ettehiyyatü” okunurken, farz namazda meydana gelecek noksanlığı ifade eder. Rüyada ölü üzerine namaz kıldığını gören kimse, çok dua ve tövbe eder. Cenaze namazına imam olan kimse, münafık bir hükümdar tarafından vâli tayin edilir.

Cenaze Namazı Kıldığını Gören Kimse; Bu rüya dini bozuk bir kimse hakkında aracılık yapar.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.