Rüyada “ Felç Olmak ” Görmek

Felç Olmak
Rüyada felç olmak görmek neye delalet eder. Rüyada felç olmak görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada felç olmak görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Felç Olmak

Rüyada felç olmak; bir kişi rüyada felçli olduğunu ya da hane içerisinde yakın birisinin felçli olduğunu görürse elinin Allah’ın haram kılıp yasakladığı şeylerden uzak duracağına ve günahlarından tövbe ederek Allah yolunda ilerlemeyi hak sayacağına işaret eder. Aynı zaman da rüyada felçli olduğu görmek rüya sahibinin insanlara haksızlık etmekten, onların hakkını yemekten, Allah’a karşı suç işlemekten, hilekar ve dolandırıcıyla hareket etmekten kaçındığına ve sevgili kullardan olmak için çabaladığına rivayet edilir.

Rüyada Felçli Olduğunu Görmek

Rüyada felçli olduğunu görmek; genellikle sık rastlanan bir olaydır. Çoğunlukla bu, uykuyla uyanıklık arasındaki bir evrede olduğunuz anda ortaya çıkar ama yine de felç olma simgesinin, rüyayı gören kişinin büyük baskı ve endişe altında olduğunu vurguladığını unutmamak gerekir. Yaşadığınız günlük endişe ve sıkıntılara yenik düşmekten korktuğunuz anlarda zihninizin verdiği tepki, “felç olma” imgesiyle rüyalarda size iletilir.

Rüyada Yüz Felci Geçirmek

Rüyada yüz felci geçirdiğini görmek; rüyayı gören kimsenin başına gelecek olan kötülüklere ve şansızlıklara yorumlanır. Rüya sahibi gerek iş hayatın da gerek ise sosyal hayatında yaptığı her işte başarısız olacak aldığı kararlarda hüsrana uğrayacak talihsizlikler yakasını bırakmayacaktır. Rüyasında yüz felci geçiren kimse aynı zaman da maddi olarak büyük sıkıntıya düşerek insanlara el açacak duruma düşüp acınacak duruma gelecektir.

Rüyada Felçli Birini Görmek

Rüyada felçli birini görmek; hane için de sıkıntıların hastalıkların baş göstereceğine işaret eder. Bazende uyku ile uyanıklık arasın da kişinin kendisinin uyku halinde iken yaptığı hareketlerde zorlanması kendini o an içinde rüya aleminde hissetmesinden dolayı bu halini rüya olarak görür.

Rüyada Felçli Hasta Görmek

Rüyada felçli hasta görmek; her ne kadar olumsuz bir rüya yorumu olarak görülse de kişinin Allah katın da yapmış olduğu tüm dileklerinin yerine geleceğine geçmişte yapmış olduğu günahlarından dolayı yapmış olduğu tüm tövbelerinin kabul göreceğine yorumlanır. Aynı zaman da rüyada felçli insan ya da insanlar görmek yakın zaman da hane içerisin de ciddi anlamda hastalıkların meydana geleceğine ve iş hayatı ve aile hayatında sebepli sebepsiz sıkıntıların meydana geleceğine işaret eder.

Rüyada Felçli El Görmek

Rüyada felçli el görmek; rüyayı gören kimsenin maddi ve manevi anlamda gücünü kaybederek elindeki mal varlığından olacaktır. Yanlış kişiler ve yaptığı hatalar rüya sahibinin gerek çevresiyle gerek ise ailesiyle olan dostluk bağlarının koparak yok olmasına, düştüğü geçim sıkıntısı yüzünden her yerden herkesten uzak hayat kuracağına yorumlanır.

Rüyada Felçli Birine Bakmak

Rüyada felçli birine bakmak; rüyayı gören kimsenin mevlanın gönül kapılarını aralayarak şehadete ereceğine, yaptığı hayırlı işlerle kendisini sevdirip kısa zaman da toplum karşısında saygınlığının artacağına, yaptığı her işte hayırlı bereketli kazançlar elde edip kısmetinin her zaman açık olacağına yorumlanır.

Rüyada Felçli Birinin Yürüdüğü Görmek

Rüyada felçli birinin yürüdüğünü görmek; kişinin umutlarının hayallerinin gerçekleşeceğine, hayalini kurduğu gönülden istediği tüm dileklerinin yerine geleceğine yapmış olduğu tüm başarısız işlerinin son bulup üzerindeki kötülükleri atacağına yakın bir zaman da önüne çıkacak olan hayırlı bir kısmet ile dünya evine gireceğine işaret eder.

Rüyada Felç Olup Konuşamamak

Rüyada felçli olup konuşamamak; rüyayı gören kimsenin iş hayatında arzu ettiği emek verdiği işi doğacak olan maddi sıkıntılardan dolayı yerine getiremeyip onun burukluğunu yaşayacağına, kişinin yaşadığı huzursuzluk yüzünden herkesten uzak sade bir hayat yaşayacağına yorumlanır.

Ünlü rüya alimlerimizce rüyada felç olmak görmek; aksiliklerin tam tersine hayırlı güzel bir rüya olup rüyayı gören kimsenin başarısının günden güne artacağına, yaptığı her işte başarılı olup kısa zaman da ismini herkese duyuracağına aynı zaman da liderlik vasfına sahip kişilere işaret eder.

İslami rüya alimlerine göre rüyada felç olmak görmek; kişinin hayatını ibadetle geçiren, manevi hayata önem veren, huzurun ve mutluluğun simgesi olan kişilere işaret eden bu rüya kişiler için görülebilecek hayırlı rüya olup hayırlı bir evliliğe ve mutlu bir hayata da yorumlanır.

Dini rüya alimlerine göre rüyada felç olmak görmek; iş hayatında mevki ve makam yönünden yükselmeye, hane içinde duyulacak sevindirici olaya işaret eder. Felçli kadın görmek olumsuz yorum olarak maddi sıkıntıların gerçekleşip çıkmazlara girileceğine, yardım etmek isteyip el uzatan kimselere karşı kötü davranışlar sergileneceğine işarettir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

  1. Aysel Gümüş dedi ki:

    Merhaba hocam hayırlı günler hocam rüyamda eşimle karanlık insanların olmadığı bir sokakta yürüyorduk eşim yere dökülmüş soğan kabuklarıyla üstüne basarak yürüyordu o sırada eşimin ağzının kayarak kitlendiğini gördüm bildiğim duları okumama rağmen eşim düzelmedi oraya panik halinde hareket ederken ayağımızın etrafın de haşereler dolaşıyor du uyandığım da eşimin normal olduğunu gördüm fakat burnundan kan gelmişti rüyamı yorumlarmısınız iyi günler…..

    1. admin dedi ki:

      Rüyanız hayır olsun Aysel hanım rüyada felç olmak genellikle sık rastlanan bir olaydır. Çoğunlukla bu, uykuyla uyanıklık arasındaki bir evrede olduğunuz anda ortaya çıkar ama yine de felç olma simgesinin, rüyayı gören kişinin büyük baskı ve endişe altında olduğunu vurguladığını unutmamak gerekir. Yaşadığınız günlük endişe ve sıkıntılara yenik düşmekten korktuğunuz anlarda zihninizin verdiği tepki, “felç olma” imgesiyle rüyalarda size iletilir. Rüyada görülen soğan kabuğu ise kötülüklere ve gelecek olan musibetlere yorumlanır.