Rüyada “ Gelin ” Görmek

Gelin
Rüyada gelin görmek neye delalet eder. Rüyada gelin görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada gelin görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Gelin Görmek

Rüyada gelin görmek rüyada gelin görülmesi genel olarak hayra güzelliğe işaret eder. Rüyada gelin gören kişi huzurlu bir yaşantıya sahip olacak hayırlı güzel bir haber alacaktır. Rüyada gelin ya da gelinlik gören kişi hayırlı bir izdivaç gerçekleştirecek hayatını tamamlayacak kısmetiyle dünya evine girecektir.  Yabancı bir kişiyi gelin olarak görmek hiç umulmadık bir yerden gelecek yardıma çağrışım yapmaktadır. Rüyada yaşlı ve olgun bir gelin görmek, neşe, huzur ve gelecek günlerin refahına işaret etmektedir. Rüyada yırtık ya da çamurlar içerisinde bir gelinlik görmek belirsiz bir işe yönelmeye, kötü geleceğin yaşanacağına işaret eder.

Rüyada Gelin Olmak

Rüyada gelin olmak, rüyada gelin olduğunu gören kişi kendini evliliğe hazır hissedecek ve karşısına çıkacak olan hayırlı kısmetiyle dünya evine girecektir. Rüyada gelin olduğunu görmek dünya malının bolluğuna, kariyer sahibi işlere yönelmeye, yaşlı bir kimsenin kendini gelin olarak görmesi kişinin dünya malına çok değer verip sadece kendi çıkarları uğruna yaşadığına işarettir. Rüyada bekar bir kızın kendini gelin olarak görmesi büyük bir şölene işarettir. Evli bir kadının rüyada gelin olması erkek çocuk doğuracağı eklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Gelin Damat Görmek

Rüyada gelin damat görmek, rüyada gelin ve damat görmek bolluğa berekete gelecek olan güzel günlere işarettir. Rüyada genç yeni evlenmiş gelin damat görmek helal kazanca büyük servete sahip olmaya, uzun ömürlü güzel bir yaşantıya sahip olmaya işaret eder. Rüyada süslenmiş bir gelin ile süslü bir damat görülmesi dünyada rahat bir yaşam sürmeye bolluk, bereket ve aile büyüklerinden rıza almış olmak şeklinde yorumlanır. Hasta olan yaşlı bir kişinin rüyada genç gelin ve damadı bir arada görmesi ise ecelinin yaklaşmış olmasına yorumlanmaktadır.

Rüyada Gelin Almak

Rüyada gelin almak, rüyada gelin aldığını görmek yakın zaman da hayırlı bir evliliğe adım atılacağına işaret eder. Rüyada yaşlı bir gelin almak büyük mal kazanmaya helal yolla hak edinilen mala, hane içinde bolluğa berekete ermeye işaret eder. Evli bir erkeğin gelin aldığını görmesi evliliğinin mesut bir biçimde geçeceğine ve uzun ömre işarettir. Rüyada gelin alan ve gelin ile kol kola girip mutlu olan kişi ise fakir ise zenginliğe, mutsuz ise mutluluğa delalet etmektedir. Rüyada bir akrabasını gelin alan kişi ise yönetici olacak ve adaletli bir yönetim sergileyecektir.

Rüyada Gelin Arabası Görmek

Rüyada gelin arabası görmek, rüyada görülen gelin arabası üzerinizde olan kötülüklerin son bulacağına, tüm kötü yaşantılarınızın son bulacağına, işlerinizin iyiye gideceğine işaret eder. Rüyada gelin arabası görülmesi büyük bir aile olmaya kısa süreli seyahate çıkmaya çevrenizde ki saygınlığınızı artacağına yorumlanır.  Rüyada kendini bir gelin ile gelin arabasında gören kişi güzel bir gelecek ve ticari anlamda büyük bir yükselişe işaret olarak görülmektedir. Renkli gelin arabası ise gösterişli bir yaşantının göstergesidir.

