Rüyada “ Gazete ” Görmek

Gazete
Rüyanızda gazete okuyorsanız, başka insanların bildiği ve sizin de öğrenmeye ihtiyaç duyduğunuz bir bilgiye ya da habere ulaşma durumu söz konusudur.

Rüyada Gazete Görmek ; Oldukça doğrudan bir simge olan gazete, herhangi bir konuyla ilgili haber ya da bilgi almak anlamına gelir. Rüyanızda gazete okuyorsanız, başka insanların bildiği ve sizin de öğrenmeye ihtiyaç duyduğunuz bir bilgiye ya da habere ulaşma durumu söz konusudur. Diğer yandan gazeteler, oldukça uzun bir dönemden bu yana, “okuyucusunun kimlik tanımına katkıda bulunan” yayınlar olma işlevini de üstlenmektedir; yani, okumayı tercih ettiğiniz gazete, çoğu kez sizin dünya görüşünüz ve hayata bakışınızla ilgili de ipucu sunar. Bu nedenle, düşünüzde ortaya çıkan gazete (ya da dergi) sıradan, herhangi bir yayın değil de belirgin bir gazeteyse, onun temsil ettiği dünya görüşüne yakınlığınız ya da okurlarıyla ilgili düşüncelerinize ilişkin ipuçları yakalamak da mümkündür. Eğer bu gazeteyi isteyerek ve seçerek bayiiden satın aldığınızı görüyorsanız, bir “aidiyet duygusu”nun da söz konusu olduğu söylenebilir.

Rüyada Gazeteci Görmek ;Haber alma ve bilgilendirilme ihtiyacını olduğu kadar, göz önünde olma ve izlenme, seyredilme duygusunu da simgeler. Görev başındaki bir gazeteci, hareketlerimizi kontrol altında tutmamız ve adımlarımızı dikkatli atmamız gerektiği yolunda bir uyarı kabul edilebilir, çünkü gazeteci toplumun “gören gözleri”dir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.