Rüyada “ Gasp Edilmek ” Görmek

Gasp Edilmek
Rüyada gasp edilmek görmek neye delalet eder. Rüyada gasp edilmek görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada gasp edilmek görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Gasp Edilmek Görmek

Rüyada gasp edildiğini görmek; düşmanlarınız tarafından zarar görerek hayatınıza yönelik olumsuz olayların ortasında kalacağınıza, istenmeyen suçlamaların ortasında kalarak aileniz ve sevdiklerinizle zor duruma düşeceğinize işaret edilirken rüyada yabancı tanımadığınız bir kimse tarafından gasp edildiğini görmek, hayatını zor duruma sokacak olaylara, tanıdık bir kimse tarafından gasp edildiğini görmek ise yakın gördüğünüz bir kimseden zarar görerek fitne fesat kimselerin açtığı suçlamalar yüzünden hayatınızın zor duruma düşeceğine yorumlanır. Rüyada gasp edildiğini görmek, bazen de kişinin hayatına yönelik pişmanlık duyacağı bir çok hataya yer vererek helal rızkına haram katacağına, rızkını kötülük yolunda arayarak Allah’ı tealanın çizdiği yoldan ayrılacağına işaret edilir.

Rüyada Gasp Görmek

Rüyada gasp görmek; rüya sahibinin hayatına yönelik yapılan suçlamalara karşı pasif duruma düşerek elindeki fırsatları kaçıracağına, sevdiği kimselerden göreceği kötülüklerden dolayı zor duruma düşerek maddi ve manevi anlamda zor duruma düşeceğine işaret edilir. Bir kimsenin rüyasında gasp edildiğini görmesi, o kimsenin hayata yönelik aldığı kararlarda başarısız olup bu alanlarda desteğe ihtiyacı olacağına işaret edilir.

Rüyada Başkasının Malını Gasp Etmek  Görmek

Rüyada başkasının malını gasp etmek görmek; rüyayı gören kimselerin helal rızk peşinde koşmak yerine harama ve kolaya kaçmasına, kazançlarını kötü yollardan elde ederek insanların alın terine göz koymalarına, çevresinde iyi niyetli kimselere zarar vererek onların iyi niyetlerini su istismar ederek ileriye dönük kişinin pişmanlık duyacağı hatalar yapacağına yorumlanır. Şeytanın kötülüklerini ve şerrini ifade eden bu rüya kişi ya da kişiler için uyarı anlamı içerip kişinin attığı adımlarda dikkat etmesi gerektiğine, çevresindeki kötü niyetli insanlara karşı temkinli olarak olabilecek zararları engellemesine, pişmanlık duyacağı hatalar yapmayarak alnı açık insanların yanında olması gerektiğine delalet edilir.

Rüyada Malının Zorla Alındığını Görmek

Rüyada malının zorla alındığını görmek; kişinin helal kazancını göz dikmeye, hayatınıza yönelik olumsuzluklara, şansınızın ve kısmetinizin kapalı olarak elde ettiğiniz kazancınızın bereketini göremeyeceğinize, hanenizde hastalığın ve tartışmaların boy göstererek huzurunuzun kaçacağına işaret edilir. Rüyada malının zorla alındığını görmek, aynı zaman da size karşı kötü duygular besleyen sıcak kanlı görülerek sizin açığınızı yakalamaya çalışan sizi her türlü kötülüklere ve musibetlere süren kişilere delalet edilir.

Rüyada Gasp Edilen Birine Yardım Etmek Görmek

Rüyada gasp edilen birine yardım ettiğini görmek; hayatını iyilik ve güzelliğe adamış, ihtiyaç sahibi kimselere yardım etmekten mutlu olan kazancını helal yollarla elde ederek kazandığı malının belli bölümünü yardıma muhtaç kimselere adayarak onların ihtiyaçlarını elde edeceğine işaret edilir. Rüyada gasp edilen bir kimseye yardım ettiğini gören kimse meslek olarak avukat, polis, asker vb kuruluşlarda yer alarak bu alanda yükselişe ererler.

Rüyada Gasp Edilmekten Kurtulmak Görmek

Rüyada gasp edilmekten kurtulmak görmek; hayatınıza karşı yapılan olumsuzlukları ve kötülükleri bertaraf ederek yolunuza bakmaya, iş hayatınızda başarılı olmanıza engel olan sizi her türlü kötülüğe sokmaya çalışan insanlara karşı dikkatli ve temkinli olup onlardan gelecek kötülükleri önlemeye yorumlanır. Rüyada bir kimsenin gasp edilmekten kurtulduğunu görmesi, kazançlarının hayra yorumlanacağına, iş hayatında başarı basamaklarını tek tek çıkacağına, elde ettiği kazançları ile kısa zaman da zenginliğe ve bolluğa kavuşacağına işaret edilir.

Rüyada Gasp Edilmeye Çalışılmak

Rüyada gasp edilmeye çalışılmak görmek; rüya sahibinin belalı, pis işlere girip yakın olduğu arkadaşlarından büyük zararlar göreceğine işaret eder. Rüya sahibinin temkinli davranmaması durumunda kendini kötü insanların arasında bulacağına ve kötü şeyler yaşayacağına rivayet edilir. Aynı zaman da kişinin rüyasında gasp edilmeye çalışıldığını  görmesi, iş hayatında büyük felaketlerin yaşanacağına, yapmış olduğunu işleriniz de temkinli davranmanız gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Hırsız Görmek

Rüyada hırsız görmek; değer verdiğimiz bir şeylerden bizi yoksun bırakan ya da böyle olduğunu düşündüğümüz birinin varlığını simgeler. Eğer hırsız bizsek, hak etmediğimiz bir şeyleri gizlice ya da zorla almaya çalışıyoruz demektir. Rüyada hırsız görmek hastalık ve derttir. Rüyada görülen hırsız, siyah ise; hastalık ve sevda, kızıl renkli ise, kanunda hastalık vardır. Hırsızın rengi sarı ise, safrayı; beyazlık ise, balgamı ifade eder. Rüyada görülen hırsız tanınmıyor ve yaşlı ise o kimsenin, bir dostu, aleyhinde laf taşıyarak onu kötüler. Genç hırsız, onun aleyhinde konuşan düşmanıdır. Çeşitli yorumlara göre; rüyada hırsızlık yaptığını görmek, güzellik ve hayır demektir. Rüyada birisine hile yapmak ve aldatmak isteyen kimse görmek, kötülük ifadesidir. Rüyasında hırsızlık yaptığını gören kimsenin evine, hırsız girmesinden korkulur. Rüyada görülen hırsızlık, hırsızın yapacağı günahı ifade ettiği için zina yahut yalandır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

  1. engin dedi ki:

    merhaba Rüyamda eniştem 30 tl veriyor oğlum mert i sacını kestirmem için berbere gidip kestiriyorum berber benden 85 tl istedi 100 tlverdim üzerini bahşiş dedi zorla aldı yanımda oğlum olduğu için ses etmedim çıktık ordan oğlumla market e giderken oğlum u kaybettim geri dönüp oğlumu buldum bir köpek bağlanmış demirlere orda duruyordu köpeğin yanında ve oğlumu alarak ordan uzaklaştım