Rüyada Gelin Ayakkabısı Görmek

Rüyada gelin ayakkabısı görmek rüyada görülen gelin ayakkabısı zenginliğe ve eğlenceli bir hayata işarettir. Rüyada gelin ayakkabısını giydiğini gören kişi kısa süre sonra rahata ve huzura erecek feraha çıkacak üzerinde olan tüm sıkıntılarından kurtulacaktır. Rüyada gelin ayakkabısını yakalamak ise kısmetin artışına ve kısa sürede güzel bir insan ile tanışılmasına delalet etmektedir. Rüyada gelin ayakkabısını kolay bir biçimde giydiğini görmek ise bir işten çok büyük bir kar sağlamak olarak yorumlanır.

Rüyada Gelin Çiçeği Görmek

Rüyada gelin çiçeği görmek, rüyada görülen gelin çiçeği bekar bir kimse için yakın zaman da hayırlı bir kısmetiyle evliliğe girileceğine, evli bir kimsenin gelin çiçeği görmesi sağlıklı sıhhatli bir çocuğa sahip olacağına işaret eder. Rüyada gelin çiçeği gören kişi çalışma hayatında büyük işlere imza atacak yapmış olduğu tüm işlerde başarı sağlayarak kariyer yönünden en üst makama yükselecektir. Rüyasında rengarenk gelin çiçeği gören kişi ise insanlar arasında çok sevilen ve sürekli arkasından iyi şeyler konuşulan bir insan olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Gelin Başı Görmek

Rüyada gelin başı görmek uzun ömre gelecek olan müjdeli haberlere işaret eder. Rüyada kendi gelin başını gören kimse şeref, itibar ve makam yönünden yükselecektir. Gelin başının kabarık ve büyük olması gelinin kısmetinin bol olmasına ve eşi ile çok mutlu bir gelecek geçirmesine işarettir. Saçına ak düşmüş bir gelin başının görülmesi ise sabırlı olmaya ve metanetli olmaya işarettir.

Rüyada Birçok Gelin Damat Görmek

Rüyada birçok gelin damat görmek iş hayatında sevilen bir kişi tarafından maddi ve manevi yönden büyük destek göreceğine tersine giden işlerinin düzelip tüm isteklerine kavuşacağına ailesiyle birlikte kısa süreli seyahate çıkacağına işarettir. Rüyada birçok gelin damat görmek aynı zaman da karanlıkların aydınlanacağına, sevinçli haberler alınacağına ve verilecek büyük bir karar sayesinde evlilik yolunda adım atılacağına delalettir.

Rüyada Hamile Bir Gelin Görmek

Rüyada hamile bir gelin görmek hayırlı müjdeli bir haber almaya işaret eder. Kişinin, uzun zamandan beri istediği şeylere kısa sürede kavuşacağına, hayırlı bir kısmet ile dünya evine gireceğine, aile bireyleri ile çok mutlu bir hayat yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Gelin Kaynana Kavgası Görmek

Rüyada gelin kaynana kavgası görmek eşler arasında evlilik ilişkilerinin bozulacağına hane içinde huzursuzluğun yaşanacağına tatsızlıkların şiddetlenip ayrılıklara sebep olacağına işaret eder. Gelin kaynana kavgası aynı zaman da kardeşler arasında bazı sürtüşmeler yaşanacağına, zor günlerin yaklaşmakta olduğuna, alınacak üzücü bir haber yüzünden büyük bir motivasyon kaybına uğranacağını işaret eder.

Rüyada Gelin Pastası Görmek

Rüyada gelin pastası görmek rüya sahibinin çok büyük projelere imza atacağına yaptığı işlere de büyük başarılar elde edeceğine, eğitim amaçlı uzun süreli yurt dışı seyahate çıkacağına maddi ve manevi tüm isteklerine kavuşacağına işaret eder. Gelin pastası görmek başka bir değişle zorlukla düşlediği sevince, uzun bir bekleyişin sonunda özlediği saygınlığa, zorluklarla mücadele ederek kavuştuğu iyi bir geleceğe, uğraşarak umduğu refaha, uğraşlarının sonunda ulaştığı başarıya işarettir.

Rüyada Yeni Gelin Olmak

Rüyada yeni gelin olmak, rüyada yeni gelin olduğunu görmek çok hayırlı bir rüya olup gelecek olan müjdeye işarettir. Maddi ve manevi anlamda bol kazanç getiren işlere yöneleceğine kazançlarına kazanç katacağına sevdikleriyle beraber mutlu günler geçireceğine işaret eder. Rüyada yeni gelin olduğunu gören kişinin evinde huzur ve mutluluk hakim olacak, eşi ve çocukları ile ağız tadı bozulmadan bir hayat sürecek diye tabir edilir. Bu rüya güzel rüyalar arasındadır, yeni kurulacak olan mutlu yuvalara, hayırlı nikahlara işaret eder.

Rüyada Ağlayan Gelin Görmek

Rüyada ağlayan gelin görmek iş hayatında yaşamış olduğu sinir stres yüzünden kısa süreli hastalık geçireceğine tüm sağlığını kaybedip ileriye dönük planlarından geri kalacağına sağlık sorunu yüzünden ailesiyle olan düzenininde alt üst olacağına yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Funda Altuntaş dedi ki:

  Rüyada düğünüm olduğunu gördüm bembeyaz bir gelinlik içinde oynuyordum o sırada yabancı bir kişi elimden tutup sürüklemeye başladı kurtarın diye bağırıyordum yalnız ne ailemden nede evleneceğim kişiden bir yardım görmedim rüyamı açıklarmısınız.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Funda hanım İslami rüya yorumlarında Rüyayı gören kişinin cinsiyetine göre farklı anlamlara sahip bir simgedir. Bir kadın, kendini gelin olarak görüyorsa, bu onun, bağımsızlık isteğiyle sorumlulukları arasında bir tercih yapmak durumunda olduğunu gösterir. Rüyada evlenmek ya da bir düğüne katılmak, iç dünyamızdaki istek ve beklentilerle, dış dünyanın gerçekliği arasında bir uyum sağlamamız gerektiğine işaret eder.

 2. Ceyda sabun dedi ki:

  Hayırlı günler hocam rüyamda çok kalabalık bir düğüne gidiyoruz düğünde çok sevdiğim vefat etmiş bir kişiyi görüyorum bembeyaz elbiseler içinde gülerek karşımda oynuyordu daha sonra nikah masasına ikimizin oturduğunu gördüm herkes coşku içinde oynuyor bense gelinlikten kurtulmaya çalışıyor dum rüyamın neye delalet ettiğini yorumlarmısınız.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ceyda hanım kısmet ve iyi geçim, güzel dostlukların olacağı hayırlı bir rüyadır. Rüyada ölmüş birini diri görmek, olmayacak bir işin kolayca gerçekleşmesi ve beklediği huzur ve mutluluğa kavuşmak ile tasvir edilir.

 3. zeynep ulus dedi ki:

  hayırlı gunler ruyamda esim yeniden gelin damat oluyorum dugunumuz oluyor fakat esım dugunde birilerıyle kavga edıyor bende cok aglıyorum esim dayak yemis oluyor neye cıkar yorumlaya bilirmisiz

  1. admin dedi ki:

   Rüyada tekrar evlendiğinizi görmeniz hayatınızda büyük değişiklikler ve yenilikler olacağına aynı zamanda kısmetlerinizin açılıp şansınızın döneceğine tabir edilir. Rüyada bir yakınınızın kavga ettiğini görmeniz ise İhtilafa düşmeye, görüş ayrılıklarına ve tartışma yapmaya, Elinde kılıç, silah gibi şeyler bulunduğu halde kavga etmek dikkat çekecek bir iş yapmaya, Bir kimseyle ağız kavgası yaptığını görmek üzüntü ve kedere yorumlanır.

 4. zeynep ulus dedi ki:

  ruyamda ölmus bır akrabamı yenıden dugunume geldigini goruyorum yanlız bu akrabam 3 kısı olrak goruyorum aynı bkişyi ücüz gıbı goruyorum guzel gıyınmısler neye cıkar hocam

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Zeynep hanım rüyada ölmüş bir yakınınızı düğününüzde görmeniz mutlu olmaya yaptığınız her işte başarıyla sonuç almaya,aile ve iş hayatında düzenli bir hayat süreceğine işaret eder. Rüyada ölmüş birini oynarken görmek bazende küçük çaplı sıkıntıların habercisi olarak ta bilinir. Rüyada ölmüş birini temiz kıyafetler le görmek kişinin huzurunun içinde olup tüm günahlarından arındığına yorumlanır.